Igor1311 Igor1311 komentáře u knih

Návrat kráľa Návrat kráľa J. R. R. Tolkien

na tieto knihy nie sú v elfskom, entskom ani ľudskom jazyku dosť silné výrazy :))

06.01.2019 5 z 5

Spoločenstvo prsteňa Spoločenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

po stokrát zhliadnutom filme som sa konečne dostal ku knihe a musím povedať, že sa v mnohých miestach s filmom rozchádzala. ale tolkien vytvoril svet nesmierne vzrušujúci, tak prešpekulovaný, až sa to zdá nemožné. Až mi srdce piští pri čítani príhod Spoločenstva deviatich. A ani nie som milovník fantasy príbehov, no Pán prsteňov sa v celosvetovom meradle, aspon podla mna, zaraduje medzi to najlepšie, čo slovek može vziať do ruk

30.12.2018 5 z 5

Mníchov Mníchov Robert Harris

kniha ničím neurazila ani neohúrila. Aj ked ide o triller, nejaké extra napatie tu nehľadajte. Harris beletristicky opísal historicke reálie, ktoré viedli k odovzdaniu Sudet nemecku

28.12.2018 4 z 5

Ohnivé znamenie Ohnivé znamenie Juraj Červenák

pre mna rozhodne najlepšia červenákova kniha. Príbeh sa formuje v podstate už od prvej strany, neskutočne naberá na napätí a ked si už myslíte, že viete, kto je ten ,,záporák", je to niekto iný. jednoducho výborné!

28.12.2018 5 z 5

Zima světa Zima světa Ken Follett

stále velmi nadpriemerná kniha, aj ked oproti Pádu titanov obsahuje menej opisov historických udalostí a zameriava sa skor na osudy hlavných postáv

14.12.2018 5 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Jedna z úplne najlepších kníh, aké som kedy čítal. Follettovo majstrovstvo nie je len v rozvetvenom opise osudov spomínaných rodín, ale najmä v tom, ako čitateľovi ponúkol historické udalosti. Perfektne a kriticky hodnotí politickú situáciu v Európe pred vznikom vojny, opis najväčších bitiek prvej svetovej vojny za ním nezaostáva. Človek, ktorý ma aspoň základné znalosti o udalostiach opisovaných v knihe si príde určite na svoje, dozvie sa, ako sa robila najvyššia politika na začiatku minulého storočia, ako vyzerala spoločnosť od najvyšších priečok až po tie najnižšie.

11.12.2018 5 z 5

Vlk a dýka Vlk a dýka Juraj Červenák

je to prvý príbeh zo série, ktorý je písaný v prvej osobe ako rozprávanie notára barbariča. zrejme aj preto sa kniha perfektne čítala. aj bez väčších bojov má príbeh rýchly dej bez hluchých miest. osobne mi chýbal ten Steinov suchý humor, ale na pribehu sa to velmi nepodpísalo a kniha si zasluhuje všetkých päť hviezdičiek.

06.12.2018 5 z 5

Říše strachu Říše strachu Michael Crichton

trojročné študium materálov o environmentalistike k Ríši strachu sa tu prajavilo. je to závažný problém, ktorý si určite vyžaduje viac ako trojročné úsilie. Napriek tomu tu crichton zaujíma svojský postoj, možno opačný ako väčšina ľudstva. klobuk dolu, že písal knihy z rôznych vedeckých odvetví, z veľkej časti knihy prefektné. Ríša strachu nám objasnuje sučasné prírodné problémy, zaoberá sa trocha antropologiou, velke plus pre mna osobne jeho osobný názor na problematiku v závere. miestami síce trocha rozvláčny dej, celkovo však slušne napísana kniha, krorá prinuti čitateľa zamyslieť sa nad závažnými problémami sučasnosti

05.12.2018 3 z 5

Ďalší Ďalší Michael Crichton

Jedna kniha mnohých tvárí. Viacero príbehov, ktoré so sebou ani nesúvisia, ale majú trocha spoločné dejovo aj mimo neho. Zo začiatku som mal menší problém dostať sa do knihy, no potom to nabralo na obrátkach. Génové modifikácie zvierat, inovácie v medicíne, rozbor našich predkov a prvých ľudí, ich vývin a mnohé iné technicko-medicínske záležitosti Crichton opisuje svojim nezameniteľným spôsobom. Aj keď to po prvých stránkach nebolo cítiť, nakoniec sa z toho vykľula, aspoň pre mňa, jedna z jeho najlepších kníh.

03.12.2018 5 z 5

Stratený svet Stratený svet Michael Crichton

tradične veľmi dobre napísané dielo od Crichtona. V porovnaní s Parkom dinosaurov mi však príbeh prišiel o niečo slabší, bez nejakého väčšieho nápadu. Predsa ale opis celeho ostrova, správania dinosaurov a celý technický opis ne velmi dobrej urovni....s filmom porovnavať ani nemý zmysle, kniha omnoho lepšia

01.12.2018 4 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Keď som prvýkrát čítal Diabla v zrkadle, z celej série mi prišiel tento príbeh ako najslabší. Dnes som si ho opäť vzal do rúk s tým, že si prečítam len prvých pár strán, ale ani neviem ako, a zrazu som si čítal záverečné poďakovanie. Aj keď je to slabšie ako ostatné diely, stále sa vyznačuje veľmi dobrou kvalitou. Autor vnáša menšie napätie a rozbroje medzi hlavné postavy, čo vyplýva najmä z príbehu o náboženských pokojoch. Výborne vystihnuté napätie medzi katolíkmi a protestantmi, krvavé bitky plné vyvrhnutých vnútorností, zápletka s biskupom, atentát na majestát, proste výborné dielo.

27.11.2018 5 z 5

Kámen a krev Kámen a krev Juraj Červenák

prijemna zbierka príbehov o najznámejších červenákových hrdinoch. opat sa stratávame s roganom, iljom, bivojom či báthorym ktorí bojujú s mnohými strašnými besmi. príbehy sú doplnené o mnohé postavy historie, či už ide o svatopluka, cyrila a metoda a iných.

22.11.2018 5 z 5

Hranica času Hranica času Michael Crichton

úplne perfektné dielo, pri ktorom ani neviem ako a bol som na konci. Myšlienka pokrokovej techniky a návratu do stredoveku a storočnej vojny absolutne perfektná, detailné opisy techniky (ako to u crichtona býva), velmi slušne opísaný život a prostredie stredoveku, jednoducho crichton to vie.

21.11.2018 5 z 5

Sféra Sféra Michael Crichton

perfektne navodená atmosféra strachu, kde do poslednej chvíle neviete, kto stojí za všetkým zlým, či je nález z minulosti či z budúcnosti, či náš alebo mimozemský. jeden z vrcholov crichtonovej tvorby, kde je objasňovaný počiatok života na zemi, tajomstvá vesmíru, ľudská psychika, fyzikálne zákony, biológia

18.11.2018 5 z 5

Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Čtyři klíče: Velká vlaková loupež Michael Crichton

príde mi až neskutočné, že banda obyčajných zlodejíčkov a povaľačov dokázala vymyslieť tak rafinovaný plán krádeže zlata. v podstate skoro celá kniha sa venuje len plánu krádeže, čo mi však neprekážalo, pretože čítať ich komplikované prípravy v crichtonovom podaní bola úplna paráda.

17.11.2018 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

námet perfektný, mesto mrtvych kdesi v púšti, kde takmer nik neprežil, vesmírna družica, neznámy vírus, čiže potenciál knihy je obrovský. osobne som však cítil časté hluché miesta, kde sa takmer nič nedialo, málo napätia. nato, že je to jeho asi najznámejšie dielo, čakal som od toho viac.

17.11.2018 3 z 5

Pohotovost Pohotovost Michael Crichton

za mna zatiaľ autorova najslabšia kniha, v ktorej v podstate iba opisuje fungovanie na priklade vybraných pacientoch

02.11.2018 2 z 5

Orlové v bouři Orlové v bouři Ben Kane

Tak, ako skončila predošlá časť, v rovnakom štýle pokračuje aj záver. Naprosto úžasná kniha o dozvukoch po teutoburskom masakry. Opäť sa stretávame s hrdinským Tullom a Germanicom, ktorí v honbe za ziskom zvyšných orlov sú ochotní obetovať všetko. Naprostý úžas.

24.10.2018 5 z 5

Mikro Mikro Michael Crichton

veľmi originálna téma, no dej miestami pokrivkával a nedosahoval kvality íných crichtonoviek. celkovo však perfektne opísal svet mikroskopických živočíchov, do ktorého sa dostali ludia v miniaturnej veľkosti. až nás kniha nuti uvedomiť si, aký je aj mikroskopický svet veľký a bohatý na život

17.10.2018 4 z 5

Smrtící kód Smrtící kód Ken Follett

špionážna chuťovka z čias studenej vojny, kde sa znova prejavili autorove rozprávačské znalosti. celý príbeh však bol pre mňa trocha slabší ako iné jeho knihy, celkovo však ide stále o jeden z lepších follettových príbehov

14.10.2018 4 z 5