Jack333 Online Jack333 komentáře u knih

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Konečně se mi thriller s hlavní hrdinkou Kim Stoneovou líbil, pořádně totiž uháněl jako rychlík. Nenechal nás ani na chvilku vydechnout, dokonce v člověku vyvoval silné emoce. Jediná vada na kráse ale přeci jen je, a to slabší začátek, který pak ale ten konec zachrání a předčí! Ani mi tolik nevadilo, že jsme protentokrát eliminovali osobní život vyšetřující detektivky. Jen tak dál!

01.01.2018 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Anthony Doerr a jeho nejnovější počin O dívce Grace má v sobě zase to kouzlo života, kdy lidské osudy jsou srovnávány s přírodními úkazy. Jak těžké může být ztratit někoho, koho tak milujeme, i když jsme nezískali příležitost, poznat jej do hloubky. Každá kniha vypráví svůj příběh, někdy silnější-jindy slabší, tentokrát hodně retrospektivní a zároveň přítomný, kdy prostě nemáte ten pocit ztracenosti a zmatečnosti. Díky!

31.12.2017 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Jodi Picoultová mě nikdy nezklamala a ani tentokrát tomu nebylo jinak. Čtivý příběh, který se opírá o morální problém (pomoci druhému) a vžitý stereotyp o nelibosti k odlišné barvy pleti.

Dost zásadní a možná pro někoho již překonaný "problém", ale pro mě dost zásadní, protože mi přijde, že v naší společnosti se začíná rozmáhat rasismus, ať už jakýkoli. A proto je dobré, že se děj příběhu dá nasadit i na společnost českou, kde není problém s černochy, ale s jinou skupinou obyvatel...i když ten zásadní problém se pak ukáže, že je v každém z nás.

Doporučuji!

25.12.2017 5 z 5

Travel bible Travel bible Matouš Vinš

Povedený průvodce pro ty, co chtějí cestovat na vlastní pěst. Najdou tam všechno, co by se jim mohlo hodit, a to včetně užitečných rad od několika cestovatelů a nomádů, kteří v cestování po světě mají zkušenosti. Nemohu zatím dát pět hvězd, protože jsem ještě nevyzkoušel většinu jejich tipů, ale zatím vše na jedničku! Snad to nebude poslední příručka...byla by to škoda.

13.09.2017 4 z 5

Kosti svaté Brigity Kosti svaté Brigity Philip Freeman

Bohužel kniha, která pro mě není. Škoda veliká! Vůbec mě to nebavilo...

11.03.2017 2 z 5

Snuff Snuff Chuck Palahniuk

Autora pro jeho nevšední příběhy zbožňuji, ale tohle bylo mírně slabší.

28.12.2016 3 z 5

Nulté číslo Nulté číslo Umberto Eco

Nečetl jsem od autora všechny díla, přesto si nemyslím, že by toto dílo bylo tak špatné, jak je mnohými prezentováno. Ano, je nejužší, zaobírá se obyčejnými všednostmi a ze začátku mi to přišlo na hlavu postavené a nudné, ale když se člověk do toho ponoří, zjistí, že se mu podařilo vystihnout dnešní dobu, která je prolezlá vším možným.

23.01.2016 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Asi nebudu takový suchar ;)), moc povedená kniha! ;)) A s chutí do Malého pražského erotikonu ;)

05.01.2016 5 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

"V životě člověk nemusí být jen pasažér..." Naprosto pravdivé. Skvělá kniha a ještě lepší myšlenka - psát dopisy těm, které známe jen z literární či hudební tvorby ;), a tak vyprávět svůj život.

23.12.2015 4 z 5

Proklínám řeku času Proklínám řeku času Per Petterson

Autor má ve svých slovech ohromnou duševní a srdeční hloubku ;). Nedám na něj dopustit.

22.12.2015 5 z 5

Na velké planině Na velké planině Johan Theorin

Povídková kniha ze světa, který člověk naprosto zbožňuje a rád vyhledává. Pro fanoušky Theorina nepostradatelný kousek do sbírky jeho knih ;)). Ačkoliv jsem ale spíše zastáncem celistvého příběhu, v povídkách se promítají autorovy začátky i jeho nejlepší léta ;). Takže spokojenost ;)

04.12.2015 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Velice poutavá až přímo dokonalá propagace k rozporuplné knize, někdo ji totiž uctívá, jiní ji haní. Upřímně jsem z ní na rozpacích. I přesto jsem jí dal tři hvězdy, ač si je možná ani nezaslouží, i když velice kvituji spojení příběhu s malířstvím, což mi trochu připomnělo slavný Obraz Doriana Graye ;).

04.10.2015 3 z 5

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Nikdy jsem nepřišel na chuť Nesbovi, tentokrát jsem ale udělal výjimku a jiné pojetí příběhu se mi naprosto líbilo ;)

23.09.2015 4 z 5

Pýthiiny rady Pýthiiny rady Erik Axl Sund

Celá série je výjimečná a něčím odlišná od jiných severských krimi. Přináší znechucení tímto světem, ve kterém spravedlnost ne vždycky vítězí. Velmi čtivé, strhující a neopakovatelné. Pýthiiny rady se trochu vymykají předchozím dvěma dílům a konec může některé velmi rozhodit a možná i naštvat. Doporučuji jej milovníkům thrillerů, i když ne každý bude mít kladné hodnocení ;)

15.08.2015 4 z 5

Příliš tichá Šumava Příliš tichá Šumava Zuzana Rampichová

Příjemná oddychovka z nádherného místa Čech ;)

07.03.2015 3 z 5

Neviditelný strážce Neviditelný strážce Dolores Redondo

Měl jsem již v minulosti možnost, přečíst si španělský thriller a bavil mě. Tato kniha, ale byla natolik pro mě zvláštní, že jsem ji jen stěží dokázal přelousknout.

02.03.2015 3 z 5

Černá kniha Černá kniha Lawrence Durrell

Ve své době musela být hodně kontroverzní, dnes ale taky má něco do sebe! ;) A obdivuji, že takové skoro až metaforické dílo dokázal napsat 23letý autor.

19.02.2015 5 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Charlotte Linková mě ještě nikdy nezklamala ;)! A V údolí lišek je znovu bravurní dílo, od obálky přes příběh až k postavám.

02.02.2015 5 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Krásná krajina a její líčení, jinak ne příliš zdařilý příběh a pro mě vcelku nepříjemný detektiv v hlavní roli. Měl jsem asi vyšší očekávání. Škoda.

22.10.2014 3 z 5