Hatšepsut - vládkyně Egypta

Hatšepsut - vládkyně Egypta https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176623/bmid_hatsepsut-vladkyne-egypta-ic8-176623.jpg 4 29 8

The Hatshepsut Trilogy série

< 3. díl

Královna Hatšepsut čelí rivalitě mezi svými nejbližšími, ale hlavní problémy jí působí uprchlý zločinec Neferweben. Podněcuje vůdce ke vzpouře a ona musí vytáhnout do boje. Sice si podmaní Kadeš, ale nepřítel se nevzdá. Hatšepsut zanedlouho umírá a odchází do posmrtného života, odkud sleduje, jak se Neferweben vloupal do její hrobky. Tam ho čeká krutá pomsta královny...... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Eye of Re , 2010

Gracinka
08.07.2023 5 z 5

Nejslabší díl série. Zbytečně zdlouhavé popisy války s nechutnými detaily. Strašně mě vytáčela Nefrure.

klara1550
23.04.2022 4 z 5

Autorka přináší v celé trilogii nový úhel pohledu na život Hatšepsut, který je v současné kultuře interpretovány určitým způsobem, a upozorňuje na to, že to mohlo být i jinak. Velmi si cením této myšlenky, na které je celá trilogie postavená:

"Jak se ale často stává, svět dává přednost lži z úst muže před pravdou z úst ženy."

Díky ní má totiž celá kniha ještě širší společenský přesah upozorňující na téma genderové nerovnosti ve společnosti, a to i v naší současné. Jak bychom asi vyprávěli a rekonstruovali různé příběhy z dějin, kdyby se na poli egyptologie a archeologie odedávna mohly stejně rovně jako muži realizovat i ženy?

Zároveň pro mě tento poslední díl byl z trilogie nejslabší. Měla jsem pocit, že se to z historického románu překlopilo do vztahového dramatu až červené knihovny, což mě trochu mrzelo. Zpracování konce knihy mě zarazilo a bylo dost zvláštní.

Každopádně celá trilogie stála za to.

Jacinda123
28.11.2020 2 z 5

V pohode záver trilógie, len niektoré tie zvraty v príbehu mu uberali na kvalite.

danka13
19.01.2020 5 z 5

I třetí díl je super, mohu jen doporučit.

orinka3
18.09.2016 5 z 5

A do třetice. Kniha si nezaslouží, abych ubrala hvězdičku za to, že v ní postupně odcházejí všichni, na které jsme si předtím zvykli. A nejen lidé, ale i milovaní koně, pes. Ti všichni nám předtím v knihách dělali společnost a teď už nejsou. Života běh se nedá obrátit, ostatně celé tři díly se dočítáme o přípravách na smrt a posmrtný život, oni to tehdy brali docela jinak. Senenmutova smrt mě vysloveně zaskočila, to jsem opravdu nečekala a celou dobu jsem mu držela palce, aby ztrestal zloducha Neferwebena, který po celou dobu jenom škodil. Ani Hatšepsut se smrt nevyhnula. Závěr románu je věnován životu po smrti a my se dovíme, jak po zásluze skončil bídák Neferweben. Na trilogii budu ráda vzpomínat, je jenom škoda, že nikoho nenapadlo udělat knihám jiné obálky, než tyhle jarmarečně bulvární. Můžou odrazovat a ukazovat na brak uvnitř - a ona je to zatím slušná četba.

malinovka
17.06.2016 5 z 5

Knížka mě bavila.

Nefer
28.06.2014 5 z 5

miluju starý Egypt, ale tenhle obal knižky je fakt hrozný :P
Nejhezčí obal měl první dil

jindrusa
06.04.2014 4 z 5

Místy zbytečně rozvleklé, ale jinak vcelku poutavé.

Egypt Hatšepsut starověký Egypt

2011  88%Faraonka