j287 j287 komentáře u knih

Dokud žijeme, musíme se rozhodovat Dokud žijeme, musíme se rozhodovat Manfred Lütz

Kniha je spíše Interview ve formě otázek a odpovědí, než souvislý příběh, proto mě trochu zklamala. Jedná se ale o pohled na Osvětim z trochu jiného úhlu, než jsme zvyklí...

18.12.2017 3 z 5

Přivedu vás zpět Přivedu vás zpět Joachim Gerhard

Je to příběh o velké lásce otce k synům, rozebírání faktů i myšlenek, proč jeho synové utekli do Sýrie a přidali se k IS. Jinak je ale kniha bez děje a bohužel i bez šťastného konce, který jsem očekávala.

18.12.2017 3 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

I když je příběh jenom fikce, je inspirován skutečností a to mě celkem šokovalo. Neměla jsem tušení, že se ve světě něco takového děje a nechápu, jak farmaceutické firmy můžou vydělávat na úkor životů jiných...

30.11.2017 4 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Zajímavý příběh v knize je podáván na skutečném historickém pozadí, které měla autorka ověřené. Příběh byl zajímavý, ale popisné pasáže historie už míň. Občas jsem to v četbě přeskakovala a nakonec dočetla do konce, ale že bych se od knihy nemohla odtrhnout se říct nedá.

16.10.2017 3 z 5

Budu vším, čím mě chceš mít Budu vším, čím mě chceš mít Mindy Mejia

Děj se odehrává z pohledu několika osob a dokonce i z pohledu samotné oběti. Čtenář do poslední chvíle netuší, jak se věci vlastně mají.. Postupně je odhalován příběh mladé studentky, která má pocit, že chce od života víc, než jen sedět v malém městečku, kde dávají lišky dobrou noc a sní o New Yorku. Má pocit, že dosáhne všecho, co bude chtít, až se jí to stane osudným. Kniha je napsaná celkem čtivě, nejsou zde napínavé zvraty, ale celou dobu čekáte, jak dopadne. Mě osobně zaujal už její název, pak anotace a nakonec můžu po přečtení doporučit jako oddechovku na večer.

17.09.2017 5 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Nedokážu pochopit, jak může chytrá a samostatná žena se sebou nechat takto manipulovat. Příběh je sice fikce, v některých částech je to dost evidentní, ale věřím, že se něco podobného může stát i v životě. Kniha je celkem čtivá a napsaná s humorem. Taková lehčí oddechovka na večer.

17.07.2017 4 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Kniha vás šokuje i pohorší, ale takový je už prostě život. Jelikož jsem si kdysi taky prošla šikanou, tak vím, jak otížné je se potom zvednou zpátky a začít si věřit... Hlavní hrdinka prožije peklo, jak v dětsví tak rovněž ve škole se spolužáky, ale ukazuje se, že vždycky stojí za to žít dál.. Knihu bych doporučila všem teenagerům, kteří si porochází podobnou situací i "tyranům", kteří si ji bohužel nikdy nepřečtou a prostě všem, kterým není lhostejné jejich okolí.

17.07.2017 5 z 5

Cena mého života Cena mého života Tina Okpara

Velice působivá a dobře napsaná kniha. Ještě dlouho po přečtení mi zůstává v hlavě.

11.07.2017 5 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Téma koncentračních táborů bylo v knižních publikacích zpracováno mnohokrát, avšak v této knize můžeme nahlédnout na Osvětim z jiného pohledu, z pohledu fotografa. Příběh, který vypráví a skutečně se stal, je velmi osobitý a lidský v tomto nelidském prostředí. Wilhelm Brasse plní rozkazy nacistů proti své vůli, jako všichni vězni, protože chce přežít. Napříč tomu nikdy nezradí svou vlast, neztratí svou hrdost a neodmítne pomoc ostatním, pokud to je v jeho silách. Přidá se k odboji a snaží se uchovat snímky, které dokumentují všechny hrůzy, i kdyby ho to mělo stát život. Kniha je napsaná poutavým způsobem bez známek sebelítosti, navíc doplněná autentickými snímky, které se dochovaly. Určitě doporučuji přečíst všem, které toto téma zajímá.

01.07.2016 5 z 5

Nakresli mi vítr Nakresli mi vítr Eva Urbaníková

Kniha je opravdu čtivá, přečetla jsem ji hodně rychle. Nechá nahlédnout do zákulisí vězeňského prostředí a naivita hlavní hrdinky vás nepřestane udivovat. Je to příklad toho, že láska je opravdu slepá.

29.04.2016 5 z 5

Najděte mě Najděte mě Michelle Knight

Rozhodně nikdy bych se nechtěla dostatat do situace jako Michelle. Je neuvěřitelné, co vše dokázala snášet a přežít v pudu sebezáchovy. Obdivuju její silnou vůli a nezlomnou povahu. Kniha je napsaná poutavě a čtivě. Doporučuji například těm, co si procházejí těžkým obodobím, příběh vám dodá odvahu jít dál...

10.11.2015 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Knihu můžu jen doporučit. Čtivá a záživná. Obdivuju, co vše jsou lékaři ochotni obětovat a podstoupit pro pomoc ostatním. Škoda, že zatím není žádné pokračování.

27.08.2015 4 z 5

Laura Laura J. K. Johansson

Musím říct, že jsem byla docela zklamaná, obálka slibuje napínavý a strhující thriller, ale o ten se rozhodně nejedená. V napětí jsem nebyla ani minutu a celou knihu jsem dočela jen s obtížemi. Nemá moc žádný děj a vše plyne tak nějak pomalu. Jedná se spíš o slabší detektivku. Další díl už bohužel číst nebudu.

27.08.2015 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem přečetla, protože dělám v knihovně a všichni z ní byli nadšení, tak jsem chtěla vědět o co jde. Absolutně nechápu, z čeho byli všichni tak nadšení a proč na ni bylo desítky rezervací. Není zde vůbec žádný děj, jen erotické popisy. Druhý díl jsem četla čistě z profesního hlediska a chtěla přečíst do konce, ale to se mi už nepodařilo, protože mě to opravdu nebavilo, i když jsem se snažila. Asi poprvé v tomto případě můžu říct, že film byl lepší než kniha, protože vynechal sáhodlouhé popisy a vše zkrátil na minimum.

09.08.2015 2 z 5

Vězni hor Vězni hor Gilbert Bordes

Knihu můžu jen doporučit. Přečetla jsem ji za dva dny, protože jsem se nemohla odpoutat od děje. Při čtení takových příběhů si člověk uvědomí, jaké řeší malichernosti a jak se má vlastně královsky.

09.08.2015 5 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Mě se kniha celkem líbila. Nepotřebuji v trileru spoustu krve a mrtvol, spíš jsem ocenila, že vše dobře dopadlo. (I když ve skutečnosti by byla chata už obsazená, nebo tam nebyla vůbec.) Podle mě napětí nechybělo a děj byl čtivý, až na někdy zbytečné a zdlouhavé popisy, ty jsem občas přeskakovala. Jinak bych knihu doporučila, už jenom kvůli námětu. Pokud by vyšel druhý díl, tak bych ráda věděla, jak vše bude pokračovat a jak se vyvrbí vztahy mezi lidmi, kteří jsou nuceni spolu žít chtě nechtě.

09.08.2015 4 z 5