Jackline5 Jackline5 komentáře u knih

Dalecká generace Dalecká generace Nicholas Briggs

Kniha mě úplně pohltila, ačkoliv jsem to nečekala byla jsem schopná jí přečíst na jeden zátah. Pokud jste milovníkem sci-fi tato kniha vás rozhodně zaujme. Děj navazuje na seriál Doctor Who. Pokud jste jej nikdy neviděli nebude vám dávat smysl spousta detailů a závěr pro vás zajisté nabude tak emotivní, ale ději porozumíte i tak.
Knihu vřele doporučuji.

04.03.2021 5 z 5

Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Třaskavé pohádky aneb Malý chemický bestiář Tereza Verecká

Jedná se o krátkou čtivou knížečku, se spoustou zajímavých ilustrací. Každá pohádka je uvedena krátkou básničkou o daném prvku. Příběhy jsou inspirovány skutečným chováním chemických prvků a sloučenin.
Knížka se bude určitě líbit mladým čtenářům se zájmem o přírodu a chemii, a dospělým se smyslem pro humor a nadsázku.

04.12.2022 5 z 5

Malá kniha párty her Malá kniha párty her Quentin J. Parker

Krátká čtivá knížečka, kterou se zavděčíte i zarytým odpůrcům čtení.
Spoustu uvedených her již zaručeně budete znát. Buď jste je hrávali jako děti (samozřejmě ne s alkoholem ale třeba o bonbony), nebo jste je už na párty hráli ale s vlastními pravidly.
Čtení je sem tam doplněno o poutavý citát některé slavné osobnosti. Případně se můžete nechat rozptýlit designem úvodních stran, které mají připomínat herní karty.
Kniha žádným způsobem nenavádí čtenáře k pití (v úvodu dokonce zmiňuje škodlivost alkoholu), pouze radí co se dá dělat kdyby jste se na párty náhodou nudili ;)

05.07.2022 5 z 5

Proces (komiks) Proces (komiks) David Zane Mairowitz

Další z povedených grafických románů v mé sbírce.
Celý komiks je černobílý s velice propracovaným stínováním. Do rámečků kreseb jsou šikovně vmontovány i různé doplňkové motivy jako třeba kostlivci či hodiny, které ovšem také pracují s příběhem.
Příběh bohužel nemohu porovnat s originálem, protože jsem ho zatím nečetla. Je v něm ovšem shrnuto asi vše o čem jsme se učili ve škole: K. a jeho slečny, jeho dilema s právníkem, i úvahy o konci procesu (které jsou ke konci knihy zpracované zajímavými surrealistickými kresbami).

07.04.2022 5 z 5

Artemis Fowl: grafický román Artemis Fowl: grafický román Eoin Colfer

Kniha má opravdu povedené ilustrace. Vše je sladěné do modré barvy, což dodává příběhu tu správnou dramatičnost.
Příběh je plný akce, tajemna, a pokrokové technologie. Málokdy se vidí tak promyšlené skloubení detektivky, fantasy a do jisté míry i sci-fi. Kniha nabízí zajímavé nové a "neokoukané" prostředí.
Artemise zatím vnímám spíše jako antihrdinu nežli padoucha, ale kdo ví... Tohle je zatím jenom první díl.

31.03.2022 4 z 5

Úžasní psi Úžasní psi Helen Exley

Malá knížka plná srdcervoucích citátů a roztomilých čumáčků na každé druhé straně. Rozhodně potěší.

31.03.2022 5 z 5

Dantovo Inferno - První peklo: Beran - V chřtánu moci Dantovo Inferno - První peklo: Beran - V chřtánu moci Carl Friedrich Frey

Začátek knihy byl chaotický z cela, ke konci jsem se už místy začala chytat. Výsledný smysl mi však stále uniká.
Naštěstí je kniha velice krátká takže se dá bez větších obtíží přečíst znovu.
Ilustrace jsou vcelku propracované. Místy je ale kazí nepromyšlené stínování, po kterém některé postavičky vypadají opravdu zvláštně (př: Paní bot).
Vzhledem k autorově myšlence vytvořit filosofické dílo oceňuji zpracování formou "bezrámečkového" komiksu. Pro lepší orientaci jsou u textu přichystané "navigační šipečky". Jsou ale snadno přehlédnutelné, případně si jejich směr můžete vyložit jinak než-li autor zamýšlel = alespoň v tomto směru máte o zábavu postaráno :)
Jak je na konci knihy naznačeno, mělo následovat pokračování. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že se ho nikdy nedočkáme.

20.03.2022 1 z 5

Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů Mudrosloví urozeného pána Tyriona z Lannisterů George R. R. Martin

Čtivá krátká kniha která zaručeně pobaví.
Jde o strukturovaný výpis Tyrionových nejlepších mouder ze Hry o trůny (drží se knižní předlohy, nikoli seriálové).
Další pěkně zpracovaný přírůstek do sbírky s GOT tématikou.

11.02.2022 5 z 5

Bušidó - duch samuraje Bušidó - duch samuraje Inazó Nitobe

Tato kniha nabízí cizincům pohled na část Japonské kultury. Autor v ní především využívá srovnání samurajů s našimi rytíři. Pomocí různých příběhů velice hezky nastínil rozdíl mezi smýšlením Evropana a Japonce.
Jako u podobných knih (které vycházejí z původního díla které napsal Japonec) zde najdete minimum definicí. Je to dílo víceméně historicky-filozofické, ve kterém vás autor vyloženě nabádá k hlubšímu přemýšlení nad problematikou.
Téměř všudypřítomné komiksové ilustrace většinou postrádají významovou hodnotu, ale na druhou stranu text výborně esteticky obohacují a odlehčují.
Kniha se jim opravdu povedla.

17.01.2022 4 z 5

Forenzní psychologie – Teorie a praxe Forenzní psychologie – Teorie a praxe Veronika Anna Polišenská

Kniha je velice přínosná obzvlášť pro studenty VŠFS (obsahuje vše potřebné pro úspěšné složení zkoušky z PSZ). Kniha je krátká, dá se přečíst i za večer.
Osahuje ZÁKLADNÍ ÚVOD do problematiky.

07.01.2022 5 z 5

Základy správního práva: obecná část Základy správního práva: obecná část Pavel Mates

Kniha je velice přínosná obzvlášť pro studenty VŠFS (obsahuje vše potřebné pro úspěšné složení zkoušky ze SPr). Dá se přečíst i za večer.

07.01.2022 5 z 5

Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění Mistr Sun o válečném umění / Mistr Sun o básnickém umění Jiří Kolář

Tato kniha se mi do ruky dostala náhodou, ale troufám si říct že šťastnou. Srozumitelně zpracované překlady traktátů Mistra Suna doplněné o básnické zpracování mě doopravdy nadchly, a to nejen jejich ladnou kombinací s kaligrafickým zápisem, ale především díky myšlenkám k dalšímu zamyšlení, které z textu vyplynou.
Vřele doporučuji.

20.12.2021 5 z 5

Velká kniha králíčkových sebevražd Velká kniha králíčkových sebevražd Andy Riley

S přibývajícími díly graduje úroveň humoru. Dokonce jsem zde našla pár narážek na své oblíbené filmy.
Tuhle knížku jsem si opravdu užila.

01.11.2021 5 z 5

Králíček sebevrah se vrací Králíček sebevrah se vrací Andy Riley

Druhý díl byl daleko větší odvaz než ten první. Opravdu jsem se bavila.

01.11.2021 5 z 5

(Ne)skutečné vynálezy a další geniálně trhlé zlepšováky (Ne)skutečné vynálezy a další geniálně trhlé zlepšováky Mike Goldsmith

Jak už název naznačuje, kniha je plná všemožných trhlých vynálezů a udělátek. Všudypřítomné ilustrace vás rozhodně pobaví a zaručeně budou důvodem, proč nebudete chtít knihu jen tak odložit. Na druhou stranu je tu i mrazivý fakt, že veškeré "zlepšováky" v knize popsané mají svůj reálný základ v historii. V některých případech vás to nutí až k otázce: Mělo by se něco takového vůbec kdy vynalézt?
Kniha je dokonalým spojením bizarních vynálezů historie s komickými ilustracemi, které názorně vysvětlují, proč se vlastně daný vynález neuchytil.
Knihu bych doporučila každému, kdo si chce odpočinout, trošku se přiučit, a je alespoň trochu technický typ.

27.10.2021 5 z 5

Sobecké prasátko Sobecké prasátko Andy Riley

Ve srovnání s ostatními knihami od tohoto autora mi kniha přijde poněkud slabá. I tak ale má své kouzlo a čtenáři poskytne spoustu stran kvalitní zábavy.

27.10.2021 3 z 5

Domácí zubař Domácí zubař Andy Riley

Další velice povedená kniha od Andyho Rileyho. Dá se snadno přečíst jedním dechem a rozhodně vás nikdy neomrzí. Stylem mi trochu připomíná knihu Velké lži pro malé děti (která také stojí za to).

27.10.2021 5 z 5

Nikdy nejsi tak starý Nikdy nejsi tak starý Lizzie Cornwall

(SPOILER) Knížka jednoduchým způsobem motivuje, inspiruje a svádí k různým všedním i nevšedním aktivitám. Co k tomu dodat: "Nikdy nejsi tak starý abys nemohl olizovat ze sušenky čokoládu".

16.10.2021 3 z 5

Kašli na to Kašli na to Sam Dixon

Knížka plná fajn hesel, která vám vylepší jakýkoliv den na kočku. :)

16.10.2021 3 z 5

Velké lži pro malé děti Velké lži pro malé děti Andy Riley

Miluji tento styl humoru. To je tak jediné co se dá o této knize napsat.

04.03.2021 5 z 5