IvetKl IvetKl komentáře u knih

Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Metráček 2 aneb Kosti jsou vrženy Stanislav Rudolf

Milý příběh o dospívání Jitky.

12.05.2020 5 z 5

Loutkář z ghetta Loutkář z ghetta Eva Weaver

Nádherná kniha o smutných dobách! Ke konci jsem už jen plakala.

11.05.2020 5 z 5

Tajemství hotelu Winterhouse Tajemství hotelu Winterhouse Ben Guterson

Dlouho jsem se tak netěšila na druhý díl jako na tento. A taky tak dlouho se mi nestalo, že jsem z druhého dílu nebyla zklamaná, ba jsem byla opět nadšená! Kéž by i více autorů psalo takto krásné knihy pro dospělé!

03.03.2020 5 z 5

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Opakující se příběhy, které místy moc nedávají smysl. A strašidelné možná pro děti.

24.07.2021 1 z 5

Kořist Kořist Darcy Coates

Jednalo se spíše o thriller. Závěr jsem opravdu nečekala a příjemně překvapil.

18.05.2021 4 z 5

Malamandr Malamandr Thomas Taylor

Bohužel mě kniha nijak zvlášť neoslovila. Ale moc pěkně a nápaditě pojmenované osoby.

11.04.2021 3 z 5

Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Divomor: Síly, jež v sobě objevila Morrigan Crowová Jessica Townsend

Druhý díl se mi líbil asi víc jak první, byl více propracovaný a detailnější.

28.02.2021 4 z 5

Zatímco spíš Zatímco spíš Alberto Marini

V knize se objevují místa, kdy jsem si říkala: Ježiši, fakt?, Panebože,..Ale zároveň se objevují místa, kde bych čekala, že Cillian udělá více. Každopádně jako celek povedené. Ne nadarmo se říká, tichá voda břehy mele.

23.02.2021 4 z 5

Záhada hotelu Winterhouse Záhada hotelu Winterhouse Ben Guterson

Jedna z nejkrásnějších sérií! Krásné dokončení bohužel posledního dílu.

16.02.2021 5 z 5

Její život v očích panenky Její život v očích panenky Ingrid Desjours

Ze začátku mi přišel děj takový nic moc, ale zhruba od půlky se to začalo rozjíždět a konec bylo opravdové vyvrcholení! Barbara se na první pohled jeví jako pořádná mrcha, ale jde vlastně o chuděru holku, co toho v životě musela hodně prožít a traumata na ní zanechala stopy.

06.02.2021 4 z 5

Muřinoh a Krchomilka Muřinoh a Krchomilka Milan Valenta

Já jsem naprosto nadšená! Netradiční pojetí pohádky bořící mýty o tom, že smrt a hřbitov je něco, co bychom dětem neměli vyprávět. Nádherné ilustrace, vtipné narážky, které pochopí spíše dospělí, ale to vůbec nevadí. Rozhodně zkusím další autorovu tvorbu.

31.01.2021 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Od autora jsem četla Trhlinu a Tmu, ty byly lepší. Chvíli jsem čekala, až se to rozjede, každopádně konec mě fakt dostal.

02.01.2021 4 z 5

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Kniha se četla velmi lehce a svižně. Něco mezi thrillelem a slabším hororem.

28.11.2020 5 z 5

Chata 1879 Chata 1879 Josef König

Vůbec nevím, co si o tom myslet. Knize se nedá upřít silný příběh, ale dost mi vadilo časové přeskakování.

27.11.2020 3 z 5

Zrada rodu Trnhoffů Zrada rodu Trnhoffů Gareth P. Jones

První díl mě bavil asi více.

07.11.2020 3 z 5

Já už budu hodná Já už budu hodná Clara Weiss

Kniha mi přišla hodně zdlouhavá. Navíc velmi podobné Pacientovi od Fitzeka, ale narozdíl od Fitzeka toto postrádalo gradaci, napětí a velkolepé vyvrcholení.

31.10.2020 2 z 5

Aokigahara - Les sebevrahů Aokigahara - Les sebevrahů Jeremy Bates

Mně se to líbilo. Asi jsem byla jen zklamaná, že konec neměl duchařskou zápletku, ale "racionální".

17.10.2020 4 z 5

HEX HEX Thomas Olde Heuvelt

Co to jako mělo bejt? No horor určitě ne! Spíš se jednalo o psychologické drama. A naprosto chápu, proč se to líbí mistru hororu...protože tato kniha je až nápadně podobná jeho dílu Nezbytné věci.

19.09.2020 1 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Tak toto jsem asi nepochopila. Jako horor mně to vůbec nepřišlo, naopak jsem měla pocit, že šlo spíše o psychothriller. Všechny postavy mi byly silně nesympatické.

30.07.2020 1 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Moc nemusím povídky, ale tyto celkem šly. Nejvíc se mi líbil příběh Oběť.

15.07.2020 3 z 5