Tudorovci

Tudorovci https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98332/bmid_tudorovci-t6g-98332.jpg 3 34 14

Milenky a levobočci Jindřicha VIII. Historička Philipa Jonesová nás zavádí hluboko do spleti tajemství a přetvářky tudorovského dvora. Poprvé předkládá kompletní příběh milostných afér Jindřicha VIII. s názvem Tudorovci. Osud šesti žen Jindřicha VIII. zná každý: rozvedená, sťatá, zemřelá, rozvedená, sťatá, přežilá. Avšak za tímto slavným příběhem se skrývá pravda daleko složitější. Výjimečné, zamlčované příběhy dalších žen, které Jindřich miloval, ale nikdy si je nevzal; milenek, které se staly královnami - a jeho četných nemanželských dětí, uznaných i neuznaných. Jindřich VIII. je často zobrazován jako sukničkář, ale Tudorovci odhalují novou stránku královy povahy. Jindřich celý život hledal ideální ženu. Byl romantikem, velmi rád zamilovaným, ale žádná z jeho milenek jej nikdy plně neuspokojovala; všechny byly nakonec vystřídány. (milenky a levobočci Jindřicha VIII.... celý text

Literatura světová , Biografie a memoáry , Historické romány

Vydáno: , J. Otto - Ottovo nakladatelství

The Other Tudors , 2009

Jacinda123
11.12.2022 4 z 5

Zaujímavá biografia. Tentoraz nielen o manželkach, ale aj o milenkach Henricha VIII a osude jeho nemanželskych detí.

Lenka0007
07.11.2020 1 z 5

Ačkoli téma Tudorovců znám, z téhle knihy jsem byla zmatená. Jindřichova první milenka byla dcerou pana A, který měl nevlastní sestru B a té se ze vztahu s C narodil syn D. A tenhle syn D..... Říkám si, o čem jsem to vlastně četla na začátku téhle kapitoly? Je spousta jiných, lepších knih věnujících se tomuto tématu.

Noisette73
13.10.2020 odpad!

Toto se prosím nedalo číst....

Klarus7
07.07.2020 odpad!

Nejhorší kniha věnovaná Tudorovcům, kterou jsem dosud četla. Velmi nepřehledné, často chaoticky popsané vztahy s téměř nesouvisejícími osobami. Knížka se četla hrozně, několik let jsem se přemlouvala, abych ji vůbec dočetla. Negativně také hodnotím způsob, jakým autorka předkládá řadu svých domněnek jako ověřená fakta. Popisek, v němž je autorka uváděna jako "historička" je spíše úsměvný - pokud chcete kvalitní knížku, této se vyhněte obloukem.

aja6842
24.03.2019 3 z 5

Kniha byla zajímavá. Oproti zpracování Elizabeth Massie, je tato kniha zřejmě skutečnější.

Morgaine07
12.02.2018 4 z 5

Dobrá a zajímavá kniha

Atanone
27.04.2017 2 z 5

Nevím,co jsem čekala..ale nějak jsem se nedočkala..
Je to celé poněkud chaotické a trochu nezáživné..Škoda. Díky úspěšnému seriálu se mohla kniha prodávat skoro sama. Já spíš přemýšlím,komu bych ji mohla dát..

Merlinit
09.04.2015 2 z 5

Dost zoufalé. Chaotické, neucelené, autorka se zaplétala do konspiračních náhledů na osudy postav s Tudorovci mnohdy souvisejících jen okrajově.

milunka21
11.02.2015 2 z 5

to se nedalo číst

Sarah01
24.03.2014 1 z 5

Pocity stejné jako u komentářů přede mnou, už chápu, proč byla kniha ve výprodeji za 35 korun :-)

Raduska89
25.06.2013 2 z 5

O Tudorovcích jsem si toho načetla už dost, ale tady v tom se člověk opravdu ztrácí. Autor tam omílá páté přes deváté :/ Kdybych většinu z věcí, o kterých se tam psalo, už dávno nevěděla, nevím zda bych z toho byla o moc chytřejší. Po pár stránkách už jsem to vzdala a knihu zavřela. Znovu ji číst určitě nebudu.

ksander33
11.04.2013 1 z 5

Moc chaotické, nepřehledné... Čtenář, který o Jindřichovi VIII nic neví, po přečtení této knihy nebude o nic chytřejší.

Majulinek
07.01.2013 3 z 5

Zajímavá fakta, ale přišlo mi to celé trošku zmatené.

susanka1982
05.08.2012 2 z 5

Pro mě neuvěřitelně chaoticky napsáno, už si ji nepřečtu.