Jacinda123 Jacinda123 komentáře u knih

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

To isté, čo prvý diel. Nadmerny rozsah diela mu značne ubral na kvalite a začína ma znepokojovať správanie dvojice hlavných postáv. Skusim ešte tretí diel a snaď to bude lepšie.

18.05.2024 2 z 5

Sľub cisárovnej Sisi Sľub cisárovnej Sisi Michaela Ella Hajduková

(SPOILER) Toto bude zložité ohodnotiť. Kniha ma tri časti. Časť o vymyslenej postave Amalii, časť o Romy Schneider, a časť o Alžbete Bavorskej. Prvé dve časti sú celkom v poriadku. Potom nasleduje časť o Sisi. A tu nastáva problém. Niečo také zúfalo neobjektívne a jednostranné a bez snahy o chapanie širieho konceptu vtedajšej doby som už dávno nezažila. Nezvyknem knihy odkladať nedočítané, ale tu som sa musela veľmi premáhať dočítať toto. Vždy je zlé, keď je príbeh podávaný jednostranne, aj keď je komplet vyfabulovaný, ale keď je postavený na skutočných postavách je to ešte horšie. V podstate časť o Alžbeta by sa dala opísať tak, že všetci jej ubližovali a ona za nič nemôže. Uvediem príklad. Navštevy deti. Musela chodiť za svojimi deťmi na návštevy. Často sa zabúda, že nech to pre nás v dnešnej dobe znie akokoľvek kruto v tom čase to bolo bežné. Nielen na kráľovských dvoroch, ale aj u meštanov, ktorý si to mohli dovoliť deti vyrastali oddelene od rodičov a ano rodičia za nimi chodili na návštevy alebo deti vodili pred rodičov zvyčajne po večeri. Alebo vojenska výchova Rudolfa. Podobnými spôsobmi vychovávali aj deti kráľovnej Viktorie alebo budúceho cisára Wilhelma v Nemecku. Uznávam, že kniha je fabuláciou, a nie odbornou publikáciou, ale je postavená na základe skutočných osudov živých ľudí, preto považujem za vhodné aby obsahovala určitú mieru objektivnosti a chapánia historického kontextu.
A poznámka na okraj. Ak akákoľvek dospela osoba uvedie ako svoj zdroj wikipediu to tiež hovorí za veľa.

22.12.2023 1 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Celkom dobrá kniha. Autorke sa podarilo trafiť správny pomer medzi dejom a sexom.

06.07.2023 3 z 5

Tři drobné chybičky Tři drobné chybičky Nikki Sloane

Hor sa na ďalší diel!

23.05.2023 4 z 5

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Ľudská zloba nemá hraníc a život hrdinu tejto knihy je toho dôkazom.

15.02.2023 4 z 5

Temné storočie 1618-1718: Zlomové obdobia slovenských dejín Temné storočie 1618-1718: Zlomové obdobia slovenských dejín Ivan Mrva

Zaujímavá kniha. Zvlášť oceňujem grafiku v štýle stredovekého kódexu. Len by som privítala aby časť o hospodárstve a sociálnych pomeroch bola kratšia. Poznámka na okraj. Vedela som, že rekatolizacia prebiehala, ale že až tak nechutnými spôsobmi to bola pre mňa novinka.

29.01.2023 3 z 5

Panovníci a králi na území Slovenska Panovníci a králi na území Slovenska Imrich Szabó

Kniha ako taká nie je zlá, ale jej technická stránka je slabá. Pochopím, že sa môže chyba dve môžu stať, ale tu je tých chýb akosi moc.
Za prvé. Pri obrázkoch chýbajú popisi. Je to prvá kniha tohto druhu ktorú som čítala, ktorá nemá popisi pri obrázkoch. Za druhé chyby v texte ako napríklad dva krát vytlačený rovnaký odstavec, z Ľudovíta XVI sa tu stál Ľudovít IX, nezmyselné slová ako vrativejši a podobne.

18.01.2023 2 z 5

PS: Nesnáším tě PS: Nesnáším tě Winter Renshaw

Celkom zaujímava ľahká oddychovka.

14.01.2023 4 z 5

Záhrada umenia Záhrada umenia Michaela Ella Hajduková

Mne táto kniha veľmi nesadla. Do polovice bola vyborna. Potom sa stala takou zbytočne zložitou až to poškodilo celkovú kvalitu príbehu.

28.09.2022 2 z 5

Veľkí panovníci habsburského rodu (700 rokov európskych dejín) Veľkí panovníci habsburského rodu (700 rokov európskych dejín) Friedrich Weissensteiner

Mám rada takéto knihy. Je veľká
škoda, že už sa málokedy vydávajú v češtine alebo slovenčine. Za mňa má len jednu chybu. Zišla by sa jej obrázkova príloha.

18.09.2022 4 z 5

Vražda v Jekatěrinburgu: Poslední dny Romanovců Vražda v Jekatěrinburgu: Poslední dny Romanovců Helen Rappaport

Vždy sa poteším keď u nás vydaju takúto knihu, len by som privítala keby bola o menej obohratej téme. Napríklad je veľa kníh o vražde v Jekatěrinburgu, ale skoro žiadna o osudoch menej známych členov vtedajšej rodiny Romanovovcov (Mária Fiodorov a...)

30.04.2022 3 z 5

Jorga Jorga Jana Pronská

Do polovice výborná kniha. Ďalší dojem mi zkazili hlúpe následky kuzel a neustále opakovanie prijmi svoj osud... Celkovo však celkom dobre kniha a ak bude pokračovanie prečítam si ho.

01.01.2021 3 z 5

V lesku koruny V lesku koruny Kamil Rodan

Z celej série najlepšia. Zvlášť oceňujem že si autor vybral aj Zofiu, dcéru Frantiska Fernanda. Vždy ma zaujímalo čo bolo s ňou a jej bratmi po vražde rodičov. V mnohých článkoch o ich osude sa spomínaju len jej bratia a tu je pekné podrobné spracovaná.

21.12.2020 5 z 5

Ženy s korunou Ženy s korunou Kamil Rodan

Celkom dobra kniha. Len by som privítala menej medailonov a podrobnejšie.

21.12.2020 3 z 5

Rimanka a kvádsky kráľ Rimanka a kvádsky kráľ Zuzana Kuglerová

Za mňa trochu sklamanie. Príbeh ako taký nie je zlý, ale dosť mi tam chýbajú niektoré veci technického charakteru, ktoré pri knihách tohto typu obvykle bývajú. Napríklad my tam chýbala mapa. Autorka hodne využíva vtedajšie názvy (Noricum, Smirnia...). Ocenila by som mapu, aby som vedela kde si to mám predstaviť. Tiež by som ocenila podrobnejší slovnicek pojmov. Nielen pojmy skutočne historické osoby, ale aj bohovia, vtedajšie miestne názvy a podobne. Obe menované kategórie sú v historických románoch tohto druhu bežné. Prekvapilo ma že tu chýbajú.
Vadilo mi aj násilne poslovencovanie latinskych názvov. Primalska legia. To ako vážne? Ani neviem či také slovo vôbec existuje. Keď už tak tak legia prima.
Druhý diel snáď bude lepší.

15.12.2020 2 z 5

Smršť Smršť Jozef Karika

Celkom ok kniha, len v tých posledných stranách som sa stratila.

27.10.2020 3 z 5

Oprávněná vražda Oprávněná vražda Jude Deveraux (p)

Je mi ťažko hodnotiť túto knihu.
Na jednej strane mi nesadllo ústredné trio.
Na druhej strane sa mi páčil koniec.

18.10.2020 2 z 5

Intimity královských dvorů aneb aféry a aférky vyvolených Intimity královských dvorů aneb aféry a aférky vyvolených Rudolf Ströbinger

Kniha je už trochu neaktuálna, ale páčilo sa mi že sa nevenovala len Windsorovcom, ale aj menej známym aferam ako Soraya.

11.09.2020 2 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Pre mna je top Komisař ale pacili sa mi vsetky 3 knihy.

14.06.2020 5 z 5

Krásny omyl Krásny omyl Vi Keeland

Sexi, vtipné, výborné, len na môj vkus hlavna hrdinka občas až privelmi hysterka.

29.03.2020 3 z 5