Čaroděj Ivanov

Čaroděj Ivanov https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25713/bmid_carodej-ivanov-koo-25713.jpg 4 149 13

Kroniky Jakuba Vandrovce série

Jakub Vandrovec - samorostlý exorcista k pronajmutí, producent kořalky, génius v gumovkách. Téměř okamžitě se dostal do panteonu nejoblíbenějších postav polských čtenářů. Proč? Možná proto, že Vandrovec je svým způsobem antihrdina. Ne ve stylu hollywoodského hlupáka, ale tvrdého, střízlivě myslícího člověka z lidu. A nade vše obdařeného specifickým druhem cynického humoru." Ewa Bialolecka "Když ve Vojslavicích zprovoznili internet, tak starosta zadal vyhledat heslo Vojslavice. A na stránkách se objevily některé mé povídky s Jakubem Vandrovcem. Po jejich přečtení pronesl dnes již památnou větu: Takový ochlasta tady nikdy nežil! Ale jinak to on i obyvatelé vzali dobře - návštěvu rodného městečka jsem přežil." Andrzej Pilipiuk Povídky: Hyena; Čaroděj Ivanov; Zvíře; Flák; Kotel.... celý text

Povídky Fantasy
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Czarownik Iwanow , 2001

Viky27
06.05.2020 4 z 5

výborná a velice podařená postava, která je těžce nepochopená . Osobně mám pro JV velikou slabost

icezero
01.03.2020 2 z 5

druhé pokračování série o alkoholismu, exorcismu a bláznivém dědkovi, za mě odpočinková knížka tak akorát k odpornému podzimnímu počasí

Kaik
25.07.2019 3 z 5

Podobně laděno jako předchozí díl se spoooustou hodně černého humoru. Hlavní "boss-fight" mezi Vandrovcem a Ivanovem mi přišel trochu rozvleklý a poměrně málo nápaditý.

Junne
08.03.2019 5 z 5

Je výborná. Psychopatická fantasmagorie.

Finn69
28.02.2018 4 z 5

Pořádná jízda, bavil jsem se určitě víc než u prvního dílu.
Titulní Čaroděj Ivanov nemá chybu a závěrečná povídka Kotel to definitivně zabije :-)

Svářeč
02.01.2018 4 z 5

Podle mě trochu slabší než Věšet každý může. Hlavní novela mi přijde taková dost nekompaktní, bez nějakého výrazného děje. Ten sice nebyl ani v Rákosových polích, ale tam aspoň hrdinové cestovali, tady jen trčí na zadku ve Vojslavicích. Ale ten humor to naštěstí zachraňuje. Nejlepší na celé knize je tak několik kratších povídek na konci. Hlavně ta o Kubově návštěvě pekla je opravdu skvělá. Celkově mi ty čtyři hvězdy přijdou akorát.

RamonVarga
04.05.2016 5 z 5

Neskutečný nářez! Pilipiuk prostě umí, o tom žádná.

betys6914
19.02.2015 4 z 5

Povídka Kotel je doopravdy to nejlepší nakonec.

knihomoli
07.04.2014 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení

Andulienka
28.11.2013 5 z 5

Najlepšia poviedka bola Čarodej Ivanov:) ....Usmievavé čítanie, kniha sa dobre čítala, určite si prečítam aj iné príbehy Jakuba Vandrovce......

RaptoR
30.06.2013 4 z 5

Mé první seznámení s dědou, kterého bych rozhodně chtěl za souseda. Jakub Vandrovec představuje odlehčenou formu temných a mnohdy těžko stravitelných gotických netvorobijců. A určitě má lepší samohonku :)

Erezka
27.01.2013 4 z 5

Čaroděj Ivanov je rozhodně slabší než díl první i ten následující.

Sussanah
08.01.2012 4 z 5

Vandrovec mě nikdy nepřestane překvapovat nečekanými zvraty. Je to kniha pro odvážné a zmlsané čtenáře, kteří si myslí "už mě nic nepřekvapí". Vandrovec totiž překvapí!
Možná se divíte, proč jsem tedy dala "jen" 4 hvězdičky. Je to proto, že někdy mi to překvapení přijde trochu násilné... Nicméně je to tak jeden případ ze sta ;-)

Část díla

Andrzej Pilipiuk