Iwíček Iwíček komentáře u knih

POP princezna POP princezna Rachel Cohn

Pěkná knížka :)

12.03.2015 5 z 5

Blahoslavená Zdislava z Lemberka - Listy z dějin české gotiky Blahoslavená Zdislava z Lemberka - Listy z dějin české gotiky Zdeněk Kalista

Kniha se mi moc líbila. Dočetla jsem se zajímavé údaje o středověku nejen na území Liberecka, ale zároveň i na území českých zemí a v okolí (Žitava). Mohu ji vřele doporučit všem, kteří mají rádi českou historii.

12.03.2015 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Pochlubím se také, knihu jsem četla rovnou 4x. Jednou když jsem byla malý špunt (6. třída), pak když jsem byla krapet starší (9. třída), po třetí k maturitě (4. ročník SŠ) a naposledy teď na VŠ. V dětství čtenář nemůže pochopit podstatu této kouzelné knihy. Tu pochopí až ve chvíli, kdy se dozví něco málo o autorce apod. Když to tedy vezmu kolem a kolem, tak mají z této knihy větší požitek starší čtenáři, kteří už si něco málo, co je v knize naznačeno prožili. Nechápu tu podstatu toho, že se Babička ocitá stále v povinné četbě základních škol...

10.03.2015 5 z 5

Kdybys mě teď viděla Kdybys mě teď viděla Cecelia Ahern

adelaska, musím s Tebou souhlasit, také mě moc dojala a líbila se mi :)

09.03.2015 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Musím souhlasit, tato kniha mě také velice zaujala, i když její rozhlasovou podobu jsem zatím neslyšela :)

09.03.2015 5 z 5

Moje sestra Jodie Moje sestra Jodie Jacqueline Wilson

Tato kniha se mi moc líbila a musím říci, že mě její čtení dohnalo až k slzám.

Hra na třetího Hra na třetího Jana Štroblová

Kniha se mi velice líbila, když jsem ji četla.

Tanec v kopřivách Tanec v kopřivách Věra Fojtová

Kniha, která mě vzala za srdce, když jsem ji četla.

08.03.2015 5 z 5

Madame Okta Madame Okta Darren Shan (p)

Velice zajímavé čtení, při kterém mi občas vstávaly vlasy hrůzou.

Ze židovského ghetta Ze židovského ghetta Renate Heuer

Velice zajímavá poučná kniha.

V divokých vodách V divokých vodách Will Hobbs

Výborné napínavé čtení :)

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Klasika, která nikdy nezhyne...

Než člověk vyroste Než člověk vyroste Irena Charvátová

Tato kniha se mi velice líbila, i když měla konec smutný. Opět se jedná o jeden z artefaktů, které jsem dostala, tentokrát je dárkem od mojí maminky.

Když stromy rostly do nebe Když stromy rostly do nebe Aida Brumovská

Tato kniha mi velice přirostla k srdci. Nejen proto, že se odehrává v mém rodišti, ale i svým příběhem. Zároveň je takovým vzpomínkovým artefaktem, protože jsem ji dostala od babičky, na kterou si vždy vzpomenu, když knihu držím v ruce.

08.03.2015 5 z 5

Rumburský skrojek pohádek, pověstí a příběhů Rumburský skrojek pohádek, pověstí a příběhů František Nečásek

Kniha, která pojednává o okolí mého bydliště :)

Jedna zrzka navíc Jedna zrzka navíc Hermína Franková

Kniha se mi líbila a byla napsána zajímavou čtivou formou. Jediné, co bych jí vytkla, je nepřehlednost některých situací.

07.03.2015 5 z 5

Velká kniha o pravěku Velká kniha o pravěku Zdeněk V. Špinar

Tuto knihu musím ocenit, protože mi pomohla nejen při studiu na vysoké škole, ale zároveň mě i její čtení bavilo. Kniha je plná ilustrací a zajímavého čtení. Koho zajímá to, jak vůbec země a celá fauna a flóra vznikla, ať si knihu přečte. Mohu vřele doporučit :)

28.02.2015 5 z 5

Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Sněžná slepota / Léto odhodlání / Temný oheň / Vánoční kouzlení Christopher John Sansom

Kniha byla velice pěkná a příběh čtivý. Byla jsem s ní spokojená. Vřele mohu doporučit

26.02.2015 5 z 5

Čerti na Ještědu Čerti na Ještědu František Patočka

Pěkné pověsti z okolí mého působení

22.01.2015 5 z 5

Už nejsem vaše dcera Už nejsem vaše dcera Karin Jäckel

Velmi silný příběh. Nechápu, jak se můžou rodiče takhle chovat ke svému dítěti :(

22.01.2015 5 z 5