hvezdyn hvezdyn komentáře u knih

Pan herec Josef Somr Pan herec Josef Somr Dana Čermáková

Krásně vypadající kniha má jednu velkou slabinu. V drtivé většině textu je převyprávěn děj filmů, ve kterých Josef Somr hrál.

18.10.2017 2 z 5

Mistr X Mistr X John Lutz

On ten Lutz vlastně píše stále to samé.

13.06.2017 2 z 5

Před úsvitem Před úsvitem Viktor Arnar Ingólfsson

Kniha byla pro mne zajímavá prostředím, ve kterém se detektivní příběh odehrával. Island působí dosti ponuře. Jména i názvosloví jsou pro nás spíše jatykolamy. Pár věcí v tomto příběhu však zůstalo nedořešeno.

13.05.2017 3 z 5

Popel popelu Popel popelu Tami Hoag

Doopravdy lehký průměr. Kniha je zbytečně rozvláčná. Mraky jmen na straně vyšetřovatelů a furt jsem se v tom ztrácel.

03.04.2017 3 z 5

Potřeba zabíjet Potřeba zabíjet John Lutz

Také mám takový pocit, že motivy a zápletky se u Johna Lutze opakují. Toto e už třetí kniha s pdobným motivem.

01.03.2017 2 z 5

Noční vraždy Noční vraždy John Lutz

Spíše mám rád detektivky, kde pachatele odhalí až na konci příběhu. Takováhle knížka je spíše kriminálním příběhem. Tedy pachatelé jsou známi takřka po celou dobu čtení. John Lutz asi rád nechává vraždit ženský. Toto je jeho třetí kniha, kterou jsem četl.

03.02.2017 5 z 5

Smrt kazí obchod Smrt kazí obchod Miluše Dovrtělová

Spíše podprůměrný příběh s nereálným dějem zasazený do nekonkrétního českého prostředí.

03.11.2016 2 z 5

Viktor Preiss Viktor Preiss Pavel Trojan

Autor má vzácný dar napsat hromadu textu a v podstě o ničem. Je to škoda. Kniha není autorizovaná. Bude nutné počkat na skutečnou vzpomínkovou knihu tohoto velkého českého herce.

15.03.2016 1 z 5

Zlata Adamovská Zlata Adamovská Jakub Hladký

Kniha o oblíbené české herečce. Jsou to kombinace osobních vzpomínek, popisku autora a příspěvků dalších osob, které mají k herečce vztah.

19.07.2013 4 z 5

Jiřina Štěpničková: Herečka v pasti Jiřina Štěpničková: Herečka v pasti Šárka Horáková Maixnerová

Kniha přibližuje smutný osud známé české herečky Jiřiny Štěpničkové.
Věnuje se hlavně jejímu osudu, kdy se stala obětí akce STB,
která snad byla nazvaná Kameny. Místo, aby svůj život prožívala na
západě od nás, tak byla odsouzena na 15 let do vězení. Někteří její
kolegové dokonce požadovali trest smrti.
V podstatě, ač se kniha věnuje vážnému tématu, tak je literárně špatná.
Nevím, jestli autorka aspirovala na nějakou regulérní či vědecky
zaměřenou práci, ale výsledek tomu vůbec neodpovídá. Autorka
dává hodně navenek svoje pocity a se čtenářem manipuluje.
Také trochu autorku obviňuji z toho, když už se rozhodla používat
některá jména, tak mnozí protagonisté tehdjejších událostí zde
jmenováni nejsou. Asi je to s úcty k nim.

17.06.2013 2 z 5

Sympaťák Josef Bláha Sympaťák Josef Bláha Ladislav Chmel

Kniha je to zajímavá a psaná čtivou formou. Seznamujeme se s jedním z interpretů slavné pražské mordparty. Bohužel v této chybě se vyskytují i faktické chyby, které knihu snižují. Např. popisek u fotky z tv pohádky "O princezně, která ráčkovala". Na té fotce je Jiří Krampol, nikoliv Josef Bláha. Tedy, ta fotka do knihy vůbec neměla být zařazena.

19.09.2012 3 z 5

Jiří Kodet Jiří Kodet Dana Čermáková

Kniha mne svým způsobem zklamala. Není ani souvislým životopisem. Většina textů je zpatlaninou citací z různých rozhovorů. Nevyrovnané jsou jednotlivé pasáže týkající se popisu vztahu Jiřího Kodeta k filmům. Např. k Pelíškům je věnováno více než deset stránek a jsou zde okopírované dobové recenze. Jiným filmům je vždy věnován sotva jeden odstavec. Takřka, až na výjimky, není zmíněna Kodetova televizní tvorba. Dokázal bych si představit i lepší obrazovou dokumentaci, než kniha obsahuje.

06.04.2011 3 z 5