Jeď dál!

Jeď dál! https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413917/bmid_jed-dal-Dok-413917.jpg 4 88 18

Možná bychom sem už nemuseli nic psát, protože představovat Austina Kleona našim čtenářům je nejspíš zbytečné… Ale my se tak těšíme! Pojďme si to raději shrnout: novinka plná kreativního povzbuzení pro chvíle, kdy si myslíte, že už nikdy nic nevytvoříte, protože nápady došly, vyšla v originále letos v dubnu. Ve svých předchozích knihách – Kraď jako umělec a Ukaž, co děláš! (obě jsou mimochodem bestsellerem jak podle New York Times, tak i dle nás), nám Austin Kleon ukázal, jak objevit svou kreativitu a jak o sobě dát vědět světu. Nyní nabízí to nejdůležitější: deset pravidel, jak o kreativitu nepřijít, zůstat soustředěný a věrný sám sobě – a to celoživotně. Tvořivost není rovná cesta s jasným začátkem i koncem, ale spíše smyčka. Kniha je vtipným návodem na to, jak se v různých odbočkách naší práce a tvorby neztratit, jak nesejít z cesty a mít správně nastavený cíl. Austine, děkujeme, těšíme, jedeme dál!... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Jan Melvil

Keep Going: 10 Ways to Stay Creative in Good Times and Bad , 2019

brunettlibrary
03.04.2024 4 z 5

Nejlepší kniha od autora. Možná to bude tím, že je orientovaná hodně na osobní život většiny lidí (tedy upouští od stylu života podnikatelů a umělců). Většinu myšlenek jsem znala, ale jak se říká “opakování je matka moudrosti, je fajn si ty myšlenky občas připomenout. Autorův projev mi sedí a vyhovuje. Doporučuju!

Lily101
30.06.2023 4 z 5

Tahle kniha byla fajn, jen by mohla být o něco obecnější. Některé kapitoly byly jako dělané pro malíře a kreslíře, ale kreativních profesí či činností je přeci mnohem víc.

ChrisBlack
16.02.2022 5 z 5

Knihu jsem začala číst, kvůli úkolů do jednoho předmětu a závěrečnému projektu.
Původně jsem byla lehce skeptická, ale ukázala se jako užitečné a přínosné čtení.
Kniha je velmi dobře napsána a četla se prakticky sama.
Obsah je složen z praktických rad a příkladů, které člověka donutí se nad některými věcmi zamyslet a třeba i něco změnit.
Pro mě velkým přínosem jsou minikomiksy, které podtrhují témata řešená v jednotlivých kapitolách. A i milovníci citátů si zde přijdou na své, kniha je jimi přímo nabitá.

roso.mak
19.01.2022 3 z 5

Motivační knihy většinou dost nesnáším, kvůli přemíře obsahu. Jako by si autoři mysleli ,že když nerozvedou svoji myšlenku do posledního filozofického blábolu, tak je nikdo nebude brát vážně. Jsem ráda že existuje autor, který se na to vyprd. A i když je tahle kniha rozhodně nejslabší z jeho děl, stále oceňuji jeho smysl pro stručnost.

Ailee
03.01.2022 3 z 5

Tahle kniha mi tentokrát nesedla. Některé věci se opakovaly oproti předešlým autorovým knihám. Už se asi na toto téma vyčerpal

jaroiva
03.10.2021 4 z 5

"Udržuj pořádek v náčiní a nepořádek v materiálech!"

Jonna
08.11.2020 5 z 5

Knihy od A. Kleona mě vždy nabijí tvůrčí energií, a možná že tahle je zatím nejlepší, kterou napsal. Budu ji mít stále po ruce.

Randyz1986
07.11.2020 5 z 5

Velmi uklidňující a povzbuzující kniha.

Temný snílek
29.09.2020 5 z 5

Líbí se mi všestrannost rad, že se kniha dá aplikovat na různé tvoření. Sice je psána pro psavce, tedy spisovatele, blogery, básníky i umělce, ale využít ji může každý. Je tu mnoho dobře mířených rad do života, protože kreativita není jen umění, ale také způsob vyjadřování sebe samotných. Bez fantazie a tvoření by se život stal dosti chudým a nudným.

zdendaz
14.05.2020 5 z 5

Jako obvykle skvělá kniha. Málo slov, ale velmi výstižné.

Gooverka
02.01.2020 5 z 5

Mám knížky od Austina Kleona prostě ráda. Rozhodně bych doporučila přečíst si jednu z jeho knih na začátek nového roku, protože umí dost dobře nakopnout do práce. Zase jsem si v ní našla hned několik věcí, které si pro svůj osobní i pracovní život zapamatuji.

inkara
29.12.2019 4 z 5

Dobře zpracované myšlenky a tipy "jak na to". Líbila se mi, ale nenakopla mě k akci tak, jako jeho předchozí dvě. I tak ale dobrý počin.

Ivett
26.12.2019 5 z 5

Ani tato kniha od autora nebyla zklamáním. Moc mi pomohla v době, kdy jsem tak nějak tápala, co se sebou.
Přečetla jsem mnoho knih, které mne nabádaly k tomu, abych něco dělala, ale jedině u tohoto autora jsem se dokopala k tomu, abych skutečně některé jeho rady a nápady aplikovala do svého života.

Fiddis
12.12.2019 5 z 5

Četla se sama, působila motivačně a bavila. Našla jsem v ní motto, které budu od teď používat :-)

Alena_S
09.12.2019 4 z 5

Líbila se mi víc než předchozí. Zase jednou kniha, z které mám dojem, že by si ji měl přečíst každý, ať už se zájmem o uměleckou tvorbu, nebo bez. Čte se sama a jsou v ní myšlenky, které jsou vám jasné, ale nikdy není na škodu si je připomenout.

kitja
18.11.2019 5 z 5

Austin Kleon mne v každé knize motivuje a povzbudí jak nikdo jiný. I Jeď dál je zase krásným přehledem toho, jak být kreativní a na co se soustředit a co neřešit. Spousta mouder a citátů a nápadů.

orson
08.11.2019 3 z 5

Formát stejný jako předchozí dva díly, ale na mě byl ten obsah moc řídký :( možná, kdyby to byl jeden blogový příspěvek... Předchozí knihy autora mi sedly mnohem mnohem více.

terijans
20.09.2019 5 z 5