HynekBee HynekBee komentáře u knih

Malý princ: Velká obrazová kniha Malý princ: Velká obrazová kniha Antoine de Saint-Exupéry

K tomuto silnému dílu není co dodat. Každý si v něm něco najde. A pokud ne, ještě nenadešel ten správný čas.

17.11.2023 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Začátek mě málem odradil. Nepovažuji se za odborníka, abych si užil desítek minut technikálií, které musel Mark Watney použít, aby přežil. Přesto – velmi nápadité, a dokonalý děj, který mě né a né pustit. Bavilo mě to.

28.12.2022 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Smekám, od knihy jsem se nedokázal odtrhnout. I český autor umí!

28.11.2019 5 z 5

Hon na mrtvého Hon na mrtvého Tim Weaver

Poslouchal jsem jako audioknihu. Děj přitažlivý, nemohl jsem se od toho odtrhnout.

Na čtený přednes panem Barešem jsem si musel ze začátku zvykat, ale pak bez problémů.

11.01.2023 5 z 5

Karanténa Karanténa Peter May

Musím říct, že zajímavé čtení na období Vánočních svátků a doby COVidu. Ale k věci. Pro mě velmi čtivé, Peter May zase nezklamal. Jen bych občas prosil méně popisů, které (dle mého) nejsou úplně podstatné pro běh děje.

26.12.2021 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Koupil jsem si ji nezvykle do letadla jako audioknihu.
Tohle dilo přesahuje, dle meho nazoru, hranice sci-fi. Lidskost, přátelství, vnímavost, soucit, …. dostanou nemalý prostor v tomto příběhu.

18.08.2022 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Výborné pokračování výborného předchozího dílu. Doporučuji.

03.12.2019 5 z 5

Ztracený Ztracený Tim Weaver

Opět jsem se nedokázal odtrhnout.
I když tam byly občas úlety, jako že hlavní hrdina se porve s padouchem ve skladu, kde létají střepy a prach a následně po půl hodině už sedí s bratrem hledaného na kávě..... On si jako nikdo v kavárně nevšiml stavu jak vypadal? No čert to vem.
Mělo to spád, to se musi nechat. Určitě se v budoucnu k tomuto autorovi a pokračování vrátím.

25.07.2023 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Audiokniha
Strhující od začátku do konce. Na přednes pana Bareše je nutné si zvyknout, což se mi nakonec podařilo.

02.07.2023 5 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Super, bavilo mě to od začátku do konce. Klasická detektivka s nádechem thrilleru.

07.07.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Četlo se velmi dobře. Závěr trochu předvídatelný a nepravděpodobný :) Ale proč ne.

30.08.2022 4 z 5

Nezvratné alibi Nezvratné alibi Peter May

Bude mi Enzo chybět! Fakt super důstojné ukončení série. Vřele doporučuji.

06.09.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Nejde se od toho odrtrhnout. Ale v posledních 40 stránkách mi přišlo, že to autorka zabila. :D
Pak působí celý děj překombinovaně ba nepravděpodobně, co se postav, charakterů a shod souvislostí týče.
Kvůli tomu o jednu hvězdu méně. Ale jinak odpočinkové.

19.12.2022 4 z 5

Nasterea Nasterea Petra Stehlíková

Dávám 5 hvězdiček. Proč ne plný počet?

Do dvacáté kapitoly nás autorka seznamuje, co je "na druhé straně". A i když je tam pár napínavých momentů, tak mám pocit, že je autorka plně nevyužila. Příběh v této části na mě působil tak nějak ploše.
A tak , jak jsem psal výše, mě příběh chytil až po XX kapitole, kdy už to dostalo svou šťávu a příběh konečně dostal spád. A tak se budu zase těšit na další pokračování.

01.08.2021 4 z 5

Templářské dědictví Templářské dědictví Steve Berry

Super čtení, doporučuji, čte se jedním dechem. Přijde mi, že je to pro mě lépe čitelné, než Dan Brown, protože se nezabíhá až tolik do historie. Ale je to čistě můj názor ;)

16.10.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Fakt jsem mile překvapen. Kniha má spád. Trochu mě ze začátku rušil netradiční styl - autorka píše v přítomném čase. Díky však zajímavému příběhu lze tento detail přehlédnout.
Při seznamování s hlavními postavami příběhu mi chybí trochu jejich popisu, což se doplní později během čtení. A tak představa o vhledu osoby, kterou si čtenář na začátku vytvoří, je náhle rozmetána doplněním
jednoduchého popisu autorkou.
Jinak všem vřele doporučuji.

18.05.2020 4 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Bavilo mě to.
Ale zároveň musím říci co mě docela vadilo - trochu mě mrzí, že si autorka nechala některá vysvětlení na konec a nedávkovala je průběžně v ději. Pak hledající čtenář (kdo je vrah) nemá prakticky šanci přijít dopředu, kdo je vrah. Teda možná jsem méně chápavý ;)
Ale čert to vem. Dobrý relax!

18.09.2022 3 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Za mě fakt luxus, nejde jen o detektivku ale i o vztahy v rodině ... Jen mě překvapuje, že Enzo (jako v prvních dílech) nepoužil svoji luxusní metodu "bílé tabule" ...

30.08.2021 5 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Ze začátku jsem se lekl, co to čtu, co odstavec to nějaké názvy, pojmy francouzsky. Trochu mě odrazovaly i popisy míst, kde se to odehrávalo. Chápu, ta místa existují. Ale v Paříži jsem nebyl, tak mě to nebralo.
Řekl jsem si ale, že se pokusím vydržet. A stálo to za to. Napětí se postupně zvyšovalo. Závěr příjemný pro složitost dnešní doby. Budu pokračovat!

17.04.2021 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Nebudu lhát, když řeknu, že občas zdlouhavé. Ale jinak, jako vždy, SUPER.

13.02.2024 5 z 5