Trůn slunečního boha

Trůn slunečního boha https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/136913/mid_trun-slunecniho-boha-zc5-136913.PNG 4 32 11

The Hatshepsut Trilogy série

Hatšepsut nastupuje na egyptský trůn a musí všechny přesvědčit, že i žena dokáže spravovat zemi a vládnout jí. Přes intriky nepřátel, sabotáže na stavbě paláce a vzpouru v jižních oblastech se jí to podaří. Jen lásku k neurozenému Senenmutovi musí Hatšepsut tajit. A právě ta může být příčinou jejího pádu.

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Alpress

The Horus Throne , 2010

Gracinka
08.07.2023 5 z 5

Nejlepší díl z celé trilogie. I když je tam na mě zbytečně moc těch božských věcí. Senenmut je boží. Nejlepší postava celého příběhu. Sexy, chytrý, logicky uvažující.

klara1550
30.01.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem. Už dlouho mě takhle nic nevtáhlo a nemůžu se dočkat dalšího dílu. Jen škoda té obálky - vypadá otřesně a vůbec neodpovídá kvalitě příběhu.

Jacinda123
28.11.2020 3 z 5

Pekný príbeh, dobre čitateľný.

danka13
01.01.2020 5 z 5

I druhý díl je moc povedený, už se těším na třetí, už je připraven na nočním stolku.

mariva
27.12.2018 3 z 5

Knihy z egyptské historie jsem kdysi dávno po přečtení Egypťana Sinuheta a Faraa hltala jedním dechem, ale už dlouho jsem nic z tohoto období nečetla. Tento román mě vrátil do dávných dob a i když je jasné, že kvalit dvou výše uvedených nemůže dosáhnout, bylo to zajímavé čtení, místy dost drsné, protože život takový v těch dobách byl a pokud se na trůnu jako vládce Egypta měla udržet žena, určitě to měla těžší než muž. Zajímavé čtení pro milovníky historie.

Arisis
14.06.2017

Bože ta obálka... Co to je? Ta obálka se nepovedla.
První díl byl o trochu lepší.

orinka3
18.09.2016 5 z 5

Velmi dobré čtení, autorka pokračuje a neztrácí dech. Faraonka Hatšepsut je skvělá žena, která vítězí silou vůle a nedovolí si žádné slabosti. Ukázněnost, se kterou snáší manželství s vyšinutým a zvířeckým bratrem, je obdivuhodná. Vynikající postava, autorce se povedlo ji dokonale oživit a její láska k Senenmutovi při všem sebezapření opravdu hory přenáší. A vztyčuje obelisky na počest bohům. Rituály v chrámech jsou velmi zajímavé. Egypt a jeho vládci jsou osvědčeným tahákem, ale ne každý dokáže pracovat se slovy tak, jako paní O'Neill. Díky ní je kniha ryze současná, vážím si i toho, že není pateticky nabubřelá, ale používá vtip.

Káťa
08.06.2016 3 z 5

Druhá část trilogie mě už tak nenadchla. Jsem zvědavá na závěr trilogie. Snad bude lepší.

Linu
24.07.2015 5 z 5

Úžasná kniha...opět :-)

dagusa
21.05.2013

Pěkný příběh krále Hatšepsut.Dobře se čte.

kochichak
25.04.2013 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, těsně navazuje na Faraonku, nejsou tam prodlevy na začátku typu - před pěti lety atd... Nemusí se tudíž člověk stále, jako u některých knih vracet na začátku k předchozímu ději. Velmi dobře se to četlo. Ale je fakt že ve srovnáním s prvním dílem je tenhle méně záživný, ale i tak super:-)

Egypt Hatšepsut

2011  88%Faraonka
2012  83%Trůn slunečního boha
2013  82%Hatšepsut - vládkyně Egypta

Kniha Trůn slunečního boha je v