Dantovo Inferno - První peklo: Beran - V chřtánu moci přehled

Dantovo Inferno - První peklo: Beran - V chřtánu moci https://www.databazeknih.cz/img/books/75_/7540/dantovo-inferno-prvni-peklo-beran-v-chrtanu-moci-7540.jpg 2 3 3

Ústřední postava tohoto příběhu - čtenář Božské komedie Dante Alighieriho - se rozhodne sledovat Dantovu astrální stopu skrz podsvětí a napsat svou vlastní knihu. Hluboce ponořen do vnitřního pozorování navazuje kontakt s Akronem, nadčasovou a věčnou duchovní bytostí, která se mu dá poznat jako jeho vlastní vědění z budoucnosti.Společně vyrazí do vnitřního světa, nejstaršího místa vývoje lidstva. Protagonista překoná «Strážce Prahu» a vstoupí do «pekla Berana». Zde je konfrontován s nejrozličnějšími formami násilí. Jednou jako pachatel, jednou jako oběť proniká do světa agresí, jejichž kořeny sahají až do nejranějšího dětství. Zaplétá se stále hlouběji do krvavého víru a necouvne ani před vraždou svého duchovního průvodce.Nakonec pozná, že příčinou nenávisti a války je jeho vlastní zkamenělé srdce.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Spiral Energy

Die Widder-Hölle: Im Schlund der Gewalt , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Dantovo Inferno - První peklo: Beran - V chřtánu moci. Přihlašte se a napište ho.

Jackline5
20.03.2022 1 z 5

Začátek knihy byl chaotický z cela, ke konci jsem se už místy začala chytat. Výsledný smysl mi však stále uniká.
Naštěstí je kniha velice krátká takže se dá bez větších obtíží přečíst znovu.
Ilustrace jsou vcelku propracované. Místy je ale kazí nepromyšlené stínování, po kterém některé postavičky vypadají opravdu zvláštně (př: Paní bot).
Vzhledem k autorově myšlence vytvořit filosofické dílo oceňuji zpracování formou "bezrámečkového" komiksu. Pro lepší orientaci jsou u textu přichystané "navigační šipečky". Jsou ale snadno přehlédnutelné, případně si jejich směr můžete vyložit jinak než-li autor zamýšlel = alespoň v tomto směru máte o zábavu postaráno :)
Jak je na konci knihy naznačeno, mělo následovat pokračování. Zatím však vše nasvědčuje tomu, že se ho nikdy nedočkáme.

3497299
02.12.2011

Prý filosofický comics... Ve skutečnosti se jedná o obskurní parafrázi Božské komedie plné freudismu a vyčpělé esoteriky s podprůměrnou kresbou. Tato první část "velkého díla" je o něco zábavnější než prolog: občas nechává čtenáře osvítit zábavným nadhledem, když mu samotné postavy dávají poznat jeho statut čtenáře a jejich statut loutek comicsového světa (trochu na způsob filmu Svatá hora Alejandra Jodorowského) a sem tam je zábavná svojí odvážností ve vykreslení sexuálních fantazií, ale jinak pro mě bylo čtení takřka utrpením.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Dantovo Inferno - První peklo: Beran - V chřtánu moci v seznamech

Carl Friedrich Frey