Jaehyun Jaehyun komentáře u knih

Zámek z pavučiny kouzel Zámek z pavučiny kouzel Sophie Anderson

Olja žije s rodinou na starém zámečku, kde se v jedné z kupolí nachází kouzelná brána, za kterou se skrývá celý magický svět, ovládaný všemocným černokněžníkem. Čas se krátí a aby Olja zachránila svou rodinu před proudy magie, která uniká do jejího světa v podobě ničivé bouře, musí se vydat spolu s magickými bytostmi na záchrannou výpravu.

Od autorky už jsem četla Chaloupku na muřích nožkách, která se mi opravdu líbila a tak jsem chtěla zkusit i něco dalšího. No a opět jsem narazila na skvělý příběh.

Příběh o přátelství, magii a o tom, že domov není jen místo, ale jsou to především lidé, se kterými ho sdílíte.

Knihy od této autorky můžu vřele doporučit, ať už dětem tak dospělým.

07.04.2024 4 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Pěkná obálka i nápad, ale obsahově se mi kniha moc nelíbila. Čekala jsem něco jiného, dost jsem se u čtení nudila.

04.04.2024 2 z 5

Recept na lásku Recept na lásku Jarrett Melendez

Tohle bylo na relax hrozně fajn a líbila se mi kresba. Bála jsem se, že to prase bude mluvit, což se naštěstí nestalo, takže palec nahoru.

21.03.2024 4 z 5

Všechny barvy duhy Všechny barvy duhy * antologie

Vzhledově i nápadově je knížka moc hezká, ale obsahem se mi moc nelíbila. I na wattpadu jsem četla lepší povídky.
Nicméně docela by mě zajímala kniha od Kláry a Evy Pospíšilových.

21.03.2024 1 z 5

Blízko Blízko Kevin Panetta

Bylo to fajn, ale ilustrace nic moc, nelíbila se mi ta barva ani kresba.

16.03.2024 3 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Druhý díl mě bavil o něco víc než první, ale pořád se tam dlouho nic neděje. Spíš se tu seznamujeme s Vendou a jejím lidem a zvyklostmi. Bavil mě Kaden o kterém se tu dozvíme víc i moraly gray Komizar.
Na poslední díl mě nalákal až konec.

18.02.2024 5 z 5

Temné vody Temné vody Katherine Arden

3,5

Bohužel byl tento díl docela zklamáním. Bylo to fajn, přečetla jsem to během dne, ale první díl to u mě určitě nepřekoná (ani druhý). I když mě knížka bavila, něco ji chybělo a přišlo mi to spíš jako vycpávkový díl, který kdyby nebyl, nic by se nestalo. Čekala jsem trochu víc a ten konec by takový useknutý a nijaký.

12.02.2024 3 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Nejvíce mě bavilo prvních 100 a posledních 50 stran, ten prostředek za mě nic moc. Řekla bych, že je to taková seznamovací kniha s postavami a hlavně prostředím a že se to rozjede v dalších dílech, na které jsem zvědavá. Na fantasy tam popravdě ani nebylo dost 'fantasy prvků', spíš bych řekla že žádné.

Bylo to ale fajn, na mě možná trochu utahané, tak nějak zjišťuji, že tyto 'putovní ' knížky nějak nedávám a potřebuju, aby se tam něco dělo, nějaká akce. Ale druhý díl má být údajně lepší, tak uvidíme.

11.02.2024 4 z 5

Ve stínu Hvozdu Ve stínu Hvozdu Naomi Novik

Nebudu hodnotit, protože jsem knížku nedočetla. Skončila jsem na 150 straně a i těch 150 stran se na mě straně táhlo a nebylo tam nic co by mě zajímalo natolik, abych to dočetla do konce.

19.12.2023

Dcera zimy Dcera zimy Vladimíra Šebová

Většinou mám s českými knihami docela velký problém, tím spíš mě Dcera zimy překvapila tím, že se mi líbila a bavila mě.

Je to příběh dvou sester Vesny a Morany, které sužuje kletba. Vesna je pěkná ale naivní blondýnka plná života, která miluje květiny a vyhledává lásku. Jejím prokletím je věčné znovuzrození. Morana je jejím opakem, černovlasá, vyhublá a bledá jako sama smrt, kterou se také stala.

Jsou tu dvě dějové linky. První se odehrává ve 12.století předtím, než Moranu a Vesnu postihne kletba a druhá je z 18. století, kdy se sestry snaží kletbu prolomit. Poslední část se odehrává v současnosti a je z nich všech podle mě nejslabší a nejméně záživná.

Příběh jako takový se mi líbil, upoutal mě hned ze začátku, postavy za mě také super a dobře se mi to četlo. Na českou knihu to pro mě bylo příjemné překvapení.

Teď ale mínusy. Vadilo mi to, že se spousta informací neustále opakovala dokola a postavy neměli prakticky žádný vývoj a pořád se chovali stejně. Taky by mi nevadilo, kdybychom se o některých vedlejších postavách dozvěděli něco víc.

I přes to však dávám 4 hvězdičky, protože jsem si knížku užila.

@jenny.knihovna

08.12.2023 4 z 5

Ukradený dědic Ukradený dědic Holly Black

Doporučuji neporovnávat s Krutým princem a nečekat (jako já) že to bude ve stejném duchu.

Krutý princ - dvorní intriky, enemies to lovers, málo romantiky, hodně akce

Ukradený dědic - cestování světem víl, childhood friends to lovers, slow pace

Tato knížka byla velmi čtivě napsaná, měla jsem ji přečtenou během chvilky, ale má pomalejší děj, se kterým jsem měla trochu problém. Tak dobrou polovinu knihy to bylo tak na 3 hvězdičky a vzhledem k tomu, že jsem od ní měla určitá očekávání, jsem byla trochu zklamaná. To nejlepší se vlastně stalo na konci a právě díky tomu jsem nakonec dala větší hodnocení než jsem měla původně v plánu. Taky jsem se na začátku trochu ztrácela v tom, kdo ke komu patří, protože jsem Krutého prince četla někdy před rokem a Suren je tam zmíněná jen okrajově, takže jsem zapomněla kdo to je.

Konec zůstal otevřený, protože se má jednat o duologi, na kterou se těším a doufám, že bude víc akční, vzhledem k tomu jak tento díl skončil.

Krutý princ je za mě pořád jedna z nejlepší knih od Holly Black a to říkám jako někdo, kdo od ní už přečetl všechno. Víly jsou zkrátka její parketa.

Ig: @jenny.knihovna

02.12.2023

Kordélie a kloboučníci Kordélie a kloboučníci Tamzin Merchant

Prostředí starého Londýna a cechů, které vám dokáží vyrobit oblečení na každé trable. Kordélie je nejmladší z kloboučníků a poté co se její otec ztratí na moři a její rodinu neprávem uvrhnou do vězení, musí se svými přáteli pomoct princezně Georgině zabránit válce mezi Anglií a Francií.

Ráda čtu i knížky pro mladší čtenáře, protože proč ne, a když navíc dávají smysl tak tím líp. Tohle můžu doporučit, bylo to fajn a pěkně napsané.

20.10.2023 4 z 5

Co se stane na Twitteru... Co se stane na Twitteru... Emma Lord

No, od autorky už jsem četla knížku Dej tomu šanci a ta mě bavila mnohem víc, bylo to svižnější a rychleji to utíkalo. Tohle byla oproti tomu příšerná nuda a myslela jsem, že to ani nedočtu do konce. Ten příběh jako takový není vůbec špatný, ale je to strašně utahaný a zdlouhavý a v půlce už jsem z toho byla trochu otrávená. Dost by tomu pomohlo, kdyby to bylo aspoň o 150 stran kratší.

2,5/5

04.10.2023 2 z 5

Hurvínkovy večerníčky pro kluky i pro holčičky Hurvínkovy večerníčky pro kluky i pro holčičky Vladimír Straka

Za mě je tohle nejlepší knížka s Hurvínkem.

07.09.2023 5 z 5

Winter Winter Marissa Meyer

Čtvrtý díl mě bavil asi ze všech nejmíň. První půlka knihy se dost táhne a moc se tam toho neděje, jen samé plánování a povstání. Od poloviny už to je ale lepší, svižnější, více té akce a nakonec pěkný závěr.

Celkově se mi celá série Měsíčních kronik líbila a jsem ráda, že jsem ji po tolika letech dala šanci. Nejlepší byl za mě úplně první díl Cinder a pak Scarlet, poslední dva díly mohli být o dost kratší, hlavně ten poslední. Bavilo mě i speciální vydání o Levaně, kde se dozvíme něco o její minulosti a proč je jaká je. Určitě se podívám i na doplňkovou knížku Hvězdy nad hlavou.

Celou sérii bych hodnotila 4/5 hvězdiček.

30.08.2023 4 z 5

Slepota Slepota José Saramago

Děj se odehrává v neznámém městě, kde z ničeho nic všichni oslepnou nehledě na postavení či pohlaví. Slepota se šíří jako epidemie a první nakažení jsou izolovaní v prázdné psychiatrické léčebně, kde neplatí žádná pravidla a všichni jsou odkázáni sami na sebe. Jedinou vidoucí osobou je lékařova žena, která slepotu jen předstírá a po boku svého manžela se ocitne v léčebně spolu s ostatními.

'Brána je dokořán, blázni vycházejí'

Kniha je psaná zvláštním stylem, na který si ale rychle zvyknete. Není tu přímá řeč a žádná jména. Postavy jsou pojmenované podle toho, co je definuje (Slepec, zloděj, šilhavý chlapec, lékařova žena atd). Bylo to ale čtivé a děj mi rychle ubíhal. Hvězdičku dolů dávám za jednu věc co se stala v léčebně a u které se mi zvedal žaludek. Jinak můžu doporučit.

20.08.2023 4 z 5

Nejkrásnější - Příběh Levany Nejkrásnější - Příběh Levany Marissa Meyer

Basically Levana being delulu...

Trigger warning: vražda, manipulace, obtěžování...

Skvělá doplňková knížka k Měsíčním kronikám. Četla jsem před Winter a těším se jak dopadne závěrečný díl.

13.08.2023 4 z 5

Bojovníci s Nicotou Bojovníci s Nicotou Kate Murray

Ach jo, no... Tohle byla nuda. Akce skoro žádná, popisy nic moc a hlavní hrdinka byla na ránu. Měla příšerně nízké sebevědomí, všechno si přebírala po svém a chyběl ji drive, který by příběhu dodal šťávu. Od začátku až do konce o sobě pochybovala a jediným hlasem moudrosti byl její zvířecí společník. Nechť žije Myška!

Ani romantická linka se mi moc nelíbila, když už chtěla autorka udělat knihu plnou ženských, mohla tam dát i ženskou záporačku.

Co se mi ale líbilo bylo LGBT téma, které bylo pěkně zpracované a vztah celé rodiny.

Pořád jsem ale na něco čekala, a to něco nepřišlo. Příběh byl dost plochý, stejně jako postavy a předvídatelný. Do dalších dílů se pouštět nebudu. Četla jsem už lepší prvotiny a tahle k nim bohužel nepatří.

28.07.2023 2 z 5

Scarlet Scarlet Marissa Meyer

Druhý díl mě bavil trochu míň než první, ale pořád dost na to abych se pustila do dalších. Bavila mě postava Vlka a kapitána Thorneho, ty jeho hlášky neměli chybu.

22.07.2023 4 z 5

V zajetí přísahy V zajetí přísahy Tanya Stewner

(SPOILER) Miluju Aleu a toto byl opět skvělý díl! Tentokrát se příběh zaměřil hlavně na Aleu s Lennoxem, shledání se ztracenou sestrou, objevili se tu také nové magické bytosti a další mořské dítě s (podle mě) úžasnou schopností! Lennox prošel velmi zajímavou a příjemnou proměnou a z Aley se opět stala dívka moře. Jupí!

Jediné co mi trošku vadilo, byla ve třech momentech docela velká předvídatelnost toho, co se stane ale miluju svět, který Stewnerová vytvořila i se všemi magickými bytostmi, takže prominuto.

Souhlasím i s komentářem od Erika017. Taky mě trochu mrzí, že Alea není starší, protože ta série už vychází už strašně dlouho a ty emoce, které Alea s Lennoxem prožívají, mi na dvanáctileté děti přijdou až moc silné. Hlavně je tam dost líbání! Takže si je také musím představovat všechny starší než jsou.

Mimochodem Jenkins byl top! :D

21.06.2023 4 z 5