Ivana11 Ivana11 komentáře u knih

Neviditelné kořeny Neviditelné kořeny Hynek Čapka

Kniha se mi moc líbila, ohledně baťovského rozkvětu to bylo moje první čtení, takže jsem se dozvěděla zase něco nového. Nový byl pro mě pohled i na Sametovou revoluci, což oceňuji, protože informace z médií o dění v Praze byly tehdy velmi strohé. Zajímavá byla i zmínka o dětství Václava Havla. Obě časové roviny byly pěkně a poutavě napsané, kniha neměla žádná hluchá místa. Vřele doporučuji k přečtení.

15.04.2024 5 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Knihou jsem naprosto uchvácená. O událostech, popsaných v knize, jsem vůbec nevěděla, přestože bydlím nedaleko. Výborně popsané, čtivé, moc zajímavé. Byla to moje první kniha autorky a určitě ne poslední.

06.12.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Knihu jsem si po letech připomněla v rádiu čtením na pokračování, mám z knihy stále stejné nadšení jako před lety.

02.07.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Moc pěkné, škoda, že to byl závěrečný díl detektivní série.

06.04.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný příběh, jelikož mám psa, tak to pro mě bylo o to zajímavější.

25.12.2021 5 z 5

Velká samota Velká samota Kristin Hannah

Nádherná kniha, ve které se setkáme s krutostí, odvahou, silným přátelstvím, obrovskou láskou, smutkem a odpuštěním lidí v životě na drsné a krásné Aljašce.

04.05.2020 5 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Pěkný příběh o dvou ženách a jednom muži. Kniha se hrozně pěkně četla, stránky rychle ubývaly. Není to sice žádné velké wow, ale po dočtení o knize pořád přemýšlím.

30.01.2024 4 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Kniha byla velmi čtivá, neustále mě udržovala v napětí, co bude dál. Překvapivý závěr.

24.07.2023 4 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Pěkné. Zase něco jiného, než předchozí autorčiny knihy. Pro mě nové i informace o rumuských Slovácích.

02.04.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Kniha byla velmi čtivá, udržovala mě stále v napětí. I když jsem čekala něco trochu víc, špatné to nebylo.

04.10.2023 4 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Do knihy se mi dlouho nechtělo, ale nakonec jsem moc ráda, že jsem se do ní pustila. Trochu mi dělalo problém v orientaci časových rovin při odvíjení příběhu, ale pak jsem si na to zvykla a bylo to super. Tak rychle přečtenou knihu jsem dlouho neměla.

22.01.2023 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

Skvělé čtení, klobouk dolů před takto mladou autorkou.

21.10.2022 5 z 5

Alicina síť Alicina síť Kate Quinn

Silný příběh o výjimečných ženách a jejich hrdinství v době. Knih z první světové války není mnoho, o to pro mě byla kniha zajímavější. Zpočátku pro mě bylo střídání období 1.sv. války a po 2. světové dosti matoucí, ale pak jsem si zvykla a knize propadla. Velmi oceňuji, že autorka závěrem pospala, co bylo v knize skutečné a co fikce.

25.01.2021 5 z 5

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

Výborná detektivka. Zajímavý námět, čtivá, napínavá, propracované postavy, překvapivý závěr. Prostě super.

25.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Drsné, temné až depresivní, smutné, přesto skvělé a velmi čtivé.

25.04.2023 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Výborná kniha, plná silných emocí, strachu, odvahy, lásky, hrůzy, prostě velký čtenářský zážitek.

25.10.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moooc pěkné.

13.06.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

I když jsem knihu přečetla podruhé, abych měla přípravu na druhý díl, musím říct, že je to fakt bomba.

26.02.2021 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

První polovina knihy byla pro mě trochu těžší, byla zde vykreslena politika v Německu mezi světovými válkami, život ve stejné době v Americe s vykreslením boje gangů také nebylo lehké čtení. Druhá část knihy se četla poměrně lépe, ale o to smutnější byl obsah. Knih o holocaustu jsem přečetla spoustu, ale na toto jsem připravená nebyla. Obdivuji autora, jak obrovské množství materiálu musel k napsání knihy shromáždit, zajímavá byla i psychologie důstojníků SS. Kdyby bylo možné dát víc hvězd než 5, určitě bych ještě několik přidala. Čtenáři slabší povahy však knihu nedoporučuji.

15.06.2020 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Kdyby bylo možné dát víc hvězd než 5, přidala bych. Klaním se této mladé autorce za její tvorbu, tato kniha byla opět perfektní, propracovaná, velmi čtivá, udržela napětí až do samého konce. Výborná kniha.

27.03.2024 5 z 5