jajsemenyk jajsemenyk komentáře u knih

Samá voda Samá voda Jeff Kinney (p)

Oddechová a humorná knížka s typickým poseroutkovským humorem. Heffleyovic dovolená mi úplně připomněla naše vlastní stanování a ukázala mi, že vždycky může být i mnohem hůř :-)

06.07.2021 5 z 5

Wíbuch Plýny Wíbuch Plýny Jeffrey Patrick Kinney

Dobré počtení, ale trochu málo Grega :)

13.04.2023 5 z 5

Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Jmenuji se Ester: Jsem gamblerka Ivona Březinová

Ester mi stejně jako další hrdinky této série přirostla k srdci. Moc se mi zde líbila i postava Kristiána. Autorka zde hezky ukazuje, že se z víceméně dobrého úmyslu (snaha o vydělání pár korun) může stát opravdu obrovský problém.

22.02.2022

Garfield mluví s plnou pusou Garfield mluví s plnou pusou Jim Davis

"Ne Johne, nechci abys mi dával svoje jídlo. Chci si ho ukrást."

Dobrodružství na útesech Dobrodružství na útesech Enid Blyton

Příběh byl hezky napsaný, ale možná bych chtěla, aby byl trochu více realistický.

22.02.2022 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Zajímavý příběh, líbilo se mi zapojení pohádek. Bohužel mi přijde, že poslední dobou se ve většině fantasy knih objevuje stejný motiv, chození do školy. :(

16.07.2021 4 z 5

Příběhy nejhorší nejky v historii Příběhy nejhorší nejky v historii Rachel Renée Russell

(SPOILER) Kniha jako vždy dobrá, ale přišla mi chvílemi zbytečně natahovaná. Například části s kvíz, který Bad Boy se k tobě hodí nejvíc atd., by mohly být zcela vynechány (nebo alespoň výrazně omezeny).

15.07.2021 4 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Úžasná kniha. Děj se mi moc líbil a byl moc napínavý.

15.07.2021 5 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Začátek knihy mě poměrně nudil, ale pak se děj celkem rozjel a dal se číst.

08.07.2021 4 z 5

Knihu jsem četla jako poslední ze série, kterou jsme měli doporučenou v povinné četbě. Hezky přiblížila, jak se snadno člověk může stát závislým, a co všechno prožívá při užívání drog a odvykání.

07.07.2021 5 z 5

Prudká rozkoš Prudká rozkoš Linnea May

Moje první kniha tohoto žánru, takže ji bohužel nemám úplně s čím porovnat. Začátek knihy se mi opravdu moc líbil, ale trochu mě mrzelo to, že se najednou děj posunul o několik dní dopředu, a příběh byl hodně rychle ukončen.

Jinak se mi četla velmi dobře a hned vtáhla do děje, byla to dokonce moje úplně první kniha přečtená za jeden den :)

06.07.2021 5 z 5

The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz The Little Wizard Stories of Oz / Čaroděj ze země Oz Frank Lyman Baum

Velice dobrá kniha pro zopakování anglických základů.

17.12.2022 5 z 5

Velká šance Velká šance Jeffrey Patrick Kinney

Skvělý díl s překvapivým závěrem.

04.07.2022 5 z 5

Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Deník Mimoňky : Příběhy neschopný psí chůvy Rachel Renée Russell

Jako vždy krásná odpočinková kniha s krásými obrázky.

08.03.2022 5 z 5

Příběhy nehorázný primadony Příběhy nehorázný primadony Rachel Renée Russell

V tomto dílu se mi moc líbilo, jak autorka ukázala nejenom pohled Mackenzie na Nikki...

Příběhy nesnášený spolužačky Příběhy nesnášený spolužačky Rachel Renée Russell

Přijde mi, že se Mackenzie trošku začíná vracet to, co prováděla lidem na předchozí škole. Na druhou stranu, jak je v téhle knize vidět, jsou i horší lidé...

Úžasný deník - Můj libovej svět Úžasný deník - Můj libovej svět Liz Pichon

Oproti deníkům malého poseroutky nebo mimoňky možná trochu slabší, ale jinak velmi pěkná oddechovka s krásnými ilustracemi.

22.02.2022 4 z 5

Příběhy neohrabaný krasobruslařky Příběhy neohrabaný krasobruslařky Rachel Renée Russell

Další skvělý díl.

16.07.2021 5 z 5

Záhada pavoučího domu Záhada pavoučího domu Enid Blyton

Moc pěkná knížka. Začátek sice trochu pomalejší, ale poté se objevila zajímavá zápletka.

16.07.2021 5 z 5

Francie Francie Terry Deary

Žasnu nad tím, kolik zajímavých informací se do této knihy vešlo.

16.07.2021 4 z 5