Iva095 Iva095 komentáře u knih

Za zamčenými dveřmi Za zamčenými dveřmi Freida McFadden

Kniha se četla dobře, děj pěkně plynul, ale že bych byla nějak moc nadšená to tedy nejsem.
Co se týče konce tak ten byl hodně zrychlený.
O proti Pomocnici to bylo slabé.

01.03.2024 3 z 5

Lucas Lucas Marcy Jell

Lucase jsem si oblíbila už když jsem četla Marca, ale z Valentinou jsem měla stejný problém jako z Brooke v předchozím díle musela jsem si na ni zvyknout.
Příběh jsem si užila, byl svižný, zábavná, skvěle se četl.
Nejvíce jsem se nasmála u bonusové kapitoly.
Na odreagovaní je tato série naprosto skvělá.

"Ty čteš."
"No jo i někdo jako já čte."
"To mi k tobě moc nesedí."
"To bude tím, že mě moc neznáš."
"Vypadáš spíš jako děvkař se zálibou v ženských, motorkách, rychlých autech a nekončících párty."
"Jo, a k tomu všemu rád čtu."

15.02.2024 5 z 5

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Super fantasy příběh, který rozhodně stojí za přečtení a já se těším na pokračování.

08.02.2024 5 z 5

Marco Marco Marcy Jell

Ani jsem nepočítala s tím, že mě kniha bude tak moc bavit.
Brooke mi na začátku moc nesedla, ale po chvilce čtení jsem si jí celkem oblíbila a vlastně dost podobně jsem to měla i s Marcem.
Kniha se skvěle četla a skvěle jsem se u ní bavila. Děj mě naprosto pohltil ikdyž není nějak moc originální.
Co se týče erotiky té tam bylo tak akorád ani málo ani moc což mi naprosto vyhovovalo.
Třešničkou této knihy je bonusová kapitola u které jsem se pobavila asi nejvíce.
Těším se na příběh Lucase.

"Hrála jsem si s ohněm a doufala, že se nespálím."

01.02.2024 5 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

(Audiokniha)
V podání Kláry Cibulkové se kniha krásně poslouchala.
Netrvalo moc dlouho aby si mě příběh získal.
Kniha byla zajímavá, troufám si říct, že i originální.
Způsob jakým vrah zabíjel byl šílený.
Kdo mi úplně nesedl byl Huldar, ale ani Freyja mi nepřišla moc sympatická.
Kdo je vrahem mi došlo chvilku předtím než to jméno tam zaznělo.
Jednu hvězdičku ztvhávám za to celé rozuzlení, které mi přišlo zbytečně složité a vlastně i celkem dost divné.
Každopadně v sérii budu určitě pokračovat a myslím, že zůstanu u formy audioknih.

27.11.2023 4 z 5

Není úniku Není úniku Yrsa Sigurðardóttir

Na moje první setkání s autorkou jsem zvolila audioknihu.
Ze začátku jsem si nebyla jistá jestli budu nadšená jako většina, ale po pár kapitolách jsem se zaposlouchala a už mě to nepustilo.
Kniha se krásně poslouchala a byla neuvěřitelně napínavá. Několikrát mi přejel mráz po zádech.
Samozřejmě jsem přemýšlela nad tím kdo je vrahem. Konec mě přesvědčil o tom že jsem byla úplně mimo.
Kniha byla celá dost děsivá, ale nejděsivější byl ten konec.

22.11.2023 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

U hodnocení této knihy půjdu hodně proti proudu. Tento příběh ve mně nevyvolal skoro žádné emoce. Kniha se dobře četla, ale že bych z ní byla nějak nadšení nebo dojatá tak to se říct nedá. Největší problém jsem měla s koncem, protože ten se mi zdál dost nereálný. Po tom co jsem přečetla Pravda nebo lež jsem si byla jistá, že si od autorky přečtu ještě něco, teď si tím už tak jistá nejsem.

13.08.2023 3 z 5

Touha Touha Tracy Wolff

Love story mezi obyčejnou holkou a upírem. Trošku jiná verze Stmívání. Neočekávejte nic extra. Kniha je hodně čtiná. Oceňuji krátké kapitoly a to jak děj odsýpal. Jsem zvědavá jak to bude pokračovat a doufám, že druhý díl bude co nejdřívě.

24.05.2023 4 z 5

To jediné, co na světě zbývá To jediné, co na světě zbývá Erik J. Brown

Takhle moc mě už hodně dlouhou dobu žádná knížka nedostala. To bylo tak krásné a milé čtení. Jamie a Andrew byli skvělí a to jak se jejich vztah v průběhu knihy vyvíjel to se mi moc líbilo. Myslím, že takhle rychle jsem ještě žádnou knihu nepřečetla.
Moc doporučuji.

"Bojím se, co se stane, jestli odejdu. A bojím se, co se stane, jestli zůstanu."
"Je obrovský rozdíl mezi tím si věci představovat a udělat je."

25.04.2023 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Rodiče mále Cory jdou k sousedům na oslavu a holčičku nechaní doma v postýlce spát s tím, že jí budou každou půl hodinu chodit kontrolovat. Jenže když se pak v noci vrátí domů tak najdou prázdnou postýlku. Co se stalo Cory? Kdo jí unesl? Žije nebo ne?
I přesto, že se knížka četla úplně sama tak toto byl jeden z těch slabších thrillerů. Nebylo moc těžké odhadnou kdo co provedl. Celý příběh byl v celku dobrý až na ten konec ten byl divný. Od této autorky je to první knížka co jsem četla a určitě se brzy pustím do další.

24.03.2023 3 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Na to, že je to české sci-fi tak to nebylo vůbec špatné. Trošku mi vadila délka kapitol, některé byli až moc dlouhé a to množství postav to bylo něco strašného, dlouho dobu mi trvalo než jsem si v nich udělala alespoň trošku pořádek. Ale jinak knížka byla skvělá. Krásně se četla, byla zajímavá, nebyla vůbec nudná. Myslím, že brzy se pustím do druhého dílu.

03.03.2023 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Od této autorky to byla pro mě první kniha co jsem četla a můžu z jistotou říct, že nebyla poslední. Některé části byli hodně drsné a ten konec tak ten mě dostal nejvíc. Naprosto dokonalé čtení. Doporučuji.

12.01.2023 5 z 5

Sochař smrti Sochař smrti Chris Carter

Další brutální díl. Naprostá spokojenost.

21.05.2024 5 z 5

Volání vlka Volání vlka Anthony Ryan

Zpátky ve světě Vélina Al Sorny tentokrát si myslím, že se jedná už jen o duologii.
Já jsem si příběh užila Píseň krve nasadila laťku hodně vysoko. Troufám si říct, že Volání vlka se prvnímu dílu předchozí série vyrovnalo.
Po dočtení Královny ohně se mi už moc pokračovat nechtělo, ale jsem ráda, že jsem se do knihy nakonec pustila, protože v porovnání s třetím dílem předchozí série byl tento díl skvělý.
Už mám před s sebou akorád Černou píseň tak snad to bude stát za to.

31.03.2024 5 z 5

Znovu od začátku Znovu od začátku Kylie Scott

Pěkná, svižná jednohubka s takovým koncem, který jsem očekávala.

22.01.2024 4 z 5

Její třešničky Její třešničky Penelope Bloom

Skvělá jednohubka.
Bylo to jednoduché, svižné čtivé a zábavné.
William mě oslovil víc než jeho dvojče Bruce v prvním díle.
Možná, že si někdy přečtu další díl.

14.01.2024 4 z 5

Horké vafle a ledové koupele Horké vafle a ledové koupele Karin Härjegard

Samotnou mě překvapilo jak moc se mi tato kniha líbila.
Helena se snaží najít sama sebe a pochopit co od života vlastně chce.
Uvažování Heleninýho manžela Martina mě dokázalo pořádně vytočit ("sní jenom spím, ale tebe miluju") to jako fakt.
Souhlasím s tím, že příběh připomíná trošku romantické útěky.
Kniha se krásně četla má krátké kapitoly což mi maximálně vyhovuje. S každou stránou mě víc a víc zajímalo jak se Helena vypořádá se svým životem.
Pěkný příběh.

"Myslím, že se člověk musí umět ke všemu postavit čelem a neutíkat před pravdou."

"Když se člověku zhroutí svět, nemůže být tak zatraceně zodpovědný."

04.10.2023 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Kniha se četla úplně sama, ale i přesto mě první část moc nebavila, ale jak jsem se dostala k druhé části tak už jsem se od knihy nemohla odtrhnou. Až do poslední chvíle jsem vůbec netušila jak to celé dopadne. I přesto, že za mě byla první část trošku slabší tak ta druhá a třetí to úplně vklidu dohnali. Skvělé čtení.

25.08.2023 5 z 5

Království hříchu Království hříchu Meghan March

Za mě tento díl na to že byl zavěrečný tak byl nejslabší, ale i tak hodnotím 5*, protože ani od jednoho dílu z této série jsem nečekala nic extra, jediné co jsem chtěla je něco nenáročného a odpočinkového a to jsem přesně dostala.

17.07.2023 5 z 5

Legendy & latéčka Legendy & latéčka Travis Baldree

Zajímavá, originální fantasy jednohubka, která má moc pěknou obalku i ořízku. Příběh se krásně četl a vůbec mi nevadilo, že tam nebyla žádná romantika. Viv, Tandri, Knoflík i Cal byli skvělí. Tato kniha patří mezi ty co jsem vůběc číst neměla v plánu, ale nakonec jsem ráda, že jsem si jí pořídila. Rozhodně jsem zvědavá na pokračování.

Blízko taumické linie
skalverský kámen ohněm plá,
kruh štěstí tobě daruje
a naplní se touha tvá.
_______________________________
...ten krok, který jsem učinil,
mě stál o mnoho více sil.
Ač zvolil jsem si jinou z cest
já dál své břímě musím nést...

02.07.2023 5 z 5