i.stefany i.stefany komentáře u knih

Noční pták Noční pták Brian Freeman

Velmi originální téma si vybral pro první díl série Brian Freeman. Manipulace se vzpomínkami a vědomím, sugesce, hypnóza... Dost mě to děsí. Neumím si představit, nakolik by něco takového mohlo být reálné a jsem ráda, že už o tom nemusím přemýšlet. Postavy se vcelku povedly, nejvíc mě bavil Schack. :-))) Nicméně, příběh je napínavý a těžko se odkládá a já se těším na druhý a třetí díl.

11.09.2021 4 z 5

Zmizení Zmizení Charlotte Link

Všechny knihy, které jsem od Charlotte Link četla se mi moc líbily a ani tato není výjimkou. Opět se jí povedl mistrovský kousek, tentokráte na téma zmizení mladých dívek. O co pomaleji se příběh rozbíhá o to větší grády nabírá s každou stránkou. Je to napínavé, zamotané, temné a děsivé, a přesto tu netečou potoky krve. Knihy Chatlotte mám ráda hlavně proto, že umí stvořit uvěřitelné a reálné postavy, kterým to prostě věříte a nakonec přijde nějaké překvápko a vše, čemu jste věřili je nenávratně fuč. :-) Výborné!

16.03.2021 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

No pane jo. Podle recenze to vypadalo jako obyčejná detektivka a zatím se z ní vyklubal brutální morbidní thriller plný násilí a krve. Na první díl série celkem ostrý nástup. Nemůžu říct, že by mě to nebavilo, ale pozadí příběhu, kam byl zasazen, mi nic moc neříká. Závěr mě totálně šokoval. Každopádně napínavě napsáno, zkusím i další díl.

03.01.2021 4 z 5

Primární důvěra je to, co od nejbližších přátel a rodiny očekáváme. Ale co když je po vás žádána i přes všechny důkazy, které jednoznačně svědčí proti? Zapochybujeme? Ať se na to díváte z jakékoliv strany, nevidíte světlo na konci tunelu,... ale možná bude stačit, podívat se na to z jiného úhlu pohledu.

25.09.2020 5 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Rozhodně zase za 5. Je to moje druhá kniha od M. Robothama a již teď vím, že musím doplnit i ty zbylé, zatím nepřečtené. Kniha má přes 500 stran a ani jedna není nudná nebo navíc. Chcete jenom číst a číst. Výborně vybraný námět, osobitě zpracované postavy, profesor "Lulin" je prostě třída. Tohle je opravdu povedený krimi román. Dovolím si doporučit.

16.06.2020 5 z 5

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Velmi hutný příběh na téma vysídlení brněnských Němců. Paní Tučková vytvořila nesmírně autentický pohled na poválečnou dobu, kdy nevinní lidé, tentokráte Němci doplatili na svou národnost. Tato kniha byla pro mne velmi užitečná a umožnila mi vidět poválečnou situaci i z druhé strany. Tak těžké téma od tak mladé autorky, to je nevídané.

07.07.2019 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

...a zase ty sestřičky!!! Helen, Dora i Millie se tentokráte dostávají do víru svých osudů. Každá z nich prožívá více či méně dramatické okamžiky, chvíle štěstí, radosti, strachu i bolesti. I přesto všechno je tento třetí díl opět velmi povedeným a příjemným čtením a moc se těším na další díly. Škoda, že jsou mezi nimi tak dlouhé časové úseky, nejraději bych je četla všechny najednou. :-)

24.05.2021 5 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Zase si Robert Bryndza připravil originální námět, vystupňoval napětí a přidal trochu ze soukromí hlavních postav. Příběh mě zaujal, ale tentokrát jsem si neuměla moc dobře představit ty technické záležitosti... Proto o jednu hvězdičku míň.

02.04.2021 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

První díl z nové série se mi opět líbil a řekla bych, že autor nasadil laťku poměrně vysoko, co se týká tématu a brutalit. Série s Erikou byla poněkud jemnější, ale Tristan i Kate mají mé sympatie a přiznávám, že osud Kate mě šokoval. V každém případě se ale těším, jak s ním bude autor pracovat dále a co chystá za další překvápka.

02.03.2021 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

Tak jako první kniha i Ohníčky jsou velice povedené. Klaním se před autorkou, jak dokázala opravdu přirozeně vystihnout vlastnosti a povahy všech postav, především ale těch ženských, ať už kladných nebo záporných. Jak z obyčejné zápletky sestavila tak vztahově propletený a komplikovaný příběh a jakou udělila lekci rodině Richardsonových. Úžasné!

09.05.2020 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Příběh skleněného pokoje se mi moc líbil. Četla jsem jedním dechem o vzniku a realizaci stavby vily, o jejích vážených majitelích a době před nástupem nacismu. Jediné, co mi vadilo, byl ten sexuální podtext, kterého tam bylo dost a k takovému skvostu, jakým tehdy vila byla, mi vůbec neseděl. Ale vzhledem k tomu, že se jedná o fikci, tak to autorovi odpouštím. :-)

02.09.2019 5 z 5

Moc hezký příběh staré dámy, jež pozvolna odkrývá svůj život vnučce Nině. Mám tyhle dvouvrstvé historicko-současné příběhy ráda, ale v tomto případě jsem se přistihla, že Nina a její osud mě vůbec nebavil, zato vyprávění babičky Alžběty jsem si opravdu moc užívala. Její život byl již od mládí velmi bohatý a krásně barevný... Jen velmi nerada jsem se s Alžbětou loučila.

22.11.2021 4 z 5

Poslední let Poslední let Julie Clark

Dvě ženy, dva lety, jediná šance zmizet. Poslední let je spíše než thriller poctivé psychodrama. Osudy dvou nešťastných žen, které se neznají, a přesto mají tolik společného. Obě plánují zmizet ze svého života, začít znovu a jinde. Nikdy se neviděly, a přesto se jejich cesty protnou a právě v tom okamžiku oběma svítá naděje na nový život... Příběh je od začátku napínavý, nepostrádá dramatické okamžiky a je nejen o strachu, naději, odvaze a odhodlání, ale i o síle ženského přátelství.

26.08.2021 5 z 5

Retro ČS 2 Retro ČS 2 Michal Petrov

Tenhle druhý díl Retra jsem spíše jen tak prolistovala. Souhlasím s ostatními, že i mně byl bližší první díl, ale i zde jsem zavzpomínala na nákupy v Tuzexu, přeplněné sobotní burzy a vybavení domácnosti, které jsme třeba doma neměli my, ale sousedi ano. :-) Tahle edice Retra se mi moc líbí a palec nahoru autorovi, že přišel s tak skvělým nápadem.

02.05.2021 4 z 5

Žárlivka Žárlivka Lenka Pastorčáková

Lenku Pastorčákovou si pamatuji ještě jako televizní reportérku, proto jsem byla překvapená, že se dala do psaní knihy. Musím ale říci, že se jí velice dobře podařilo popsat pohnutou psychiku a stav mysli ženy, která trpí chorobnou žárlivostí. Přemýšlím, kde čerpala inspiraci, protože to bylo tak věrohodné popsané, že to prostě jen tak nevymyslíte... Na prvotinu velmi povedené a čtivé.

16.04.2021 4 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Výborně vykreslená temná a ponurá krajina švédského venkova, stejně jako jeho podivínští obyvatelé. Každý z nich tu žije tak, jak nejlíp umí, všichni se znají, každý ví o druhém téměř vše a přesto někdo z nich provedl něco děsivého... I když to byl příběh zvláštní, skrz naskrz depresivní, bavil mě a nemohla jsem se od něj utrhnout. Skvělé.

05.04.2021 5 z 5

Panda v nesnázích Panda v nesnázích Markéta Lukášková

Velké bravo autorce!!! Tuhle nenápadnou knížku jsem dostala jako dárek, já sama bych ji v knihovně s ledovým klidem obešla. A to by byla velká chyba. Jak píše Daenerys ve svém komentáři, nedalo se odtrhnout, přečetla jsem ji na jeden zátah. Je to výborná psychologická sonda do duší všech postav. Jeden hlavní příběh, který se paralelně rozpadá na tři důležité vztahové linie. Osobně chválím i rady psycholožky Evy, mohu z vlastní zkušenosti jen souhlasit. Za mě to je výborně složený příběh a těším se na Lososa. :-)

01.02.2021 5 z 5

Sestřičky v nesnázích Sestřičky v nesnázích Donna Douglas

Krásný druhý díl ze série sestřiček. Po všech těch hrůzách, které vidíme v televizi nebo čteme v knihách, je tahle řada jako balzám na duši. Pohodové, milé, odpočinkové. Moc jsem si užila pokračování životních peripetií Millie, Dory i Helen a těším se na další díl.

26.01.2021 5 z 5

Falešní hráči Falešní hráči Zdena Frýbová

Paní Frýbová je zkušenou vypravěčkou lidských osudů, umí výborně proniknout do niterných hlubin všech postav. V tomto květnatém retro příběhu stvořila tři povedené manželské páry, jejichž cesty se protnou a to je teprve jízda. S humorem a nadsázkou popsaný příběh, kam až může zajít faleš a pokrytectví v partnerských vztazích.

06.09.2020 4 z 5

Sítě Sítě Petra Dvořáková

Vynikající!!! Tři příběhy, jejichž hlavním tématem je nízké sebevědomí. První příběh je mi znám z mého okolí, takže jsem již podvědomě tušila jak dopadne, ale líbilo se mi, že do knihy vstupuje i psycholog se svým úhlem pohledu a navíc jako bonus i obecné vyjádření k dané situaci. V druhém příběhu je to kněz, kdo udává směr a třetí příběh, drsný a sobecký, ale přitom tak reálný. Opravdu velmi uvěřitelné a bravurně vystižené! Pět hvězdiček je málo. :-)

23.01.2019 5 z 5