ivetapl ivetapl komentáře u knih

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

Melanie Moreland?! Rozhodně ano!! Každá její kniha!
Miluju tu autorku.

Tohle byla taková jízda!
Dokonalost! Miluju její styl psaní.

Maxx byl bručoun, ale skvělý. Už od začátku jsem ho milovala! A Zrzka? Silná ženská, která se jen tak nedá! ️ To já Maxe stírala bylo skvělé. A oni spolu dohromady? Sinfonie!!
Tvoří tak boží pár. U knihy se nasmějete, budou vás místy bolet tváře od úsměvu. Je tam taky ta smutná část, ale naštěstí moc dlouho netrvá.
Ja nemám moc slov. Tu knihu jsem doslova zhltla. ️️
Tuhle knihu prostě ANO ANO ANO! ️

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další kniha od Julie dočtena a já jsem opět nadšená. ️
Když čtete autorčiny příběhy, máte pocit, že se na těch místech nacházíte.

Moc se mi líbilo, že zde znovu shledáváme Alexe - Cukrárna v Paříži. To mě příjemně překvapilo, že má svůj příběh.
Lucy na mě ze začátku působila, že na co sáhne to poděla. Ale opak byl pravdou. Chrise bych nakopala do zadku. A celé vedení předchozího zaměstnání Lucy.
Alex se mi líbil hned od začátku. Hned co Lucy vytáhl z termálního bazénku.
Island se mi strašně líbil. Podíváme se v knize na nádherná místa jako vodopád #gullfoss , sopku #eyjafjallajökull , ledovec #solheimajokull . ,, Uvidíme" polární záři. A také navštívíme gejzíry. Všude bych se chtěla podívat.
Docela mě překvapil Huldufólk. A Lucyina rekce s jednorožci.️ Překvapil mě konec. To jsem nečekala . Ale jsem s výsledkem spojená. ️ Chtěla bych potkat i Alexova ,,šéfa". Ten mě bavil nakonci moc.

Knihu si opět užijete. Julie to opravdu umí. Moc se těším, kam mě zavede další autorčina kniha.

21.12.2021 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Kniha je psána ve třetí osobě a musím říct, že už mi to nějak přestává vadit.
Od knihy jsem neměla nějak velké očekávání. Čtení mě bavilo, utíkalo. Nasmála jsem se.
Možná bych nějaké kapitoly protáhla...

Je to opět pohádka pro dospělé. Odpuštění bylo prakticky ,,hned". Sice trvalo tři měsíce, kdy se neviděli, ale hned jak se objevil zpet v jejím životě mu během pár vteřin odpustila...
Dále mi přišlo zvláštní, že Vivien nerozeznala podle hlasu dva různé muže. I podle vůně se myslím dá rozeznat rozdíl...ale nevadí, čtení jsem si užila.
Oceňuji, že Vivien nebyla vyhublá modelka. Je to svižné, čtivé. Erotika skvěle zpracovaná. Užijete si to.

Kniha má své mouchy, ale jako jednohubka do tohoto počasí to bude super volba.

Milion hvězd Milion hvězd Stefanie Geryk

,,Mám takovou teorii... Věci, pocity nebo skutky jsou černé, nebo bílé. Nic mezi tím. Jen ta černá má spoustu dalších odstínů... A mě by zajímalo, jak moc černá je ta tvoje..."
,,Ta nejčernější, Chloe."

Musím říct, že autorka dokázala roztrhnout mé srdce a úplně mi ho nezvládla zahojit. Mám smíšené pocity, ale klidně řeknu, že knihu miluju. Je to totiž pravda.
Kniha má pro mě své mínusy. Ale taky velké plusy.
Na databázi knih je jedna recenze, kde je napsáno, že autorka má podobný styl psaní jako Collin Hoover. A teď si to myslím taky.

Nemám v knihách ráda české prostředí. Prostě se mi sem nejen ,,téma" knihy nehodí. Celkově knihy z Čech prostě nemusím... A to je i tenhle případ. Hlavně proto, že kapela je slavná - Americká kapela. A přijede do Brna... A pak začíná příběh, který si musíte přečíst. Přišlo mi to jako pohádka - ta, kterou by až na podstatné části knihy chtěla zažít každá z nás. Která by nechtěla, aby se do ní zamilovala slavná osoba? Zpěvák? Kytarista...?
Ta kniha je napsaná úžasně a nebudete chtít přestat číst. Já se z ní pořád po psychické stránce pořád dostávám... Protože... Nečekala jsem to, co se v knize odehraje. Nečekala jsem ani takový konec...
Každý z nás má nějakého démona, se kterým bojuje nebo bojoval. Důležité je to řešit.
Prostě za mě ano. Najdete tam nějakou tu mouchu, přece jen ze dne na den se rozhodnout odletět do Ameriky.. Pak nějaké věci, které nechci psát kvůli spoileru... Je to romantické, smutné, pohádka, pro mě horor po psychické stránce... Ale sakra si to přečtěte!!!! ️

Ke knize je dokonalý playlist.
Objevila jsem spousty nových nádherných písní, které vám to srdce taky dokážou roztrhat... Autorka vybrala skvěle!

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

Další kniha od mého oblíbeného dua! ️ Na knihu jsem se těšila od začátku října. 2x se odložilo kvůli nedostatku materiálu vydání.
Ale konečně je u mě a už ji mám i přečtenou. Za den.

Co si budeme, knihy od Vi a Penelope jsou plné klišé.. Ale přesně u těchto knih já úplně vypnu a užívám si příběh. Život někoho jiného a klišé mi jsou úplně fuk.
Miluji styl psaní těchto dvou. ️

Pan Pracháč má sice šílenou obálku , ale příběh úžasný.

Bianca i Dexter jsou úžasný. A myslím, že už od samého začátku, kdy Dexter Biance o sobě neřekl pravdu... A zrovna se mu opravdu nedivím. Když jsem četla, jak Bianca popisovala pana Pracháče, aniž by o něm opravdu něco věděla, zachovala bych se jako Dex. Ovšem lež má krátké nohy.
Nějak jsem nečekala zápletku u konce. Ale ano - vše dobře dopadne, jako vždy.

Já si knihu zamilovala a určitě ji milovnícím Vi a Penelope doporučuji!!

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Miluju Julii Caplin!!
Má druhá kniha od autorky a úplně chápu, proč ji všichni milují.
Ona umí tak nádherně popsat to prostředí, že máte pocit, že jste tam také. Stejně tak krásně umí popsat dezerty. Hned bych si dala. ️️

Sebastiana bych na začátku opravdu nakopala do zadku za to, jak se choval. Nina mi přišla, že na co sáhne to po... Ale časem se ukázal opak. Chtěla bych zažít jejich kurz, stejně tak bych chtěla jít do téhle cukrárny.
Nicka - bratr Niny, bych kopla taky. Všechno mohlo být jinak už před 10 lety... Chápu bratrskou starost, ale co je moc, to je moc...

Ten příběh opět krásné plynul. Vůbec mi nevadilo, že je kniha opět ve třetí osobě. Užila jsem si to opět naplno.
Takže opravdu doporučuji. Teď v chladných dnech to je to pravé.

Láska k Vánocům Láska k Vánocům Karen Schaler

Musím přiznat, že se mi od autorky asi víc líbil Vánoční tábor.
Tato kniha mi přijde, jako kdyby autorka mermomocí chtěla napsat vánoční knihu a úplně neměla inspiraci...
Je tam strašně moc věcí z Vánočního tábora. To, že je tam zmíněný se mi líbí, ale některé věci se tam opravdu opakovaly...
Příběh je jinak sám o sobě skvělý. Autorka umí dělat napětí mezi hlavními postavami.
Opět bych se na takové místo ráda podívala. Nasát takovou vánoční atmosféru musí být úžasný.

Riley to neměla vůbec lehké. Ale být v její situaci, asi bych to s ex vyřídila hned na začátku. A Luk.. toho si prostě opět zamilujete.

Takže knihu doporučím, když k tomu přípíšu, ať od knihy nemáte úplně velké očekávání. Ale odpočinková četba k navázání atmosféry Vánoc to je skvělá. ️️

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Takže...️
Upřímně, prvních cca 70 stránek jsem tomu nějak nemohla přijít na chuť. Nějak se mi nešlo začíst...
A pak? Miluju to. Opět. Totálně.

U knihy jsem se tak smála! Hopsálek - Cameron, byl boží. ️ Milovala jsem ho od začátku. Joellen jsem si představovala pořád jako nějakou tlustou brýlatou zemskou, protože se tak pořád popisovala... Její rodiče bych nakopala do zadku!! A ještě jim tam předtím něco strčila! To samé Michaelovi. Nechápu, co na něm viděla. Její sousedka byla taky slušně švihlá.
U Hopsálka jsem úplně ,,viděla" a hlavně věřila v jiho city. ️ Už od začátku.
Krásně zde vidíme, že slavní lidé to ne vždy mají snadné... A každá mince má dvě stránky.

Přemýšlím, který díl se mi líbil víc. Jestli Hořím pro tebe nebo Taju... A myslím, že Taju vede. ️ Je to více slowburn, ale vůbec vám to vadit nebude. Trénink líbání vám to vše vynahradí. ️

Kniha je vtipná, čtivá, veselá, místem smutná. Je to hot ale místy vás kniha i zchladí. Ale totálně si to užijete!

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Říkejme si co chceme, ale Vánoci jsou tu už zachvilku. ️
A k Vánocům patří vánoční knihy.
Přiznám se, že jsem až do letošního roku nepřečetla žádnou vánoční. Až první Vánoční lásky od Vi Keeland a Penelope Ward. A ty vám doporučuji!

A teď k této knize.
Námět na knihu mi přijde naprosto úžasný! Okamžitě bych do vánočního tábora chtěla jet.

Hyley byla... Štvala mě tím, jak se k táboru stavila. Mít to rychle za sebou a hurá domů a zpět k práci! Závislá na mobilu a PC - kvůli práci...Neuměla si už užít vánoce... Mrzelo mě, jak to všechno chtěla mít z krku... A ovšem, jak se dalo čekat, zamiluje se... ️
No a Jeff, syn Bena - majitele táboru, bude doufat, že Hyley vánočního ducha opět najde. V knize je jejich jiskření krásně vidět. Je tu opět přeslazený konec, ale to podle mě k těmto knihám patří. Líbí se mi tradice, které se v knize objevují. V takovém místě by si Vánoce užil snad každý z nás.

Knihu bych si užila opět více, kdyby byla v ICH formě. Ale užila jsem si ji i tak dost. ️ Kniha nemá vyloženě epilog, ale takový bonusový příběh - Vánoce ve vánočním táboře. A to by tam za mě ani být nemuselo... Zbytečně prodloužená kniha.
Ovšem co je podle mě úžasné, tak že kniha obsahuje recepty z vánočního tábora i ,,návod" na hry.

Takže na nasání vánoční atmosféry knihu určitě doporučuji, ale berte to spíš jako odpočinkové čtení.

Někdo nový Někdo nový Laura Kneidl

Kniha je tak dokonale čtivá! Nádherně psána a čtení vám tak ubíhá, že by jste neřekli, že má nějakých 480 stran.

Micky byla trošku... Nechci říct jednodušší, to ne. Ale chtít se osamostatnit a nechat si koupit byt od rodičů a využívat jejich kteditky, to úplně osamostatnění podle mě není.
Každopádně to na její skvělé postavě neubírá. Zamilujete si jí. A Julian ... toho budete milovat totálně. Už od začátku. To co postavil pro Mickey, tím si mě totálně získal. ️️

Během čtení mě ani na vteřinu nenapadlo, co se dělo na konci knihy. Byl to šok, překvapení... Ale totálně wow!! Vážně. A pochopíte chování Juliana. Laura je dokonalá. Takhle by si s tím málo kdo poradil. ️️
Tuto knihu totálně doporučuji!! Měl by si ji přečíst každý. Zvlášť v dnešní době. Miluju to!!
Moc se těším na další díly.

Papírová labuť Papírová labuť Leylah Attar

Co na tuto knihu říct?

Wow! Totálně mě překvapila!
A obálka je dokonalý bonus. No řekněte ...

,,Když neumíš brát, nedávej."

Pokud milujete ,,mafiánské" prostředí, nevadí vám násilí, nenávist, drama, sex... Tak je kniha přesně pro vás! Je to napínavé, šokující, překvapivé i dojemné. Kniha obsahuje zradu, pomstu, lásku... Co víc chtít? Tohle je podle mě dokonalé. A ještě když příběh dává smysl. ️
Občas je zajímavé, jak mohli být věci jinak, kdyby jsme určité situace viděli z obou stran. ️
Nějak jsem tušila, že Damian nebude jen tak někdo. Sky byla podle mě..silná a naivní zároveň.
Hrozně bych chtěla poznat Mamalu a mít někoho, kdo by mi skládal origami. ️

Je to trošku víc nereálný si myslím, ale to přesně na knihách miluji.️ Když mě dostane i nereálný příběh.

Co je za mě mínus, tak zbytečně zdlouhavý konec...

Halton Halton Melanie Moreland

Ach. Můj. Bože.
Miluju to!! Totálně!
Je mi jedno, že to má šíleně sladký konec a že si Halton vytáhl hlavu ze zadku po fakt dlouhé době... Tohle je prostě boží!

Od začátku do konce. S úsměvem ve tváři. I když... když se objevil Scott, úsměv mi opadal. Totální kretén, u kterého mi nevadilo, že se mu něco stalo.
Halton a Fiona tvoří úžasný pár. ️
Je to přeslazené (hlavně konec), ale pořád dokonalé! René byl úžasný kolega a kamarád.
Líbí se mi, že se v knize objevují staré známé postavy. A neodpustí si rýpání do Hala. To bylo vždy skvělé, jak on nechápal.
Postelové scény jsou skvělá třešnička na dortu.

Melánie prostě umí psát!! O tom už jsme se přesvědčili několikrát. A já mám asi nový nejoblíbenější díl! ️

365 dní 365 dní Blanka Lipińska

Tak do jaké skupiny patříte vy? Líbila? Nelíbila? Ještě jste nečetli?

Já upřímně ... Nevím...
Myšlenkové pochody Laury? Nechci ho, chci ho, nechci... ‍️
Měla jsem nějakou představu díky filmu na Netflixu. Ta naplněna nebyla.

Nějak jsem nepobrala- kdy se Laura do Massima zamilovala? Chyběla mi tu nějaká chemie, mezi nimi. Nebylo snad ani kdy by se to mělo stát. Ona spadne nalitá do moře, on ji ,,zachrání" a hup, je to tam?! Ne. Ani jindy jsem žádný náznak zamilovanosti nezaznamenala. Měla jsem problém se do knihy začíst. Když nebudete mít ale velké očekávání, tak na ,, odreagování" to bude super.

Co si myslím, že bylo povedené, tak ,,postelové" scény. Hrubé, tvrdé, zvrhlé, ale přesně to k nim sedne. Popsané skvěle. Ale to je dost špatně, aby bylo jen tohle na knize fajn. Ne každý tohle totiž čte rád. ‍️

Když se na to tak koukám, tak vím, že druhý díl si přečtu jen proto, že mě zajímá jak to dopadne.

21.12.2021 2 z 5

Vánoční lásky Vánoční lásky Vi Keeland

Tohle bylo dokonalé! Kniha obsahuje 5 vánočních příběhů. Ty příběhy jsou relativně krátké, ale naprosto boží.
Jsou sice předvídatelné, vtipné, strašně se u nich nasmějete. Nebo alespoň já to tak měla. Předvídatelnost mi vůbec nevadila. Usmívala jsem se u čtení a to je za mě důkaz skvělé knihy.
Totálně jsem si to užila a ,,žrala" jsem jeden příběh za druhým. ️ Rozhodně si sám na vánoce rereading.
Já Vi a Penelope miluju. A tohle se opravdu povedlo.

Perla Perla Tiffany Reisz

Tak
Třetí díl série Rudá mám za sebou.
Rudou galerii už nikdy neotevřu!! Růže se mi líbila, i když byla také přitažená. No a Perla ...
Jako jo. Líbila se mi. Konečně i sex byl docela dost reálný, oproti předchozím dílům.
Autorka se podle mě nebojí snad ničeho. Nebrala bych její knihy jako erotické, ale spíš úchylné.
Po konci, který je v téhle knize doufám, že se další díl nebude jmenovat Ústřice.

Tahle série je prostě šílená. Zajímalo by mě, jaké by to bylo, vidět autorce do hlavy. Protože to je mazec.
Takže pokud vám vadí v knihách sex. Šílený sex. Absurdní věci... Tak se téhle autorce i jejím knihám vyhněte.

Rozhodnutí Rozhodnutí Michaela Zábojníková

Nejdřív sem nechápala, jak Raven mohla nechat Wyatta, aby ji takhle otočil život naruby a vlastně ani nevěděla proč. Já bych ho asi poslala slušně do háje. ( I když by to bylo k ničemu. )
Když jsem zjistila, o co tam jde, tak mě napadlo, jakto, že jo nepoznala? Odpověď jsem dostala o několik stran dál. ️
Kdyby se ubralo několik stran po příjezdu z dovolené a daly se do hlavní zápletky, vůbec bych se nezkobila. Ale i takhle to bylo fakt super! Absolutně jsem nečekala, co se tam stalo. Braden byl fakt magor. Ale skvělá záporná postava.
Nevím proč, měla sjem strach z ,, lechtivých scén" Ale i tady to bylo super napsané!!

Mám hroznou radost, že kniha je psána v ICH formě.
Hodně holek mi psalo, že tato kniha je jedna z nejlepších od autorky. A mě teď mrzí, že mám problém s čtením knih ve slovenštině, protože bych si hrozně ráda nějakou další přečetla. Budu doufat, že nějakou další necháš přeložit. ️️

Co vy? Obětovali by jste svobodu za bezpečí?
Já bych musela vědět důvod nebezpečí, pak věřím, že bych tu svobodu obětovala....

Na viděnou příští léto Na viděnou příští léto Elin Hilderbrand

Tato kniha je inspirována filmem Příští rok ve stejnou dobu. (Film si poušti Mallory s Jakem každé léto ️) Zatím jsem ho neviděla, ale určitě to musím napravit.

Co mi na čtení vadilo je to, že kniha je psána ve třetí osobě a má malinká písmenka. Ale to je spíš můj problém.

V této knize najdete krásný romantický, smutný, šťastný, usměvavý, uslzený příběh.
U každé kapitoly najdete seznam událostí, které se staly roku, kdy je kapitola vyprávěná, což se mi moc líbí.
Příběh je na krásném ostrově Nantucket, kde Mallory získala chatu po své tetě.
Čtení mi celkem utíkalo a opět se budu opakovat, když řeknu, že bych si knihu užila více v ICH formě.
Každopádně to byla má první kniha od autorky a doufám, že ne poslední.

Věříte na pravou lásku? Na spřízněnou duši? Že něco může trvat věčně i když jen jednou za čas?

Celou tu dobu Celou tu dobu Rachael Lippincott

Kniha je tedy pro mě dost emočně napraná a některé části opravdu dokážu pochopit, protože jsem zažila něco ,, podobného". Ale tohle každý z nás zvládá po svém....

U téhle knihy jsem nečetla anotaci.
Za sebe můžu říct, že pro mě je příběh silný. A trošku i zamotaný a zvláštní. Přesto se mi líbil.
Na konci jsem teda už byla nervově KO a říkala jsem si, proč už to sakra neskončilo, když už mohlo? Proč tam autorky psaly dál takovýhle příběh a já zase musela být s nervy v kýblu. Připravte se, že na konci je to... Prostě náročné na nervy.
U knihy jsem i brečela. Ale i se smála. Četla se sama.

Absolutně si nedokážu představit, že bych byla na místě Kyla. Asi bych si to hodila nebo něco takového. Musí to být šílené... A asi budu i věřit, že se něco takového děje....

Je to prostě smutný, krásný, romantický,.... Jo, líbilo se mi to. Ale pokud nemáte rádi ,,dramata" tak se jí asi vyhněte.

Věčná vášeň Věčná vášeň Audrey Carlan

Co si budeme. Ta obálka je strašná.
Ve chvíli, kdy jsem zjistila, že autorka napsala Calendar girl, tak jsem se zhrozila. Nedočetla jsem ani první díl. Podle mě to je šílený propadák. (Hlavní hrdinka se zamiluje do chlapa, strašně ho chce, ale nedělají problém spát s jinýma. )

Ale tohle .. na jendu stranu skvělé, na druhou si říkám slabé.
Asi už budu stará, ale normálně mě nějak nastvaloy že děvkař potká ženskou a najendou jinou nechce. Nebo mi to možná vadilo v téhle knize. Přišlo mi to všechno nějak moc hrrr a opět nereálné. Ale nápad na příběh skvělý. Možná, kdyby si s tím autorka ještě malinko pobrala, bylo by to lepší. Ale zase oproti Calendar girl je to o hooooooodně lepší!!
Tady autorka skvělé popisovala...různé scény.

On děvkař, hráč baseballu. Ona ženská, která se kvůli nehodě rodičů musí starat o své dva sourozence. Nemá na nic čas a přece na něj čas má....
Ale jo, ne to skvělý, ale berte to s rezervou.
Plus za to, jak u každé kapitoly máte popis buď cviku z jógy, nebo popis čakry. (Nebo tak nějak )
U nás vyšly dva díly. Celkem jich je 6 nebo 8. Tak sjem zvědavá, zda vyjdou i ostatní.

21.12.2021 2 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Co mě zarazilo a co jsem nevěděla, že kniha není psána ICH formou. Kvůli tomu jsem knihu četla delší čas a ze začátku jsem se nemohla začíst...
Ovšem...

Wow. Nechápu, že jsem od autorky nečetla nic dřív. Je to krásný romantický příběh. V nádherně popsaném prostředí. ️
Mina byla impulsivní a do všeho šla.hned a naplno. Luk taky a toho se Mina bála. Dokud nezjistila, že i když je Luk stejný jako ona, má vše promyšlené. ️ A bohužel, když na to přišla...bylo pozdě..nebo ne?

Autorka umí nádherně popsat přírodu. Máte pocit že tam jste. A to vás vede k tomu chtít tam být. Mine jsem všechno záviděla! Tu přírodu. Lidi, které tam poznala. Luka.
Zkrátka celé je to úžasná pohádka.