ikp5930 ikp5930 komentáře u knih

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Kniha mě zaujala stylem psaní. Autor poisuje situace z pohledu různých lidí. (Většinou hlavních postav) nebo navazuje vyprávěním jedné postavy na vyprávění někoho jiného. Můžeme si tak o situaci udělat celkový obrázek.
Zaujalo mě skvělé zpracování finálního rozpojení, kde se zkracovaly věty postupně až na jednotlivá slova a tak gradovalo napětí.
Nad příběhem se muselo popřemýšlet taky nebylo jasné jak kniha dopadne a po dočtení jsem si v sobě celkem dlouho rovnala jestli je konec dobrý nebo ne.

08.09.2016 5 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Kniha byla opět lepší než předešlý díl. Nebyl to nejlepší titul z žánru sci-fi a fantasy ale mysím že se autorka pohybuje s každým dílem výš. Konečně žádný milostný trojúhelník. Jen mě zajímá kdy vypukne válka. Doufám že další díl bude opět lepší. ( Dědička ohně mi svoji strukturou začíná připomínat měsíční kroniky.)

12.05.2016 4 z 5

Oko světa Oko světa Robert Jordan (p)

Musím ocenit zajímavý námět. Na mě je popis děje moc těžkopádný a pomalý. Knize by možná prospělo zjednodušení děje a méně detailů. Ovšem chápu, že některým lidem tyto fakty nevadí.

14.11.2017 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Doporučuju i film.

22.03.2016

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Jsem hodně ráda že druhý díl byl alespoň akční, zápletkový a více šokující. Doufám že kvalita se bude s dalšími díly stupňovat. Škoda těch překlepů a naprosto ojediněle a nevhodně použtých vulgarismů.Jinak mám pocit že od první knihy kde se dalo věřit skoro všem tak tady netuším kdo je prolhanější.( hlevne že každá postava se za ty lži poklíná ) Jinak asi nejlepší ,, postava ,, je pro mě Mort. Ještě malé minus za obálku vypadá jako kdyby Caleana byla něco mezi Geraltem a kostrou potaženou kůží.
Jinak celkem zajímavé pojetí už několikrát rozebíraného tématu.
Dala bych 3 a půl hvězdy( lepší než první díl)

17.03.2016 3 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Celkem zajimava byla znameni sudby. Jinak jsem ale cekala něco originálnějšího. Motiv zubozene nebo znechucene dívky a prince se začal oběvovat až moc často. Rudá královna...
Jinak cellem zajimave zpracovani ale uz nekolikrat prezviknuteho nametu.

12.03.2016 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Zajímavý námět už poněkud horší zpracování, autorka to až moc cukrovala, neměla jsem ráda hlavní postavy Amerika na mě působila jako totálně nerozhodná (blondýna). Nebavilo mě jak furt přemýšlela jestli Aspena nebo Maxona( hlavně když jsem věděla že poslední díl se jmenuje první- jak neodhadnutelné). Povedená obálka a zajímavý systém kast. Ale jinak nic víc než průměrná oddechovka.

02.03.2016 3 z 5

Prevítem snadno a rychle Prevítem snadno a rychle Simon Brett

Skvělě, vtipné a oddychové. Co víc říct. Super kniha:)

29.02.2016

Cinder Cinder Marissa Meyer

KNiha mě zaujala svým zajímavým zpracováním ocenila jsem že to nebyla žádná slaďárna. A prvky z popelky byly až asi na jeden požité tak že nerušily ani moc nebili do očí. Nebyla to best kniha ale začeltla jsem se a bavilo mě to.

06.01.2016 4 z 5

Komedie Komedie William Shakespeare

začala jsem Snem noci svatojánské. četlo se mi to dobře, zajímavý děj nato že je to psané ve verších tak mi forma celkem sedla. Na komedijích oceňuji jednodušší postavy a rozdílnější jména. U tragédií jsem si postavy nemhla neustále zapamatovat. Doporučuji těm kdo se v literatuře chtějí psunout o něco do předu.

05.09.2015 5 z 5

Čtyřka: Divergentní povídky Čtyřka: Divergentní povídky Veronica Roth

Kniha která nemá moc silný svůj vnitřní děj ale výtečně doplňuje chybjějící informace k dialogům pohnutkám Čtyřky a jiným věcem.Autorce za ni moc děkuji.

19.04.2015 5 z 5

Konkurenti Konkurenti Sergej Lukjaněnko

Zajímavě spracovaná kniha, nechibí tu překvapivé momenty ani akce. Mrzí mě že kniha měla otevřený konec ale při tm zřejmě nevyšlo pokračování. Doporučila bych čtenářům kteří mají rádi sci-fi a nevadí jim mezihvězdné konflikty a prostředí vesmíru.

24.06.2015 5 z 5

Ztracení Ztracení Gabriella Poole

Kniha mě nějak nepřekvapila svým závěrem ale jinak se četla snadno a bylo příjemné si u ní oddychnout.

26.03.2015 4 z 5

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Kniha byla pěkná používala jsem ji jako rozptylení od složitějších témat

19.01.2015 5 z 5