Iva095 Iva095 komentáře u knih

Bez lásky Bez lásky Alice Oseman

Od autorky zbožňuji sérii Srdcerváči. Mám moc ráda knihy s duhovou tématikou, ale na téma asexualita a aromantika jsem ještě nic nečetla, takže mě kniha hodně lákala. Příběh byl zajímaví a hodně čtivý. Hlavní hrdinka i vedlejší postavy byli fajn. Jen bych knihu trochu zkrátila, první polovina mě bavila pak jsem se místy nudila. Kniha za přečtení rozhodně stojí.

02.07.2023 4 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Ten to díl mě bavil stejně jako ten předchozí. Hlavní hrdinka Sloan je prostě skvělá. Jsem zvědavá na pokračování.

17.06.2023 4 z 5

Útěk na venkov Útěk na venkov Julie Caplin

Hlavní hrdinka ilustrátorka Ella má strašně nízké sebevědomí a Devon je zase protivný a mrzutý veterinář. Pak tu máme tu nejhlavnější postavu labradorku Tess tu jsem si zamilovala hned. Příběh byl moc hezký.

17.05.2023 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Karen vyběhne ze svého domu, nasedne do auta a v plné rychlosti odjíždí pryč. Vybourá se a skončí v nemocnici. Mezitím její manžel Tom přijíždí domů a už před domem mu přijde divné, že tam jeho žena nemá auto a že je dům odemčený. Vevnitř nikdo není a její kabelka z doklady i mobilem zůstali doma. Karen má silný otřes mozku a amnézii, vůbec si nepamatuje co se ten večer stalo. Nechápe jak je možné, že se objevila v části města kam by normálně nejela. A aby toho nebylo málo tak si je celkem jistá, že se jim někdo cizí pohybuje po domě.

Od autorky jsem četla Manželé odvedle což byl hodně průměrný thriller a bohužel tento nebyl o nic lepší. Zase to bylo strašně předvídatelné minimálně to kdo cizí jim leze do baráku bylo jasné skoro hned a ten konec se mi zdál nezakončený. Nějak nechápu jak tato kniha může mít nálepku Světový bestseller myslím, že se najde spousta lepších knížek, který tuto nálepku nemají, ale zasloužili by si jí.

30.03.2023 3 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Tato kniha mi dala celkem dost zabrat. Pustila jsem se do ní hlavně z toho důvodu, že je to stand-alone fantasy a těm dávám přednost před fantasy knížkami, který mají několik dílů. Ze začátku jsem měla problém s tím, že každá kapitola obsahovala jiný příběh i když spolu od samého začátku alespoň trochu souviseli tak to pro mě bylo tak, že jedna knížka obsahuje čtyři příběhy a to mi úplně nesedlo což se v průběhu čtení změnilo. I přesto, že tam bylo hodně postav tak jsem neměla nějak velký problém se v nich vyznat. Knížka se dobře četla, ale i tak mi trvalo celkem dlouho než jsem se za četla. Celý příběh byl hodně propracovaný. Myslím, že tato kniha určitě za přečtení stojí, ale chápu, že někoho může odradit počet stránek.

23.03.2023 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Absolutně dokonalé pokračování série Naslouchač. Tento díl byl o něco lepší než díl první. Příběh jsem si užívala od první stránky až do poslední. Brzo se pustím do třetího dílu už se nemůžu dočkat co se tam bude dít. Tato série je zatím naprosto dokonalá.

28.11.2022 5 z 5

Oba na konci zemřou Oba na konci zemřou Adam Silvera

Ještě než jsem knížku otevřela tak jsem věděla jak to celé dopadne, ale i přes to jsem doufala, že to skončí jinak. Oba dva kluky jsem si oblíbila hned a strašně jsem jim přála aby spolu mohli strávit více času a ne jen jeden den. Příběh byl skvělí. Tato kniha patří mezi ty od kterých se nemůžete odtrhnou. Přečteno během dne. Moc doporučuji.

03.11.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Knížku jsem přečetla během chvilky. Příběh byl naprosto neuvěřitelný ještě o to víc, když vím, že to co Eddie v knize vypráví je celý jeho život. Spousta utrpení, beznaděje, bolesti ale zároveň také přátelství a lásky. Právě díky přátelství a lásce celou hrůzu Eddie přežil a napsal tuto skvělou knihu. 100% doporučuji.

19.10.2022 5 z 5

Vesnice Vesnice Kristýna Trpková

O proti prvnímu dílu mě tento moc nebavil.
Až moc se to točilo okolo Laury která mi není vůbec sympatická.
Celkově byl celý příběh až moc překombinovaný a ani s koncem jsem nebyla spokojená.
Kdyby nebyl Vetřelec poslední díl tak bych už ho ani nečetla.

03.05.2024 3 z 5

Vražedná čísla Vražedná čísla Barry Hutchison

První dva díly mě bavili více, ale ani tento nebyl špatný. Doufám, že se brzy dočkáme pokračování.

30.04.2024 4 z 5

Dopisy do nebe Dopisy do nebe Jan Karas

Od autora jsem četla Tajemství noci a byla jsem nadšená, stejně jako jsem teď nadšená z Dopisů do nebe.
Krása.

27.02.2024 5 z 5

Hector Hector Marcy Jell

Hector a Elena mi k sobě nejvíce sedli.
Bylo to takové pěkné zakončení mafiánské pohádky

17.02.2024 5 z 5

Ricci Ricci Marcy Jell

Příběh Ricciho byl o něco slabší.
Nathalie mě prostě nebavila.
Kniha nebyla ani tak zábavná jako přechozí díly.
Teď už mě čeká poslední z bratrů na které ho se těším nejvíce.

"Pamatuješ si tu moji crossovou motorku co jsem měl v ložnici?"
"Jo tu krásku si pamatuju,"přikývl jsem a zapálil si.
"Musel jsem ji z ložnice vystěhovat...." povzdechl si smutně brácha.
"A kam si ji dal?" nechápal jsem.
"Do garáže k autům."
"Val?" pokýval jsem hlavou a on přikývl
"Nelíbilo se jí, že máme v ložnici motorku. Taky nesouhlasila s tím obrazem nahý baby, co mi vysela nad postelí. Dneska ráno se ozvala věta, kterou jsem nechtěl slyšet."
"Jaká?" zeptal jsem se se zájmem.
"Dospěj, máš dvě děti!" zamračil se.
"No mohla se o tom s tebou alespoň poradit. Jako chtít po tobě aby si dospěl, mi příjde celkem sobecký. Nemyslíš."
"Že jo!"

16.02.2024

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

Ten to díl byl slabší než ten předchozí, ale i tak mě bavil. Královnu ohně už mám připravenou a jsem zvědavá jak to celé dopadne.

12.02.2024 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Audiokniha
Skvělá severská kriminálka.
V podání Pavla Soukupa se kniha krásně poslouchala.
Příběh byl napínavý a dost mrazivý.
Jsem zvědavá na další díl.

09.01.2024 5 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Tento díl se mi líbil o něco více než ten předchozí.
Kniha se pěkně četla, nebyla nudná, pořád se něco dělo, příběh byl zajímaví.
Jak mi Kay v předchozím díle moc nesedla tak teď už jsem si jí celkem oblíbila a společně s Elliotem jsou super dvojka.
Jsem zvědavá na další díl.

21.12.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Kniha se snaží být tajemná, napínavá a mrazivá, ale za mě byla neuvěřitelně zdlouhavá a nudná.

25.11.2023 1 z 5

Cesta králů Cesta králů Brandon Sanderson

Jsem ráda, že se mi podařilo tuto knihu přečíst celou.
Ze začátku jsem byla nadšená a příběh mě moc bavil, hlavně tedy první část. Pak už to začalo být chvíli dobrý, chvíli zase nuda. Bohužel jsem se dostala do bodu kdy mě příběh prostě přestal bavit.
Postavy byli takové všelijaké. Oblíbila jsem si Kaladina a Šalán, ale ostatní mě nějak moc nezaujali.
Jsem ráda, že jsem si ještě nepořídila druhý díl, protože si vůbec nejsem jistá jestli budu v sérii pokračovat. Každopadně od autora chci zkusit i jiné knihy.

"Neměl byste nutit své lidi dělat, to co byste sám nedělal."

"Myslím, že nestranný pohled je velmi cenný."

"Život před smrtí. Síla před slabostí. Cesta před cílem."

"Na některé problémy asi neexistuje dobrá odpověď. Jenom spousta špatných."

"Člověku se vždycky víc líbí, co mají ostatní, než co má sám."

09.11.2023 3 z 5

Potkáme se v Praze Potkáme se v Praze Julie Caplin

Pro mě je tato povídka zklamáním. O proti Nejkrásnějšímu dárku to bylo celkem dost průměrné.

25.10.2023 3 z 5

Námořní bouře Námořní bouře Andrew Mayne

Čím více knih od tohoto autora čtu tím více si je užívám. Další skvělí příběh a z této série zatím nejlepší a jelikož mám od autora přečtené všechny knihy tak mě kapitola 46 hodně potěšila. Těším se na další Mayneho díla.

29.07.2023 5 z 5