jackdaw Online jackdaw komentáře u knih

Okouzlení Okouzlení F. T. Lukens

Milá, příjemná fantasy ze současného, ovšem magií nabitého světa. Příběh nemusí být složitý, abych si ho užila a vtipné situace a dialogy na mě vždycky zaberou. Já jsem rozhodně okouzlená byla.

01.04.2024 5 z 5

Percy Jackson a egyptští mágové Percy Jackson a egyptští mágové Rick Riordan

Tři povídky smíšené Řecké a Egyptské mytologie ze světa mého oblíbeného Percyho Jacksona. Ačkoliv jsem trochu staršího data, co se týká Percyho sarkasmu budu asi cílovka stále.

29.03.2024 4 z 5

Decimus Fate a Řezník z Guile Decimus Fate a Řezník z Guile Peter A. Flannery

Druhý díl fantasy série je mnohem akčnější, možná až příliš. V prvním díle jsem si víc užila potutelnosti čaroděje Fata. Mrzí mě, že se některé postavy v akcí nabitém příběhu jen mihnou a chtěla bych se o nich dozvědět víc. Je to trochu zjednodušená fantasy, ale přitom s tolika nápady, že je škoda, že nejsou trochu víc rozepsané. Stejně se ale na další díl těším.

27.03.2024

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Rychlé varování: Pokud nejste spokojeni s nahodilým koncem knihy. Před vydáním byl vytažen epilog. Navštivte prosím www.jesslourey.com a vyžádejte si svůj epilog, abyste získali uspokojivější odpovědi a závěry o budoucích příbězích postav. Epilog je pochopitelně v angličtině ve čtečce to dělá asi 17 stran.

05.03.2024

Strážci slunce Strážci slunce Aiden Thomas

Moc krásná knížka. Teo je sympatický trans rošťák a jeho kamarádka Niya je svolná pro každou akci (lumpárnu) . Když je božstvo Sol vybere do Slunconošských zkoušek spolu s třináctiletým Xiem, snaží se mu pomáhat, aby se mezi trénovanými adepty zlatých polobohů nestal vyvolenou obětí. A je to dost těžké, protože ani Teo není nijak trénovaný a strachu má na rozdávání. Přestože jde hrdinům o život dokázal mě Teo rozesmát. LGBT téma se sem vyloženě hodí, protože bozi a polobozi si prostě rozhodují o tom, čím budou sami, takže je tu těch genderových linií víc. Ale nemusíte se bát, je to napsané tak lehce a přirozeně, že ta trocha vzdělávání vůbec neruší a k ději se hodí. Nerada knížky srovnávám, ale tady se knize asi nejvíc přiblíží Percy Jackson, jen tu nehledejte žádné antické bohy.
Já se rozhodně těším na další díl ( asi duologie ) ,protože knížka má otevřený konec. Za mě super nápad.

19.02.2024 5 z 5

Poprava Poprava Alexander Gordon Smith

Naprosto úžasné zakončení série. Čekala jsem, až vyjde poslední díl, abych na některé postavy nezapomněla. To jsem si dala. 3 díly jsem přečetla za 3 dny a ty zbylé ze dne na den jen proto, že jsem musela do práce. Prostě se nedalo přestat číst. Doufám, že ten prequel taky přeloží. Za mě čistých 5*.

03.02.2024 5 z 5

Kopí protne vodu Kopí protne vodu Simon Jimenez

Příběh i nápad je skvělý, ale mám problém s tím, jak je napsaný. Skákání z jednoho vypravěče na druhého mi v jiných knihách nevadí, ale tady je to tak inovátorské, že to vyžaduje příliš mé pozornosti na úkor toho, že si nemůžu pořádně užívat příběh. Hlavní dějová linie Keemy a Juna se mi moc líbila, ale části z pozice vypravěčů mě nudily. V hodnocení dávám něco mezi 3 - 4 hvězdami, protože kniha je opravdu napsaná velmi zvláštně a já dávám přednost obsahu a styl mi tak úplně nesedl.

29.01.2024 3 z 5

Znamení démona Znamení démona Sarah Rees Brennan

Za mě super nápad. Dala bych si pokračování. Sice je tahle kniha svým způsobem ukončená a další díly se věnují více jiným postavám, ale opravdu by je někdo mohl, prosím, prosím přeložit.

03.08.2023 5 z 5

Kouř a zrcadla Kouř a zrcadla Sue Tanya Huff

Tak tahle série je snad ještě lepší než Krevní pouta ( na které volně navazuje, ale dá se číst i bez toho ,že byste sérii Krevní pouta četli) .Ke knihám se určitě budu znovu vracet.

13.07.2023 5 z 5

Kouř a popel Kouř a popel Sue Tanya Huff

Naprosto skvělá série. Tonyho hlášky miluju, tolik jsem se nenasmála ani u některých komedií. Ke všem třem knihám se určitě vrátím.

16.06.2023 5 z 5

Kouř a stíny Kouř a stíny Sue Tanya Huff

Tak tohle mě bavilo a dost jsem se zasmála. Vtipné hlášky u temnějšího příběhu miluju, takže se na skoro čaroděje Tonyho a upíra Henryho v druhém dílu moc těším. Za mě plný počet hvězd a doporučení.

04.06.2023 5 z 5

Milujem, koho chcem Milujem, koho chcem Tamara Tainová

Naprosto super čtení. Krásně , čtivě napsáno. Ačkoliv témata v této knize jsou většinou dost smutná, tak jsem se u čtení i dost nasmála. Jsem opravdu ráda ,že jsem všechny tři knihy o Borisovi a jeho kamarádech sehnala. Autorku okamžitě přidávám do svých oblíbených.

05.03.2023 5 z 5