iz67 iz67 komentáře u knih

Dolores Claiborneová Dolores Claiborneová Stephen King

Když jsem pochopil, že celá kniha bude formou monologu, tak mě to dost vydesilo. Nakonec to ale uteklo, takze to bylo ok.
Vidim to nekde mezi 3 a 4. Je to poutavy pribeh, je to o tom jak moc se postaveni zeny za poslednich 50 let zmenilo. To je plus knihy. Samotna kniha je ale prilis dlouha a 95% z te krimi zapletky je jasne hodne dopredu.

28.09.2019 3 z 5

Bez ohňů je underground Bez ohňů je underground Jan Pelc

Mejlu, oblibence, tezko hodnotit objektivne. Vypraveni skveleho muzikanta a velkeho pohadkare

20.07.2019 5 z 5

Skála Skála Peter May

Asi jsem cekal vic detektivku a min toho retrospektivniho sentimentu, ktery me dost nudil. Navic mi vadila prekombinovanost. Takze: rad jsem si poslechl, ale dalsi dily serie asi uz nedam.

09.07.2019 3 z 5

Hodina vlků Hodina vlků Ingmar Bergman

Krome druhe (spolecenske) povidky, jsou zbyle tri povidky nadherne a nádherně ujeté. Hned budu muset vylovit dvd a dat si znovuzvolení znovu jeho filmy.

31.05.2019 5 z 5

Tři vyvolení Tři vyvolení Stephen King

Můj první King a asi špatná volba. Moje žena mi celý život vypráví, jak TO musela přečíst najednou , jak se bála. Ale tahle věc?....! Je to směšné, nezajímavé, rádoby drsné rozhovory k nevydrzeni, nekonečné placani o ničem. Tak Kingu, tohle bylo moje první a i poslední. ..

01.04.2019 2 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Odsypá to, ale nemůžu říct, že bych po přečtení z toho byl na větví (jako například z Policie). Nějak jsem celou dobu tušil, že to dopadne jak dopadlo a poslední odstavce mi do očí slzy nevehnaly.

01.03.2019 3 z 5

Červenka Červenka Jo Nesbø

Chápu cíl autora, napsat něco víc než detektivku a dotknout se nelehké historie Norska ve 2.svetove válce. Z pohledu obou stran. To protáhlo formát nad optimální délku, stále však velice dobrá audiokniha (Čermák) na dovolenou a dlouhou cestu do auta.

02.02.2019 4 z 5

Jací jsme dnes - Česko od roku 1989 očima investigativního novináře Jací jsme dnes - Česko od roku 1989 očima investigativního novináře Jaroslav Spurný

Pro lidi, kteří se zas tolik o věci kolem nás nestarají nebo rychle zapomínají, tak pro ně je to kniha k nezaplacení. Pro ty zbylé je to opáčko, zasazené do kontextu, s pár novými detaily.

28.01.2019 4 z 5

Psychosomatická prvouka Psychosomatická prvouka Radkin Honzák

I když určeno (pravděpodobně) pro lékaře, spousta zajímavých informací i pro laika. Zvláště důležitá čast je ta o emocích a pocitech nebo o tom, co máme ve střevech a jaký to na nás má vliv. A samozřejmě všude probleskuje Honzákův mně velice blízký smysl pro humor.

07.05.2018 5 z 5

Holka v kapele Holka v kapele Kim Gordon

Pro každého, kdo má rád Sonic Youth, případně nezávislou scénu jako takovou, zajímavý vhled do toho, jak to vznikalo. Následně zajímavé komentáře k tomu, jak vznikala jednotlivá alba. A navíc docela čtivé.

04.04.2018 5 z 5

O Tyranii - Dvadsať ponaučení z 20. storočia O Tyranii - Dvadsať ponaučení z 20. storočia Timothy Snyder

Určitě jako Povinná četba. Nic překvapivého, prostě základy.

07.02.2018 4 z 5

Citlivý člověk Citlivý člověk Jáchym Topol

Určitě hodně veselá road kniha, příběh plyne, střídají se neskutečné figury, dost hnusné a přitom ne dost na to, aby nebyly I sem tam fajn. Pro mě přesto obtížné právě proto, že chybí klasická křivka příběhu, což je problém můj a ne knihy.

10.08.2017 4 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Kniha napsaná krásným jazykem, s velkým citem co se asi klukům honí hlavě I s klukovskou logikou prenesenou do vetne stavby. Laskavé a příjemné. Snad jen poslední kus s Jumbem mohl být kratší.

19.04.2017 4 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Neuvěřitelně ukecaná kniha, plná nekonečného popisu. Její postavy mi I na konci zůstaly naprosto lhostejné, zaplatky a vlastnosti postav samoucelne. A nejstrasnejsi je asi ta exalovanost nad banalitami - dozajista umocnena prednesem ženy, která mi tuto audioknihu četla.

22.03.2017 1 z 5

Konec starých časů Konec starých časů Jaroslav Žák

Naprosto špičková kniha - velice humorná a přitom i moudrá, a to je vzácná kombinace. Pakliže vám příjdou velké dějinné události přiliš abstraktní, tak si přečtěte právě tohle, jak to asi bylo ve spoustě míst během velkého února.

08.03.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Audiokniha výborně udělaná (Bebarová, Špalková). Na dlouhou cestu dobrá varianta (6h cesta uběhla jako voda). Zajímavá poutavá. Ale také dlouhé a rozvleklejsi. Po 1/3 knihy jsem tušil jak to dopadne a dopadlo.

11.02.2017 3 z 5

Český snář Český snář Ludvík Vaculík

Vaculíka mám rád pro jeho osobitý pohled na sebe a své okolí. Český snář je určitě zajímavou možností nahlédnout do prostředí (hlavně literárního) disentu, ale hlavně do Vaulíkova nejbližího kruhu. A je tam samozřejmě i spousta jeho osobitého humoru.

23.01.2017 4 z 5

Věc, která dobře začne a pak se celá rozpadne a stane se z ní zábavná učebnice dějepisu 20. století.

02.10.2016 3 z 5

Do první půli je to velice vtipná kniha. Poslouchal jsem audio verzi, nasedl do auta a po 6 hodinách vysedl ani nevěděl jak. Od poloviny se to začalo táhnout, ale furt docela zábavná učebnice dějepisu 20.stoletÍ

06.04.2016 3 z 5

Možná že odcházíme Možná že odcházíme Jan Balabán

Nejsem povídkový typ, ale Balabán to uměl. Po každé povídce by to chtělo zavřít oči a nechat to sebou procházet, což jsem ale neměl sílu dělat, takže jen 80%.

05.03.2015 4 z 5