ivca79 ivca79 komentáře u knih

Polibek v Londýně Polibek v Londýně Catherine Rider

Přečteno jako další ze série. Prostě oddechové čtení.

Spát v moři hvězd. Kniha II. Spát v moři hvězd. Kniha II. Christopher Paolini

Kopíruju od 1 dílu, protože to beru jako jeden kus:
Pro mě po dlouhé době "opravdové sci-fi" se souboji mimozemšťanů. Užila jsem si to. U toho 2 dílného vydání se slovníkem jen na konci 2 dílu (a ještě ve formě eknihy) to nebylo úplně šťastné. Člověk si spoustu věcí musel domyslet.

Fraktální šum Fraktální šum Christopher Paolini

Spát v moři hvězd se mi vážně líbilo, Eragon mě minul a tohle bylo zvláštní. Jak kapitán sestavil výzkumný tým mi hlavu nebere a vlastně mě ta kniha ani moc neoslnila, ale možná to je díky velkým očekáváním po Spát v moři hvězd

Nezdolná Nezdolná Karen Lynch

Nová oddechová série, kterou si ráda přečtu. Doufám, že to nebude sestupná tendence. Co mě nadchlo jsou trolové, to je pro mě v knihách novinka.

Nepřestanu tě milovat Nepřestanu tě milovat Robert Munsch

Zapůjčeno v knihovně jen kvůli čtenářské výzvě. Kraťoučká knížka s obrázky tvářící se že je pro batolata, ale ve výsledku vlastně i pro dospělé.

30.04.2024

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tuhle knížku mám nachystanou od vydání, že si přečtu, ale vždycky jsem měla strach, že se budu fakt bát. Nakonec na ní došla řada. nebyla špatná, ale Zmizení Sáry Linderové pro mě bylo o stupeň lepší.

Báječné nakupování o líbánkách Báječné nakupování o líbánkách Madeleine Wickham

Myslela jsem, že jsem nějakou knihu z téhle série četla (protože ji mám v palmknihách), tak jsem se pustila i do tohohle, ale nějak mě to neoslnilo a přemýšlím nad tím, že oč mám od autorky knihy 3 další knihy, asi jsem nic nečetla a asi ani číst nebudu.

30.04.2024

Věk přízraků Věk přízraků Lenka Poláčková

Na pohled vážně krásná kniha, těšila jsem se moc i díky tématu... jen sem asi měla přehnaná očekávání a nebo už jsem moc stará (přeci jen to je příběh pro děti a mládež), ale já byla trochu zklamaná. Ale fakt to přisuzuju spíš svému věku, než že by to bylo vyloženě blbé.
Zkusím i další díl a uvidím

Labyrint: Nezdolné srdce Labyrint: Nezdolné srdce Ryan Ferrier

Film od dětství miluju. Viděla jsem ho poprvé ještě v takové té VHS kopii s monotónním dabingem jednoho muže (tuším že Ondřeje Hejmy) a bylo to super. Miluju ho dodnes i když je to už pár let, co se mi ho poštěstilo vidět. Komiks je super a určitě si ho koupím (zatím ho mám z knihovny), ale nejsem si jistá, jestli to lidem bez znalosti filmu přijde taky tak super, jako mě.

30.04.2024 5 z 5

Cestovní kancelář Jinosvěty Cestovní kancelář Jinosvěty L. D. Lapinski

(SPOILER) Bavilo mě Nikdyuš a film Snivokraj, a celkem ráda čtu dětské knížky. Ale překvapilo mě, že hned v prvním bilu jsou rozpory... tatínek bral Jonatana jako dítě do jiných světů... ale o cestování se dozvěděl ve 14... Menší dítě kolem 10 to asi nepotřebné, ale třeba 14 už asi jo

28.11.2023 3 z 5

Lockdown Lockdown * antologie

Některé povídky super, něco bylo vyloženě divný

16.11.2020 2 z 5

Velký záliv Velký záliv Dale Pendell

Knihu mam z knihovny a ocividne nejsem prvni, kde se nedostal dal, nez ke dvojstrance 30/31... Dal se nikdo nedostal a ja to taky vzdavam. Naprodto nudne čtení.

18.08.2020 1 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Deník se četl dobře. Líbilo to, že bylo na konci zhodnocení toho vybavení. O cestování nalehko jsme toho moc nevěděla a po zhodnocení stále zůstanu u svého těžkého batohu a k tomu věci "co kdyby" :) Vaření ala pejsek a kočička pečou dort bylo dost děsivé.

14.08.2019 4 z 5

Střípky času Střípky času Petra Slováková

Kdybych si knihu nechtěla dát do čtenářské výzvy, tak jí asi po prvních 50 stranách odložím - naprosto o ničem. Po sto stranách konečně začal nějaký děj, i když mi to přišlo chvílemi zmatené. Nakonec to nebylo tak hrozné, jak to ze začátku vypadalo, ale taky vím, že podruhé už to číst nebudu (a to už mám v knihovně záznam že jsem měla půjčenou papírovou, kterou jsem nezvládla dočíst a teď ještě elektronicky, takže 2 půjčení)

22.07.2019 3 z 5

Grey Grey E. L. James (p)

Knížka, u které netřeba nijak zbytečně přemýšlet - nenáročná oddechovka. Skoro bych řekla, že to bylo lepší, než tanečky vnitřní bohyně u Padesáti odstínů :)

30.03.2019 4 z 5

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Začátek hrozná nuda, takže jsem knihu odložila, abych se k ní nakonec vrátila a od poloviny jsem byla celá napnutá, jak to dopadne. Nějaké tušení jsem měla.

10.01.2019 4 z 5

Myšák Myšák Tomáš Dušek

Možná zbytečně sprostá mluva, ale když člověk vezme v úvahu, jaká věková kategorie přežila, není se až tak čemu divit.
Jsem ráda, že jsem se konečně dočetla, i co se dělo v té Praze, jen mě překvapil ten konec. Ráda bych věděla, co bylo dál :)

12.11.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

V první čtvrtině jsem uvažovala, že knihu odložím a nedočtu, pak se to zvrtlo a poslední čtvrtku jsem zas nedokázala odložit.

07.11.2018

Sexy farmář Sexy farmář Alice Clayton

Oddechová nenáročná knížka

27.09.2018 4 z 5

Kladenské pohádky Kladenské pohádky Luděk Švorc

Děti to bavilo a mě to nevadilo číst znovu.

20.08.2018 4 z 5