inkara inkara komentáře u knih

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Jednoduše a vtipně vysvětlené základní věci z první pomoci. Doporučuji pořídit sobě, členům rodiny i přátelům, protože tohle může jednou někoho zachránit (a když ne, tak aspoň pobavit).

19.07.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Ze série snad zatím nejlepší a nejstrašidelnější. Četlo se samo stejně jako ostatní díla autorky.
Spoiler: škoda toho přeslazeného epilogu. Šťastný konec beru, ale tohle bylo trochu nadbytečné. Nicméně z příběhu i námětu jsem nadšená, takže hvězdy dávám všechny!

10.05.2020 5 z 5

Jeď dál! Jeď dál! Austin Kleon

Dobře zpracované myšlenky a tipy "jak na to". Líbila se mi, ale nenakopla mě k akci tak, jako jeho předchozí dvě. I tak ale dobrý počin.

29.12.2019 4 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Kdosi na Twitteru knihu zmínil jako fajn čtení a kvůli tomu jsem si knihu objednala. Když prodavačka nesla tu tlustou bichli, říkala jsem si, že to určitě není pro mě a že se do něčeho takového těžko někdy pustím. Naskytl se mi ale chvíli čas a vyvsatala touha sáhnout po knize. Byl to naprosto perfektní, strhující zážitek, velmi dlouho mě žádná kniha tak nepohltila. Byla jsem nadšená z děje, popisů i návratů do minulosti, které doplňovaly a podtrhovaly příběh. Ze začátku jsem byla nervózní z množství jmen, která se objevovala a bála jsem se, že nebudu s to si všechny postavy zapamatovat. Další čtení mě ale uklidnilo, když u postav bylo letmo zmíněno, kdo je kdo.
Spoiler:
Konec byl oproti velmi racionálnímu začátku nečekaný, ačkoli později byl čím dál víc nasnadě. Velice mě mrzí, že příběh neměl alespoň jednu krátkou kapitolu, kde by byl zmíněný osud posádky plavící se po řece - nějaké pozitivní rozloučení s těmito muži by mě potěšilo. Také mi trochu chyběly reakce, případně myšlenky pozůstalých rodin, přátel a námořní společnosti. Tyto dvě maličkosti mi ale nekazí celkový dojem z knihy a nadšený pocit ve mě zůstává!

29.11.2019 5 z 5

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Není to můj šálek kávy. Nejlepší mi přišla poslední kapitola. Celá kniha je doplněna příjemnými ilustracemi, které se perfektně hodí k obsahu.

05.11.2019 2 z 5

Wiccapedie Wiccapedie Shawn Robbins

Zaujalo mě zpracování a obal - to opravdu nemá chybu a oproti jiným z tohoto žánru tímto opravdu předčí. Asi do poloviny je kniha čtivá, někdy vtipná. Pak mi ale připadalo, že už je to jen doplňování stránek a k dočtení už jsem se musela přemlouvat.
Jsou tam faktické chyby a někdy až opravdu zvláštní postupy. Chápu upravování rituálů moderní době, ale některé věci mi připadaly za hranou. Nicméně pro úplné laiky asi nebude úplně špatná a určitý přehled poskytne.

08.09.2019 3 z 5

Krásné a přesto k pláči. Milé a přesto tíživé. Roztomilé i osudné. Veselé a přesto velmi smutné.

04.05.2019 5 z 5

Sedm principů spokojeného manželství Sedm principů spokojeného manželství John Gottman

Kniha, u které zažijete mnoho "ajo" momentů. Čte se příjemně a najdete tam zajímavé tipy, nápady a poučení.

29.01.2019 5 z 5

Na výletě s Mary Poppins Na výletě s Mary Poppins Héléne Druvert

Kouzelné, klidně by stránek mohlo být víc ♥

25.12.2018 5 z 5

Odposlechnuto v Praze Odposlechnuto v Praze kolektiv autorů

Je to milé čtení, doufám, že po nějaké době (až se nasbírají nové skvělé rozhovory) vyjde pokračování :)

06.12.2018 5 z 5

Veselí čížkové Veselí čížkové Daniil Charms (p)

Velice milá knížka pro nejmenší. Obdiv překladateli!

04.11.2018 5 z 5

A Bůh pravil: Budiž Jonáš A Bůh pravil: Budiž Jonáš Sebastian Niedlich

Po přečtení Smrt a jiné vrcholy mého života jsem se vyloženě těšila na další dílo autora. Jeho černý humor a zajímavě zpracované téma mě nalákalo si koupit i tuto knihu. Bohužel jsem byla hodně zklamaná. Oproti předchozí to byla velká nuda. Ne, že by se četla špatně, jen děj nebyl moc záživný a člověk pořád čekal, kdy bude to "wow" a ono to prostě nepřišlo. Snad příště.

19.09.2018 2 z 5

Psycho: Sanatorium Psycho: Sanatorium Chet Williamson

Kniha se velmi snadno četla. Zvrat perfektní, knihu dostal o několik úrovní výš.

01.07.2018 5 z 5

Terapie sdílením Terapie sdílením Ester Geislerová

Někdy úsměvné, jindy kruté. Je to poměrně dobrý nápad i zpracování, ale stačilo by to i v kapesním vydání. Dvě slova na stránku A5 je poněkud nešťastné rozhodnutí.

27.05.2018 3 z 5

Radost z ticha Radost z ticha Erling Kagge

Příjemná, skoro meditační kniha. Přiznám se, nedala mi příliš moudrosti, ale dala mi pocit klidu. Vím, po čem sáhnu, až budu opět potřebovat kus Ticha.

02.03.2018 5 z 5

Katakomby Katakomby Madeleine Roux

Oproti druhému dílu se Katakomby vlekly, bylo málo napětí a celkový konec mě moc nenadchl.

02.11.2017 3 z 5

Přečetla jsem jedním dechem!
Kniha mě zaujala kvůli názvu a pak kvůli obálce, chvíli mi trvalo se začíst. Hlavní hrdina mi ze začátku připadal takový nemastný neslaný a Smrt mě otravovala. Naštěstí jsem knihu neodložila, po pár stránkách se to hodně zlepšilo. Zasmála jsem se i dojala a bylo to příjemné čtení. Nevadilo by mi víc černého humoru.

20.08.2017 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Kniha mě bavila, byla čtivá a poutavá. Těžké se odtrhnout!
Spoiler alert!
Sanctum je určitě napínavější než první díl. Trochu mě mrzel mírně otevřený konec a to, že nebyly dořešeny "běžné" záležitosti - jak se vymluvil doma, zpracoval materiály atd. snad to bude v dalším díle, nemůžu se dočkat!

07.07.2016 5 z 5

Pravidla péče o dřevěné podlahy Pravidla péče o dřevěné podlahy Will Wiles

Z knihy jsem spíše zklamaná, 2/3 nudy a 1/3 až příliš neuvěřitelných náhod. Popisy jsou sice krásné, ale až příliš dlouhé a hlavně popisují naprosto všechno. Humoru jsem tam moc nenašla. Velké pozitivum knihy je její přebal, který se mi moc líbil.
SPOILER:
Nejvíce mě naštval závěr, takový zvláštně ne/uzavřený. I kdyby podlahy nebylo, proč by se měla hlavní postava dále přátelit s Oskarem? Mě by takové chování naštvalo. Proč uklízečka lovila kočku z popelnice a i když mluvila s Oskarem, neřekla mu o ní? Proč se jí později nesnažil nijak pomoct ani nevolal sanitku? Co se dělo dál s uklízečkou? Řešila to policie? Jak se Oskar tvářil na tu podlahu, když ji viděl? Jak by se tvářil, nebýt toho divného zvratu? (A na ten výraz jsem se nejvíc těšila!) A co říkal Oskar na to, že uklízečka už není?
A nejdůležitější otázka ze všech: kde všude ještě byly vzkazy?

02.10.2015 3 z 5

Byznys pro 21. století Byznys pro 21. století Robert T. Kiyosaki

Bible pro Amway a jiné společnosti využívající MLM. Našla jsem si v tom asi čtyři nebo pět zajímavých myšlenek, zbytek jsou fanatické ódy na tento "byznys". Ráda bych podotkla, že Kiyosaki doporučuje MLM, sám ho však nikdy nedělal...

19.05.2015 odpad!