Ivka14 Ivka14 komentáře u knih

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Určitě všichni zbožňují,jak pekli dort nebo jak myli podlahu a já a moje mladší sestra nejsme výjimky.

01.11.2018 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Kniha je mimořádně krásně psaná, slova a věty harmonicky plynou. Popisy přírody jsou tak detailní, mám pocit, že jsem v těch lesích. Příběh je poutavý, čtenář si klade otázky, a musím nesouhlasit, že by druhá polovina knihy byla nudnější – osobně necítím nikde nějakou příliš velkou změnu ve způsobu psaní či v příběhu. Obecně by se mi někdy žádalo trošku více vysvětlení a méně mlhavých popisů, ale jinak to bylo krásné!

Myslím, že kniha pravdivě popisuje, jaké to je zažít zneužívání, jak se to na člověku podepíše a jak moc to může utlumit náš hlas a zničit nám život. Mělo jsem chuť křičet na protagonistku ať teď zabojuje, ať koná, ať něco mění, ale právě její neschopnost posunout se zdála tak rušivě reálná, děsivá. V kombinaci s nádherným prostředím Šumavských lesů byl Sářin kontrastně těžký život, kde sotva měla co do úst, velmi rezonující.

15.10.2023 4 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Skvělé pokračování Kate a jejího příběhu.

Kate najde při potápění mrtvolu a samozřejmě, že se jí nelíbilo, že policisté rychle uzavřeli případ. Proto pátrá a při pátrání najde spojitosti s nevyřešenými případy, které souvisí se zmizením mladých lidí a převážně dívek.

Moc jsem si knihu užila a bavila mě o něco víc, než díl první.

19.04.2022 4 z 5

Návrh Návrh Elle Kennedy

Už vím, proč všichni knihu zbožňují.. Děj a zápletka byla dobře promyšlená a hlavní postavy jsem si oblíbila. Garret i Hanna mají své strašáky z minulosti, ale spolu se s tím dokážou vyrovnat. Kdyby kniha byla delší, vůbec bych se nezlobila.

12.12.2021 4 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Pokračování bylo stejně čtivé, zajímavé a emotivní, jako první díl. Ze začátku jsem měla problém s postavami, ale asi od čtvrtky jsem se začala orientovat a přečetla knihu za necelé dva dny.
V pokračování sledujeme osudy postav z předchozí knihy a během knihy se setkáváme s novými postavami. Některé kapitoly byly veselé jiné zase smutné. Opravdu obdivuji autorku a jak dokázala napsat, tak krásný román.
Doufám, že vyjde i další díl. Jsem zvědavá, jak se osudy postav budou vyvíjet nadále.

13.08.2021 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Daniel je syn ropného magnáta a ocitl se ve španělském hotelu, kde ho obsluhuje krásná pokojská Ana. Daniel miluje fotografování a při návštěvě Madridu zjistí, že Španělsko má dvě tváře. První tvář je určena pro turisty a druhá tvář je drsné Španělsko pod vládou diktátora Franca.
Ze začátku jsem měla problém s tím, jak často autorka měnila pohledy, ale jak jsem si na způsob psaní zvykla nemohla jsem se od příběhu odtrhnout.
Příběh byl krásný a určitě stojí za přečtení. Nenechte se odradit tloušťkou knihy, příběh odsýpá až moc rychle.

23.05.2021 5 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Knihomolka, která má šanci pracovat v knihovně? Snad pro každého knihomola je tohle sen. Krásná obálka s ještě krásnějším příběhem uvnitř. Animant jsem si hned oblíbila, líbila se mi její nebojácnost, odhodlání a laskavost. Pan Reed byl zase mrzutý a protivný knihovník, ale je to vážně pravda nebo je to jen maska pro veřejnost?
Knížku jsem hltala a i kdyby měla o dalších 500 stran víc, nezlobila bych se.

03.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Wow! Rozhodně nejlepší kniha autorky. Kniha se četla rychle a nikdy mě nenudila, také jsem u ní brečela,což se mi u knih moc nestává.Určitě doporučuji.

21.02.2020 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha byla krásně napsaná. Děj začíná ve 40. letech 20. století v Coloradu. Mladá dívka se zamiluje do muže, kterého nikdo neschvaluje, a stanou se věci, které způsobí, že její život úplně změní směr. Je to smutný příběh a spisovatelka odvedla dobrou práci při předávání těchto emocí.

Konec je smutný/veselý konec a vidím, jak tato kniha dokáže člověka při čtení rozbrečet. Taky jsem měla na krajíčku.

29.10.2023 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Příběh o životě v nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy se Spojené státy prostřednictvím vojenského převratu proměnily v totalitní teokracii. Tento dystopický hororový příběh je o to reálnější, že Atwoodová vytvořila most mezi světem, který známe nyní, a světem, který by mohl být.
Hlavní hrdina příběhu si pamatuje dobu před změnou a v průběhu knihy odkrýváme nespočet tajemství a informací, které mohou být osudové.

15.01.2023 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Velice pěkně a čtivě napsaný román. Sledujeme, jak se jednotlivé děje hlavních postav prolínají a jak jsou propojené. Knihu jsem předala mamce a ta je z ní stejně nadšená, jak jsem byla já. Určitě si přečtu další díl, kde sledujeme pokračování hlavních postav.
Ze začátku jsem si připadala jako bych četla další knihu od paní Mornštajnové, jelikož styl psaní mi přišel podobný.

12.02.2021 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Wow! Druhý díl byl stejně úžasný, jako první. Znovu skvěle vytvořený svět nížin a celkově děj byl zajímavý. Doufám, že autorka se rozhodne i pro třetí díl!

22.01.2019 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

(SPOILER) Po Žítkovských bohyních jsem mileráda sáhla po druhém titulu Kateřiny Tučkové. Věděla jsem, že námět knihy je vážný, že to nebude žádné oddychové čtení. A opravdu nebylo. Nejvíce na mě zapůsobila první třetina knížky a pak její závěr.

Při čtení popisu násilného vyhnání německých obyvatel z Brna očima Gerty jsem se bezděčně mračila a v mých představách mi naskakovaly až neskutečně kruté 'obrázky'. Asi naštěstí pro mě děj zvolnil, když Gerta nebyla v přímém ohrožení a život se jí více méně stabilizoval.

Předem jsem neřešila, kam až se děj rozvine, ale že knížka shrne více než padesát let jejího života a skončí jejím koncem jsem nečekala. Ale když o tom teďka přemýšlím, jak jinak by skončila.

22.12.2022 5 z 5

Neonoví bohové Neonoví bohové Katee Robert

Hádes je vším, čím si Christan Gray přál, aby byl.

Mně se příběh líbil, ale chápu, že tohle není čtení pro každého.

14.11.2022 4 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Addie kdo by na tebe mohl zapomenout?

Musím přiznat, že samotná myšlenka příběhu na mě udělala dojem.

Addie - hlavní hrdinka je dle mého názoru velmi unikátní postava, se kterou se do značné míry ztotožňuji. I když jsem čekala na kapitoly s Lucem, srdce mi ukradl Henry. Kniha ve mně vyvolala spoustu emocí a konec mě doslova posadil na zadek. Po přečtení Addieho příběhu jsem seděla a zírala do zdi, protože jsem musela vstřebat, co se stalo.

Knihu bych určitě doporučila každému zralejšímu čtenáři. Zůstane v mém srdci a paměti na dlouhou dobu.

23.06.2022 4 z 5

Propast smrti Propast smrti Robert Bryndza

Pátrání po zmizelé novinářce odkryje další nevyřešené případy a jedno velké tajemství. Kate s Tristianem tvoří skvělé duo a stávají se z nich skvělí soukromí detektivové.

Za mě tohle je zatím nejlepší kniha série. Už se těším na další. Každá další kniha z téhle série je lepší a lepší.

09.06.2022 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

(SPOILER) Příběh Kate mě zaujal hned od začátku. Unikla kanibalovi, ale pořád ji to pronásleduje. Ne jen, že s ním má dítě, ale je jednou přeživší. Co se stane, když se začnou objevovat mrtvoly zabité způsobem, jakým zabíjel kanibal z Nine Elms?

Děj pěkně plynul a nebylo v knize moc postav, takže jsem se neztrácela, jak se mi u nějakých detektivek stává. Kapitoly byly krátké a líbilo se mi, že autor měnil pohledy. Bylo zajímavé číst o tom, co si myslí ostatní.

Jsem zvědavá, jak to bude pokračovat a co nás v dalším díle čeká. Jsem plná očekávání, tak snad mě to nezklame.

03.04.2022 4 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Skvělý příběh, skvělá zápletka. Bylo to napínavé a konec dopadl překvapivě. Jen jsem na konci měla pocit, že autorka konec nějak trochu uspěchala, ale na hodnocení nic neměním.

19.11.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Wow! Další kniha od této úžasné spisovatelky. Několikrát jsem měla slzy v očích, neměla slov a dokonce jsem chtěla několikrát hodit i knihou o zeď, ale jako vždy kniha byla skvělá a určitě patří mezi nejoblíbenější

21.08.2019 3 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

(SPOILER) Od autora jsem četla jeho druhou detektivní sérii a konečně jsem se dostala i k téhle.

Tato kniha nás seznamuje s Erikou Fosterovou, která měla v poslední době extrémně těžké období. Zná svou vlastní mysl a vždy se drží svých zbraní, ale její názory jsou v rozporu s názory téměř všech dalších ve vyšetřování. Ze všech stran je na ni vyvíjen tlak a své bitvy si musí vybírat moudře.

Eričina intuice ji zavede do nebezpečných situací a pomoc přichází, když to nejméně čeká, a ze zdrojů, které by nečekala. Brzy zjistí, na koho přesně se může spolehnout. Eriku jsem si oblíbila a těším se na další knihu.

15.02.2024 4 z 5