icezero icezero komentáře u knih

Princezna Princezna Andrzej Pilipiuk

předešlý díl se mi líbil o něco víc. Ale i tak je polská fantasy pro mě hodně zajímavá a k zvlášť k tomuto autorovi se určitě rád vrátím. Pro mě příjemné čtení na dlouhé podzimní a zimní večery. Příjemný mix totálních výmyslů a ověřitelných skutečností je v mm případě jedna z věcí, která mě na autorovi, aspoň v téhle sérii, baví

19.12.2021 4 z 5

Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky Bitevní loď Bismarck: Příběh lodě a přeživšího člena posádky Burkard Freiherr von Müllenheim-Rechberg

Pro mě je Bismarck jeden ze smutných symbolů WW2... Na jednu stranu škoda, ze dopadl jak dopadl, na druhou stranu, dopadnout to jinak, kdo ví, jak by druhá světová valka vypadala.
Knížku jsem si půjčil u tchána, který je do lodí blázen, mě lákají jen dvě a shodou náhod našel oba potopené vraky jeden člověk. V knize mě zvlášť zaujaly popisy námořních bitev, líčení zajateckého tábora je tak zajímavý a hodně zklamal překlad

07.11.2021 3 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Kapitoly mají spád ve všech dílech téhle série, aspoň co jsem zatím četl. Jen mi tak nějak přišlo, že z daného tématu by asi šlo vytěžit víc. Tím ale neříkám, že kniha zklamala... Za mě slušně napsaná detektivka, jen mám občas asi moc velký nároky

25.07.2021 2 z 5

Tajnosti popraviště Tajnosti popraviště Charles Henri Sanson

Tyhle memoáry několika generací katů z Francie mě oproti Pamětem kata Mydláře tak úplně nechytily. Od nástupu paní gilotiny mě vlastně docela nudily, ale nakonec jsem se přemohl a knihu v rámci čtenářské výzvy 2021 dočetl - protože na popraviště se fakt dostat nechci :D

15.04.2021 2 z 5

Nakonec přečten i třetí díl série Millenium. Oproti předchozím mi občas přišlo, že se děj docela táhne, i když chápu, že vysvětlení některých částí příběhu si to vynutilo. Jsem docela zvědav, jak to bude ve čtvrtém dílu, který má jiného autora

17.01.2021 4 z 5

Teror Teror Frederik George Pohl Jr.

Zajímavý příběh na pozadí přírodních krás Havaje. Zajímavě popisuje jak fungují, nebo můžou fungovat, tajné služby. Jen by mě zajímalo, jestli je ten hlavní námět vlastně vůbec technicky možné provést - možná lepší nevědět :)

07.11.2020 3 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Paměti katovské rodiny Mydlářů 1. Z magistra medicíny pacholkem katovým Josef Svátek

Za mě zajímavý exkurz do historie poprav v Čechách, mohlo by být pěkné téma pro filmové zpracování. Trošku těžší pro mě byl začátek, ale když si člověk zvykne na jazyk autora, už je to v pohodě. Vlastně by mě zajímalo do jaké míry je podle skutečnosti a naopak co je fikce. Pro mě osobně je spíš většina literární fikcí, ale to knize rozhodně neubírá na zajímavosti

07.10.2020 4 z 5

Zahájení Zahájení Dan Simmons

Po začátku ságy Hyperion jsem sáhnul po dalším úvodu série Dana Simmonse. Ale vlastně nevím jestli budu pokračovat, po úvodu už mě další díly zase tak moc nelákají.
O jisté posedlosti třetí říše vší možnou mystikou toho bylo napsáno plno, ale myslím že téma toho skýtá ještě dost. Právě jisté Schopnosti odhalené budoucím psychiatrem při pobytu v lágrech druhé světové války jsou základem tohoto příběhu. Ale víc snad ani prozrazovat nebudu...
Sama kniha se mi až na příjemně temný popis pobytu v lágru nečetla zrovna příjemně, postavy mi přijdou takové nemastné neslané a vyprávění se dost nepříjemně táhne. Myslím že to mohlo být lepší. Proto jen dvě hvězdičky... Ale název se mi fakt líbí

20.04.2020 1 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Za sebe souhlas s předchozím komentářem o Langdonovi. Inferno jsem četl po večerech při koronavirovem volnu... Sice trošku blbé téma, ale proč ne :)
Co se mi na knihách Dana Browna líbí je návaznost na fakta (nebo spekulace), která je skrytá na pozadí příběhů. Ale třeba DaVinci code se mi líbil vic

12.04.2020 2 z 5

Vezmi černou slepici Vezmi černou slepici Andrzej Pilipiuk

něco lepší, něco slabší ale jako celek průměr... další vikendové čtení o bláznivém dědkovi

01.03.2020 2 z 5

Čaroděj Ivanov Čaroděj Ivanov Andrzej Pilipiuk

druhé pokračování série o alkoholismu, exorcismu a bláznivém dědkovi, za mě odpočinková knížka tak akorát k odpornému podzimnímu počasí

01.03.2020 2 z 5

Dům na úskalí Dům na úskalí Agatha Christie

Co říct... Mám pocit že hodně lidí nemá seriálové zpracování knih s Poirotem zrovna v oblibě, ale mě třeba k A. Christie přivedl právě film.
Tentokrát je pro mě závěr trošku překvapivější než u jiných detektivek, samotná postava vraha docela překvapila, i kdyz vysvětlení motivů bylo pěkné propracované. Vlastně si dokážu představit, že by to nemusel být je románový příběh

24.02.2020 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Knihu jsem si zařadil do čtenářské výzvy. Film jsem kdysi viděl - podle mě je to klasika a tak mě zajímalo jak na tom bude kniha. Po pravdě mě tak úplně nenadchla, což je možná způsobeno filmem, nebo stylem psaní, ale vůbec mi to neutíkalo. Ale chápu že z psychologického hlediska je celý příběh hodně dobře sestaven - těžko si představit, jak by člověk reagoval v některých takhle vypjatých situacích.

22.12.2019

Vražda na faře Vražda na faře Agatha Christie

od Agaty Christie mám přečtených pár případů s panem Poirotem a tak mě zajímalo jak to bude se slečnou Marplovou. No po pravdě když si odmyslím to prostředí anglického venkova, docela mi tím svým všechny znám připomíná Kelišovou od režiséra Trošky :D Ale teď vážně, Děj se občas až moc táhl a na vraha jsem tedy původně tipoval někoho úplně jinýho a tak mě rozuzlení trošku překvapilo

17.11.2019 3 z 5

Od pana Vondrušky jsem toho přečetl za poslední dobu docela dost. Strážce boleslavského mysteria jsem si vybral z jednoho prostého důvodu - k tomu místu mám díky manželce trošku blíž :D
Samotné příběhy celé série jsou občas opravdu jako o agentovi 007 ze středověku, všechno zvládne, vyřeší a navíc je až neuvěřitelně čestný - aspoň na tehdejší dobu. Samozřejmě historie je v i v tomhle příběhu spíš kulisa na podkreslení, ale kdo vlastní ví jak to tehdy všechno bylo

04.11.2019 2 z 5