Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Rivali Rivali Vi Keeland

Zábavná mierne vulgárna oddychovka.

25.02.2023 3 z 5

Kancelárka Kancelárka Kati Marton

Dlho som uvažovala ako ohodnotiť túto knihu. Nakoniec som sa rozhodla takto. Autorka by si asi mala nájsť aký je rozdiel medzi životopisom a politickým manifestom. Pretože toto nie je biografia, ale vyjadrenie subjektívneho hodnotenia ani nie života Angely Merkelovej, ale vývoja politiky za život nemeckej kancelárky. Istá miera subjektivity v životopise je v poriadku, ak je vyvážená objektivitou. Tu je bohužiaľ autorkyna objektivita voči politickému vývoju na bode mrazu.

07.02.2023 1 z 5

Gejša Gejša Liza Dalby

Celkom zaujimava kniha o živote a tradiciach gejši v čase, keď sa autorka k nim na krátko pridala. Jediné čo mi prekážalo bola až priveľká miera subjektivizmu v určitých záležitostiach, zvlášť týkajúcich sa štvrti Gion. Akákoľvek zmienka o tejto štvrti gejš bola negatívna. A pritom sa vôbec nezdalo, že by autorka mala s touto štvrtou dosť skúseností, aby mohla vynášať takéto súdy.

03.01.2023 3 z 5

Tudorovci Tudorovci Philippa Jones

Zaujímavá biografia. Tentoraz nielen o manželkach, ale aj o milenkach Henricha VIII a osude jeho nemanželskych detí.

11.12.2022 4 z 5

O moc a štěstí O moc a štěstí Sigrid-Maria Größing

Nie je to zla kniha, ale veľmi by jej prospelo keby obsahovala menej, ale podrobnejšie spracovaných medailonov osobnosti. Takto je to len množstvo nič nehovoriacich trojstranných čriepkov.

30.01.2022

Ženy ve dvojím světle Ženy ve dvojím světle Sigrid-Maria Größing

Veľmi zaujímavá kniha. Dobre sa čítala. Autorka si vybrala šesť žien so zaujímavým osudom. Jediným mínusom bola voľba Alžbety vnučky Františeka Jozefa. Nikdy nepochopím prečo si ju autor vyberie do takejto knihy. Okrem toho že bola vnučkou Sisi vlastne na nej nie je nič zaujímavé.

22.01.2022 4 z 5

Vraždy v habsburskom rode Vraždy v habsburskom rode Sigrid-Maria Größing

Mám rada knihy tohto tipu a aj táto bola celkom dobrá. Jediné čo mi prekážalo bolo, že sa zase raz venovali obvyklým témam Rudolf, Sisi, František Ferdinand. Privítala by som príbehy aj menej známych Habsburgov.

31.12.2021 3 z 5

Slzy mocných Slzy mocných Jaroslav Perniš

Mám rada takéto knihy. Sú výborné. Jediným mínusom tejto knihy je až nadmerné využívanie citácií z rozličných zdrojov.

12.11.2021 4 z 5

Hatšepsut - vládkyně Egypta Hatšepsut - vládkyně Egypta Patricia L. O'Neill

V pohode záver trilógie, len niektoré tie zvraty v príbehu mu uberali na kvalite.

28.11.2020 2 z 5

Trůn slunečního boha Trůn slunečního boha Patricia L. O'Neill

Pekný príbeh, dobre čitateľný.

28.11.2020 3 z 5

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Zaujímavá historická kniha.

28.11.2020 3 z 5

Arcivévodkyně Žofie: Silná žena na Vídeňském dvoře Arcivévodkyně Žofie: Silná žena na Vídeňském dvoře Anna Ehrlich

Taká bežná biografie. Niektoré hesla tam byť nemuseli ( napríklad nebolo nutné opisovať podrobné každé sídlo, kde žila). Prekvapilo ma že sa vzťahu s cisaovnou takmer nevenovali. Zmienii sa o ňom len akoby mimochodom.

28.11.2020 2 z 5

Berlínske hviezdy Berlínske hviezdy Michaela Ella Hajduková

Keby nie zlého konca hlavných postáv dám 120 percent. Už je to únavné že v každej vojnovej knihe ktorú som od autorky čítala moje obľúbené postavy skončia zle.

19.11.2020 4 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Musím prestať čítať takéto knihy, lebo potom celú noc nespim.

26.10.2020 3 z 5

V meste kráľov V meste kráľov Ivan Izakovič

Dozvedela som sa mnoho nových poznatkov. Napríklad som si myslela že posledným vládcom Inkov bol Atahualpa. Vôbec som nevedela že boli aj ďalší, i keď to už boli skôr babky Spanielov.

11.10.2020 3 z 5

Rasputin a cárovná Rasputin a cárovná Ivan Izakovič

Ku knihe mám len dve poznámky.
- Rasputin tu je skôr vedľajšou postavou
- posledné kapitoly po Rasputinovej smrti boli nesmierne nudne

27.09.2020 3 z 5

Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Cesta za svobodou: Harry a Meghan a vznik moderní královské rodiny Omid Scobie

Kniha je na mňa až neskutočne subjektívna. Po jej prečítaní ma napadlo len jedno: Koľko asi Sussexovci zaplatili za tento pokus vylepšiť povesť vojvodkyne?

17.09.2020 2 z 5

Tajomstvo domu na Foster Hille Tajomstvo domu na Foster Hille Jaime Jo Wright

Kniha sa mi pacila. Mám ráda příběhy kde sa riesia staré vraždy.

29.07.2020 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Paulina Świst

Velmi dobrá kniha odporucam.

14.06.2020 5 z 5

Vatikán - moc pápežov Vatikán - moc pápežov Guido Knopp

Vcelku dobrá kniha. Osobné mi bol zo zmienovanych pápežov najviac sympaticky Jan XXIII.

07.06.2020 2 z 5