InesRodriguez InesRodriguez komentáře u knih

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Toto by měla být povinná četba na školách :)

01.05.2023 4 z 5

Pánský klub Pánský klub Erica Katz

V mnoha ohledech se jedná o předvídatelný příběh, přesto jsem knížku četla jedním dechem. Skvělá sonda do začínající kariéry a života mladé advokátky. Příběh o vlivu moci, peněz, tradičně patriarchálního prostředí a sexu na životy lidí v korporátu. Přes tato lákavá témata, která na sebe strhávají pozornost, si myslím, že hlavním sdělením knížky je poukázat na to, co se děje (stále a dokola) v 21.století mnoha ženám.

Holt se musíme stále dokola pouštět do práce... :)

17.09.2021 5 z 5

Nenechte sebou manipulovat Nenechte sebou manipulovat Isabelle Nazare-Aga

Tahle knížka patří mezi ty, které mi zatím nejvíce pomohly. Nejen, že mi otevřela oči, ale také mi pomohla pochopit některé události v mém životě.

03.03.2016 5 z 5

Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Zázračná detoxikace: Syrová strava a byliny pro dokonalou buněčnou regeneraci Robert S. Morse

Moc pěkná obsáhlá kniha, podložená vědeckými fakty. Pro laiky může být první část knihy, ve které se autor věnuje anatomii a biologickým pochodům v těle, poněkud méně záživná, ale myslím si, že právě tyto informace jsou pro každého, kde se zajímá o výživu a chce porozumět svému tělu, velmi přínosné. Celkově je kniha nabitá informacemi, líbí se mi jak příklady detoxikací, tak uvedené vlastnosti různých bylin. Moc pěkný průvodce pro všechny, kteří se zajímají o zdravý životní styl.

13.03.2015 4 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

Jsem ráda, že jsem mohla rok zakončit zrovna tímhle příběhem. Jako člověk, který se bez vlastní vůle a přičinění od malička pohybuje mezi lidmi, kteří mají v lepším případě nestandardní charakter a v horším případě poruchu osobnosti, jsem se hodně našla v Patrickovi.
I když je ten závěr trochu idealistický, tak přesto dávám pět *. Pohladil mě po mojí aktuálně smutné duši.

29.12.2023 5 z 5

La Perdida La Perdida Jessica Abel

Protože jsem v Mexico City nějakou dobu žila, rychle jsem se vcítila do hlavní hrdinky a celý příběh jsem s ní prožívala.
Autorka v komiksu výborně zachytila několik tváří současné mexické společnosti. Pro neznalé možná příběh postrádá smysl, ale to, co Carla po celou dobu řešila (tj. jak zapadnout jako cizinka do mexické společnosti, střet "kapitalistického" a "levicového", střet kultury USA a kultury mexické, atd.) je v Mexiku opravdu na denním pořádku.

20.07.2019 4 z 5

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

Biografické příběhy a memoáry mám ráda hlavně z toho důvodu, že člověka dokáží nakopnout a motivovat. Zvláště ty, které vyprávějí příběh podobný Yeonmi Parkové. Příběh o neskutečné odvaze a síle člověka. Při čtení knihy jsem si říkala, že by byla výbornou doporučenou četbou na školách - studenti se dozví nejen o režimu v Severní Koreji, ale také celkově o tom, jak (ne)funguje dnešní svět.

"Tím, že jsem pomáhala druhým, jsem zjistila, že jsem v sobě vždycky měla soucit, ale nevěděla jsem to a nedokázala jsem to vyjádřit. Naučila jsem se, že když budu cítit s ostatními, možná začnu mít soucit i sama se sebou. Začala jsem se uzdravovat."

Díky Yeonmi, že jsi s námi sdílela Tvůj příběh.

23.12.2018 5 z 5

Poslední alchymista - hrabě Cagliostro: mistr magie ve věku rozumu Poslední alchymista - hrabě Cagliostro: mistr magie ve věku rozumu Iain McCalman

Výborná kniha, pojednávající o postavě hraběte Cagliostra, který stál u zrodu Francouzské revoluce. Autor čtenáře podrobně seznamuje s Cagliostrovým životem a jeho činy, které zasazuje do dobového kontextu. Díky diachronní perspektivě si čtenář udělá obrázek o velmi důležité postavě západního světa a její roli v dějinách.

15.08.2018 5 z 5

Jediný Jediný Richard David Bach

Bohužel mi nesedl styl autorova psaní. Příběh byl na můj vkus podaný poněkud zmateně, plytce, jako když se autor snaží "vecpat" co nejvíce informací do jedné knihy.
Dám ještě šanci Rackovi a uvidím...

30.07.2018 2 z 5

O štěstí a smyslu života O štěstí a smyslu života Mihaly Csikszentmihalyi

Tato knížka je klenotem v kupě kamínků a kamenů - knih, ve kterých najdete "zaručený návod na šťastný život" a kterých se za poslední dobu vyrojilo tolik, že se v nich člověk přestává orientovat a jejich kvalita je někdy opravdu nízká.
Možná je to tím, že autor se v této knize nesnaží za každnou cenu hledat univerzální návod na štěstí, ale vychází z několika desítek let výzkumu, vychází ze stovek příběhů opravdových lidí, kteří bez ohledu na to, co v životě zakusili, prožili krásný a hodnotný život v harmonii. Autor se čtenáři pokouší přiblížit, co je klíčem k takovému životu.

10.02.2018 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Při čtení téhle komiksové knížečky (které bohužel trvalo asi jen 20 minut), jsem se po celou dobu usmívala jako blázen od ucha k uchu a zažívala hřejivý pocit uvědomění, že v "tom" nejsem sama. Takový pocit, který máte pouze párkrát za život :)

10.01.2018 5 z 5

Ztřeštěná sedma Ztřeštěná sedma Elena Poniatowska

Eleně Poniatowské se v této knize podařilo pro ni specifickým způsobem vykreslit příběhy sedmi významných žen Mexika, jejichž životy byly plné lásky, bolesti, touhy, výjimečnosti, dobrodružství, prostě všeho možného, jenom ne nudné. Knížka se mi nečetla úplně lehce, na styl Poniatowske je třeba si zvyknout, přesto na mě velmi zapůsobila.
Portrét Fridy Kahlo a Rosarii Casellanos na mě zapůsobily nejvíc.

29.08.2016 4 z 5

Velká dětská encyklopedie Velká dětská encyklopedie kolektiv autorů

Jedna z nejoblíbenějších knížek mého dětsví :) Četla jsem ji pořád dokola, od začátku, od konce, od prostřed. Když jsem byla nemocná, tak mi krátila dlouhé chvíle. Nedám na ni dopustit :)

26.02.2016 5 z 5

Osudová přitažlivost Osudová přitažlivost Sarah Bartlett

Není to špatná knížka, ale co se astrologie týče, je poněkud zjednodušená. Je vhodná spíše pro pobavení, rozhodně z ní nelze čerpat při sestavování osobních nebo partnerských horoskopů.

03.06.2014 3 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Strhující, úchvatné, dokonalé :) Tenhle příběh mě doopravdy "dostal", a to zdaleka ne jen díky tomu, že Barcelonu mám hodně ráda.

06.04.2014 5 z 5

Vymezte si hranice a nalezněte klid: Cesta ke zdokonalení Vymezte si hranice a nalezněte klid: Cesta ke zdokonalení Nedra Glover Tawwab

Téma skvělé, příklady v knize také, ale ten český překlad je otřesný.

16.07.2023 4 z 5

Moje milá smrti Moje milá smrti Veronika Hájek Hurdová

Ačkoliv si cením autorčiny snahy a odvahy sdílet se čtenáři tak intimní příběh, z literárního hlediska i celkového pojetí knihy jsem moc nadšená nebyla. Knížka je psána spíše jako blog, vyskytuje se tam na můj vkus až mnoho slangových obratů a neformalit, což jsem vnímala jako rušivé.
Každopádně díky autorce za otevření tématu, o kterém se mluví tak málo a přitom by se o něm mluvit mělo hodně.

24.10.2020 3 z 5

Šťastná kniha Šťastná kniha Barbora Šťastná

Moc milá knížka. Oddychovka, která se čte lehce pohladí po duši a rozveselí. Hvězdičku strhávám za občasné opakování se.

09.05.2018 3 z 5

Proč se mnou nemluvíš?! Proč se mnou nemluvíš?! Tomáš Novák

Stručná a výstižná knížečka, která čtenáře seznamuje se soužitím se schizoidem. Musím říct, že u některých příběhů z praxe jsem se opravdu pobavila.

14.11.2017 4 z 5

Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Pořádek nejen v hlavě - 28 dní pro jednodušší život Michaela Dombrovská

Už jsem zvažovala o dvou hvězdičkách, protože 75% knihy jsou tolik omýlané rady, že jsem v tom nenašla nic nového a podnětného. Autorka to ovšem "zachránila" kapitolou Odkaz a vize, která čtenáře přiměje zamyslet se nad smyslem vlastního života a jeho pomíjivostí.

02.11.2017 3 z 5