ibs ibs komentáře u knih

Světlo mezi oceány Světlo mezi oceány M. L. Stedman

Velmi, velmi zaujimavy roman s viacerymi temami k zamysleniu sa (clovek a vojna, rodic a dieta, manzelstvo ako vztah, a podobne). "Ctive", rychle, neviem ci sa k nemu vratim, ale za precitanie stal na 110 percent:)

30.10.2018 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

ISHIGURO to skratka vie. Podla mna aj kniha bez pribehu by od neho bola uz len tym stylom prejavu a pisania hodna 5 hviezd.

06.12.2023 5 z 5

Vypravěč Vypravěč Dave Grohl

Miestami usmevne, miestami citove, miestami zaujimave a miestami az zdlhave citanie - ale cast ”Je prec” cela skvela, osobna vypoved o strachu zo straty niekoho, kto tu pre nas bol a viac nie je. Za mna jedna z najosobnejsich pasazi knihy. Urcite sa oplati precitat (cela kniha).

29.12.2022 4 z 5

Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Neslibovala jsem ti procházku růžovým sadem Joanne Greenberg

Jedna z naj knih, ake som citala..

20.03.2022 5 z 5

Peklo a jiné destinace Peklo a jiné destinace Madeleine Albright

vskutku zaujimavy literarny pocin, vyborne citanie

20.07.2021 5 z 5

Končí sa to nami Končí sa to nami Colleen Hoover

Danielle Steel 21. storocia. Slovensky preklad miestami na zamyslenie- pubertacka vravi: “Viem, ze stvaras lapajstva.” - ???

13.06.2021 1 z 5

Mlíkař Mlíkař Anna Burns

Nebolo to zle, ale niektore pasaze nezachranil ani neuveritelny jazykovy prejav a styl.

13.06.2021 3 z 5

Dcera sněhu Dcera sněhu Eowyn Ivey

New York Times je posledne roky hodnotenie za ”inakost”. Zvykli sme si. Ale nebolo to vobec zle, styl rychly, malo to spad, chcelo sa to citat “samo”, len ta celkova pointa - asi mi to fantasy- realita uplne nesedi.

23.05.2021 3 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Malo to potencial... a sialeny. Vie pisat..a dobre. Ale ... mozno sa to niekomu paci, mozno je to ozaj strhujuca jazda podla New York Times a Guardian, ale toto bol miestami parstranovy boj o docitanie? A pritom to mohlo byt tak dobreeee, len ... Citala som aj Svetla... aj Zberatela musli, toto bolo najtazsie.

25.12.2020 2 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Len o trosku slabsie ako Medvedovce, aj kvoli rekapitulacii prveho dielu na prvych sto stranach.

11.07.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Vynikajuce. A to som ozaj nedocitala Oveho, Brit-Marie ani Babicku...asi im dam este sancu.

04.07.2020 5 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

To vazne po 100 stranach prestalo bavit. Nemastne, neslane, roztahane, aj chcem vediet, co bude dalej, aj sa nudim stranu po strane.

15.06.2020 2 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Vyborne, aj ked Mornstajnova to nie je. A to som i k nej kriticka:) Prva polovica kniha - mota sa to, natahuje sa to, druha je rychla, ale vadi tam to jedine pojitko- teda aspon mne, Hubert. Ale celkovo je to ozaj dobre.

03.01.2020 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Styl vyborny, kniha fajn, pribeh zapletka vynikajuca, len ten taky “smrnc” v zavere tomu chybal, nieco, kvoli comu si clovek tu knihu rad zapamata.

20.11.2019 3 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Prvy pribeh- neviem, od zaciatku sa mi zdal pritiahnuty za vlasy, moze byt partnerka az tak slepa? Vcelku mi vadili aj vsuvky z pohladu psychologie. Druhy pribeh, velmi-ale ozaj velmi sa mi pacilo vykreslenie moznych pohladov na vieru a presvedcenie vsetkych, ze ten “ich” pohlad je jediny spravny (opat jemnejsie, ale predsa mi citanie narusali vsuvky pomedzi listy). Treti pribeh - SIALENE REALNE VYKRESLENIE DOBY, prave tym poslednym 70 stranam pat hviezdiciek!

26.10.2019 5 z 5

Požierači neba Požierači neba Paolo Giordano

Taky bezny roman, radovo su ich na trhu tisice. Neublizil, neprekvapil, nezanechal dojem (co sa o prvocislach alebo ciernej neda povedat, tam dojem ostal a velky!)

16.10.2019 3 z 5

Dítě boží Dítě boží Cormac McCarthy

Malokto dokaze takto sialene pribehy tak dobre pisat.

24.09.2019 4 z 5

Jediný príbeh Jediný príbeh Julian Barnes

Typicky Barnes, uvahy, myslienky, pohlad na stav z kazdej strany. Kto ma rad psychologicke vyobraxenie postav - nech sa paci.

23.09.2019 4 z 5

Tretia cast knihy, kde su svedectva ludi priamo zainteresovanych na udalosti, su SIALENE. Uz len kvoli tomu sa to oplati citat.

22.09.2019 4 z 5

Zelená míle Zelená míle Stephen King

Malokedy sa stane, ze film snad predci i knihu. V tomto pripade vyber hercov, obsadenie postav a ich stvarnenie a vobec vypovedanie deja bolo n e n o r m a l n e. Ako kniha tak i film vynikajuce, spolu tvoria dokonaly celok.

14.08.2019 5 z 5