iLuciferie iLuciferie komentáře u knih

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Velice Kingovské, ale méně ukecané (což je pro mě plus). Knížka se mi hodně líbila, i když pointa mohla být vymyšlena trochu lépe..

02.06.2019 4 z 5

Dallas 63 Dallas 63 Stephen King

Mrzí mě, že je knížka tak zbytečně "ukecaná". Musím říct, že mě ze začátku ani tolik nebavila, ale naštěstí tak zhruba od třetiny už odsýpala pěkně a ve finále jsem ráda, že jsem si ji přečetla.

23.05.2019 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Za mě takový spíše slabší průměr. Myšlenka sice zajímavá, nicméně bohužel až trestuhodně nevyužitá..

07.10.2018 2 z 5

Deset malých černoušků Deset malých černoušků Agatha Christie

Zábavná detektivka, pro mě s lehce slabším rozuzlením..

16.04.2018 4 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Přijde mi, že se jedná o příběh, který by byl daleko zajímavější, když by byl zpracován jako povídka. Na román mi to přišlo zbytečně zdlouhavé - prvních 200 stran bylo ukrutně "pomalých" a prakticky se tam nic až zas tak zajímavého nedělo, spád má až posledních 100 stran a "pointa" za mě byla velkým zklamáním..

04.02.2018 2 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Ze mě "Nesbovec" nebude..

27.12.2016 1 z 5

Zmizelá apatykářka Zmizelá apatykářka Sarah Penner

Pod komentář Galadwen bych se klidně podepsala :)

Zkusím tedy alespoň stručně bez spoileru. Nejsem zrovna fanoušek "thrillerů pro ženy", ale zlákala mě krásná obálka a možnost zařadit knihu do ČV, tak jsem ji zkusila. Linka ze součastnosti mi přišla otravně najivní a hloupá, ale ta historická mě i přes svou nepravděpodobnost bavila. Téma jedů mi přišlo zajímavé a knížka se četla dobře, takže mi vlastně zdejší vysoké hodnocení smysl dává.

17.01.2024 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Darcy Coates

Darcy si mě získala knížkou Kořist. Z jejích domů jsem četla dva a oba mě zklamaly. Pod hladinou je v mém mentálním žebříčku někde mezi..
Plusové body za prostředí, čtivost a napětí/atmosféru prvních dvou třetin knížky. Mínusové body za nesmyslnost děje, nepropracovanost postav a naprosto otřesný konec.

28.12.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

S každou další knihou čekám, kdy půjde kvalita dolů, a s každou další knihou jsem překvapená, že ještě ne. Další napínavý příběh, další fajn pokračování.
Bryant mi tedy přijde v týmu často dost nadbytečný, což je škoda, protože je to moje oblíbená postava. Naopak kdyby Kim nebyla za každých okolností taková superhrdinka, tak by to uvěřitelnosti rozhodně prospělo, ale i tak mě série stále velmi baví!

18.04.2023 4 z 5

Kosprd a Telecí Kosprd a Telecí Eva Papoušková

Vtipné, milé, jen škoda, že je knížka tak krátká…

22.02.2023 5 z 5

Den, kdy voskovky řekly DOST Den, kdy voskovky řekly DOST Drew Daywalt

Super nápad, krásné zpracování. Jen si myslím, že se dalo vymyslet jako trošku jiný formát (leporelo nebo něco obdobného?), protože takhle je to celkem malá knížka za poměrně vysokou cenu.
Tip - jelikož je přečtení opravdu na chvilku, prosí dcera každou návštěvu, aby si s ní prošla a musím říct, že je to i pro mě dost zábava porovnávat, jak se role "předčítače" jednotliví lidé ujmou :)

05.02.2023 5 z 5

Zátiší Zátiší Louise Penny

Poklidná, odpočinková detektivka. Na mě ze začátku až moc poklidná, ale asi tak třetí čtvrtina byla napínavá :)

14.12.2022 3 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Za mě asi největší výzva v rámci letošní ČV a ono to vlastně nebylo vůbec špatné. Knížka se mi četla dobře, trošku zvláštní styl vyprávění mi sedl a atmosféra knížky je dle mého přesně taková, jakou si dané téma zaslouží. Srovnávání s Orwelem jsem se nevyhnula, ale mně se tedy Příběh služebnice líbíl rozhodně víc. Časem si asi přečtu i druhý díl, ale chce si to proložit něčím odpočinkovějším :)

21.07.2022 3 z 5

Příjemně plynoucí, byť kýčovitý příběh se četl dobře, nicméně ten rozsah byl hodně přehnaný. Škoda, že knihu autor nerozdělil na dva díly..

15.06.2022 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Karikův styl psaní mi bohužel tak úplně nesedí, nicméně příběh nebyl špatný, měl silnější i slabší momenty. Tma se mi asi líbila víc. Za mě ve výsledku taková lepší trojka.

14.03.2022 3 z 5

Relikvie Relikvie Lincoln Child

Ze začátku jsem byla spíše zklamaná, ale druhá půlka už byla celkem napínavá, takže za mě nakonec takový průměr. Každopádně mě to úplně nenalákalo na další díly, tak třeba někdy časem..

02.03.2022 3 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Za mě rozhodně jedna z lepších detektivek (zejména těch severských) - žádné přehnané nechutnosti, žádní neuvěřitelní akční hrdinové, jen zajímavý, dostatečně napínavý příběh, odvyprávěný sympatickými postavami.
Poslouchala jsem jako audioknihu, jejíž zpracování mi tentokrát velmi sedělo (koukám, že před dvěma lety jsem k audio zpracování prědchozího dílu měla výhrady, ale tentokrát jsem si načtení opravdu užívala).

02.10.2021 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Tuto nehorázně předraženou knihu (v mém případě eknihu) jsem si koupila, abych dočetla poslední z Backmanových děl, které mi chybělo. Musím říct, že toto opravdu není na vydání samotné knihy, chápu, že se nakladatelství snaží vydělat na popularitě autora, ale tohle je fakt hrůza. Kdyby byl text vydaný společně s obdobným "A každé ráno je cesta domů delší a delší" a ještě se k tomu přidal nějaký podobný třetí výtvor, tak by mi to adekvátní přišlo. Takhle se jen (nejspíš najivně) uklidňuji myšlenkou, že jsem prostě přispěla oblíbenému autorovi, aby mohl tvořit dál..
Jinak k příběhu jako takovému. Backmanovy fanoušky si myslím nepřekvapí ani extra nezklame, ale autor má rozhodně lepší knihy.

20.06.2021 3 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Série (i zpracování audioknihy) si drží stále svou úroveň. Za mě spokojenost.

12.06.2021 4 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Ke knížce jsem se dostala jen díky Čtenářské výzvě a musím říct, že jsem právě díky takovýmto objevům opět velice ráda, že se jí účastním.
Ač je v žánru, který normálně nevyhledávám, knížka mě chytla už od prvních stránek. Styl psaní a vyprávění z šesti různých úhlů pohledu (střídavě očima všech hlavních postav) mi vyloženě sedly a až na pár zanedbatelných míst mi knížka přišla opravdu výborná. Jsou to vlastně takoví Dannyho parťáci zasazeni do vlastního, lehce "kouzelného" světa (nicméně fantasy linka mi tam za čtenáře nijak zvlášť nevyhledávajícího fantasy žánr nepřišla vůbec dominantní či přestřelená).
Kdybych se ke knížce dostala před takovými dvaceti lety, tak věřím, že jsem uplně nadšená.
Jen pozor, pokud si člověk neplánuje přečíst i druhý díl, můžete být zklamán koncem..

22.02.2021 5 z 5