icezero icezero komentáře u knih

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

I já souhlasím s tím, že znát vraha hned na začátku, mi u detektivky přijde trošku divný.... Ale zase na druhou stranu je kniha psaná opravdu čtivě. I pro mě bylo zajímavý to počáteční dilema, závěr byl ještě o trošku lepší. I když musím přiznat, že k němu tak nějak děj spěje drobnými náznaky... Nebo mi to tak aspoň připadalo

24.10.2020 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Za mě perfektně napsaná kniha. Když se zamýšlím nad tématem, napadá mě jestli je vůbec po tolika letech možné najít pravdu. Každého z hrdinů v té době motivovalo něco jiného a každý měl tu svou pravdu a důvody... Ale které jsou ty "správné"?

19.08.2020 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

mě se knížka četla dobře ale asi až od půlky, nějak se mi poslední dobou stává, že se nemůžu začíst. Mezi detektivkama co jsem poslední dobou přečetl patří mezi to lepší... takže spokojenost

21.06.2020

Hra o trůny 1 Hra o trůny 1 George R. R. Martin

Seriál jsem neviděl, ale reference mě tak trošku navnadily. A protože je fantasy literatura mou oblíbenou, sáhl jsem ke konci doby s korona opatřeními po prvním dílu celé série.
Sice je pravda, že občas aby se v těch jménech i rodinných souvislostech čert vyznal - případně by si člověk musel udělat na kus papíru poznámky s rodokmenem všech těch serů a podobných. Ale na druhou stranu mě to vlastně ani nevadilo. Jako úvod do celé série to je super a děj se postupně příjemně zašmodrchává. Sem zvědavý na pokračování

05.06.2020 4 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kdysi dávno na střední škole jako povinná četba mě zrovna moc nezaujala. Možná, že je to věkem, ale tentokrát jsem díky čtenářské výzvě sáhl do knihovničky znovu a musím říct ani tentokrát to nebylo lepší. I když souhlasím s tvrzením, za má Mácha vybroušený jazyk. Poezie asi nikdy nebude můj šálek kávy ač některá díla by člověk přece jen přečíst měl

26.03.2020 2 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Postupem času se jednotlivé díly stávají poněkud temnějšími. U tajemné komnaty je to ale jen v náznaku a tak je podle mě druhý díl série skvěle napsanou pohádkou. Autorku za tuhle fantazii docela dost obdivuju

25.02.2020 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

sérii s Harry Holem mám přečtenou skoro celou - chybí mi díl dvanáctý. Tento díl mě docela překvapil, nějak jsem se do něj nemohl začíst, ale po pár desítkách stránek už to docela příjemně ubíhalo. Během čtení jsem měl několik tipů na konec, ale to jak díl končí mě docela překvapilo... nevím jestli mile nebo nemile, třeba mi to časem bude jasnější :D

10.01.2020 4 z 5

fantasy je můj oblíbený žánr a vzhledem k tomu, že jsem na filmové zpracování slyšel nejrůznější názory, sáhl jsem po knížce. A ta nezklamala :D Příběh je skvěle napsaný a krásně to při čtení ubíhalo. Už se těším na pokračování
P.S. tohle je moje poslední do čtenářské výzvy 2019 - na to že jsem začal na konci srpna to nakonec není tak úplně špatný :D snad to příští rok zvládnu všechno

29.12.2019 3 z 5

Chyť mě, jestli to dokážeš Chyť mě, jestli to dokážeš Frank W. Abagnale

kniha přečtena v rámci výzvy pro rok 2019. Při čtení se mi dost často vybavoval obličej Leonarda di Capria i Toma Hankse, což je asi pochopitelný když jsem film viděl několikrát a patří mezi moje oblíbené díla. V knize je toho oproti filmu víc a i když podvodník tak mi je Frank docela sympatický. Občas přemýšlím nad tím, jestli by v dnešní době všudypřítomného Velkého bratra bylo něco podobného vůbec možné :D

17.11.2019 4 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Pod pojmem pomocnice si jde představit lecos. Millie svými činy pomůže nejen sobě k lepšímu životu po návratu z vězení, ale vypadá to tak že i oběma z manželského páru, kterým dělá pomocnici v domácnosti. Jen pod tou pomocí si každý může představit skoro cokoliv.
Napínavé čtení plné zvratů, někdy očekávaných více, někdy méně. Přečteno asi za tři večery

05.11.2023 4 z 5

Ztracená brána Ztracená brána Arnošt Vašíček

Takových souvislostí by se snad na každé historické téma dalo najit hodně. Ale rozhodně tím nechci snižovat čtivost téhle jednohubky.
Na reprízované tv zpracování v podání pana Stracha se rad kouknu

30.07.2023 3 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Je pravda, ze období do kterého je příběh zasazen asi nebyla úplná prochazka růžovou zahradou a člověk mohl přijít o hlavu z nejrůznějších důvodů... Mnohdy i dost hloupých z dnešního pohledu.
První díl serie se po úvodu četl příjemně. Přijde mi, že se roman hodně povedl a na pokračování osudů Reynevana a jeho společníků se tesim. Mozna i proto že spoustu postav je možné dohledat v české historii

14.02.2023 3 z 5

Prázdné křeslo Prázdné křeslo Jeffery Deaver

Napínavé, pěkně napsané. Podle mě rozhodně lepší než předchozí Tanečník, ale o chloupek horší než Sběratel kostí. Každopádně si něco dalšího od autora v budoucnu určitě zase přečtu... Série má dost pokračování

19.06.2022 4 z 5

Hodiny Hodiny Agatha Christie

Za mě dobře napsáno, jako všechno co jsem od Agathy zatim cetl, ale přesto mě příběh zaujal tak napůl. Ta druhá linie příběhu mi přijde trošku dost navíc a řešení prvni je trošku komplikované. Určitě by mě napadlo spousta jednodušších způsobů jak se zbavit mrtvoly a myslim, že by byly o něco jednodušší. Ale to by řešení asi nepotrebovalo bystrý mozek Poirota. I když řešit vraždu od stolu jen podle toho co mi někdo řekne... I pro bystrý mozek docela nepředstavitelné

09.02.2022 3 z 5

Tajemství Velkého Vonta Tajemství Velkého Vonta Jaroslav Foglar

(SPOILER) Za mě asi nejslabší díl celé trilogie. Občas se děj až neskutečně táhl i přes krásný Foglarův styl psani. Tajemství Velkého Vonta je vlastně jen jedno, a docela si dovedu představit, že ač v tom byl nevinně, tak i dnes by se na něj spousta lidi divala skrz prsty. Ale jako ve všech Foglarových příbězích to nakonec dopadne správně

21.01.2022 3 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Pěkně napsaný a hodně elánu napínavý příběh, o trošku jiném pohledu na ostatní lidi. Když ale pročítám ostatni komentáře, zjišťuji, že sem neměl začínat pátým dílem. Takže uvidíme co zbytek série.

28.11.2021 4 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

zajímavě s hodně emotivně napsaný příběh. Jen by mě vážně zajímalo, jestli jde opravdu alespoň z poloviny o autobiografii... potom by z mého pohledu byl Motýlek vážně skoro svatým nebo geniálním bláznem, myslím si že pobyt v kolonii tak jak ho popisuje asi není možné psychicky zvládnout se zdravým rozumem. Druhou stránkou příběhu je jeho všeobecná oblíbenost všude kam dorazil, která mi osobně přijde trošku přehnaná.
Ale kniha jako celek se mi líbila, ale se závěrem jsem se úplně nesrovnal

23.06.2021 4 z 5

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Pro me druhé setkání s autorem... Podobně jako v prvnim díle plno zajimavych situaci, napínavá zapletka az do konce a taky docela zajímavý závěr. I když vlastně přemýšlím, co je na přeprodávání zakazek zajímavýho

23.05.2021 4 z 5

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Pro mě víkendová kniha za hnusného počasí. Od autora jsem už přečetl skoro všechno a myslím že se k jeho knihám budu rad vracet. Pro me sicece z cele trilogie nejméně zajímavá, presto přečten na skoro jeden zátah. Hájíček prostě umí. Můžu jen doporučit

22.02.2021 4 z 5

Digitální pevnost Digitální pevnost Dan Brown

Pro mě jde poznat, že jde o první dílo. Sice je příběh zajímavě zpracovaný, ale nějak sem se nemohl začíst a některým věcem uvěřit. A to i když mi třeba části v jiných knihách Dana Browna přišly vic přitažený za vlasy, ale byly pro mě líp napsaný. Přesto digitální pevnost nezklamala... Ale ani nenadchla

25.11.2020 2 z 5