Ivusa007 Ivusa007 komentáře u knih

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Člověk by neřekl, z čeho všeho lze vybudovat závislost ....o mafii v oblasti hledání vltavínů jsem slyšela, nicméně autor mi určitě rozšířil obzory, a to velmi čtivou formou. V jednom komentáři jsem četla, že hlavnímu hrdinovi utíká život mezi prsty ...nejdřív mi to přišlo přesné, ale když o tom chvíli přemýšlím, nejsem si jistá, jestli to nejsme spíš my pracovně (a doma) plně vytížení, komu život tzv. "bere roha".

22.03.2017 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Zařadila bych tuto knížku do doporučené četby pro mládež. Přečteno jedním dechem.

31.07.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborně se čte, krásně napsáno, po dlouhé době knížka, která mě zaujala od první stránky.

31.07.2019 4 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

už bylo asi vše řečeno, geocaching super nápad, zápletka taky ....ale nezklamalo vás to zatažení vyšetřující policistky do zločinu ? Mně už to přijde tak strašně omleté ......sms zprávy ok, ale to vysvobození na poslední chvíli tam bylo prostě navíc. Jdu na Slepé ptáky :-)

05.01.2017 3 z 5

Neklidné kosti Neklidné kosti Mel Starr

Souhlasím naprosto s Miloslavem0399, především se mi líbilo, že hlavní hrdina o sobě zdravě pochybuje a není neomylný....přečetla jsem hned i Zločin u kostela.

01.04.2016 4 z 5

Zločin u kostela Zločin u kostela Mel Starr

Že by měla Tereza na mysli Vl. Vondrušku ? :-) Jinak lépe bych to nepopsala, oddechové historické čtení ze středověké Anglie, z okolí Oxfordu. Krvavé je hlavně středověké lékařství, z podrobného popisu je patrná autorova znalost v oboru. Mohlo by pokračovat.

01.04.2016 4 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Dočetla jsem a jsem nadšená. Tápání mi nevadilo vůbec, naopak, přinutilo mě se o to víc zamýšlet nad tím, jak to mohlo být .....rozuzlení mi přišlo ještě lepší než v "Pět". Přečtu si i předchozí autorčiny knihy a budu se těšit na další. Jen doufám, že ze vztahu Bey a Florina neudělá autorka nějakou příliš sladkou romanci.

09.03.2017 5 z 5

Jako cool v plotě Jako cool v plotě Karel Plíhal

Někde jsem viděla Plíhalovu říkanku a musela jsem se k této knížce po letech vrátit....... už dva dny nás všechny v práci "drží při životě". Taky bych Plíhala ordinovala všem.........děkujeme, Karle !

26.01.2017 5 z 5

Pavouk, který kulhal Pavouk, který kulhal Iva Hercíková

A mně se to líbilo. Oko a Pavouka si budu pamatovat asi napořád, Noc v hotelu je průměr a Zub je natolik absurdní sci-fi, že je škoda, že to nemělo nějaký jiný konec. Jinak Oko bylo i zfilmované pod názvem "Oko ve zdi" a práva na film si dříve přes Universal Pictures koupil i A. Hitchcock - ten ale bohužel nestihl film natočit.

09.09.2019 3 z 5

Pes ve městě Pes ve městě Veronika Hájková

Výborné čtení ze života, kromě humorných momentů bych vypíchla i ty smutnější (např. sobeckou sestru Renatku - také mám takovou, sice nevlastní, ale o to vyčůranější) a hlavně myšlenku, nenechat se různými podrazy zviklat a sžírat, protože chování jiných lidí neovlivníme, nenapravíme.... Doporučuji !

07.03.2016