Sympaťák Josef Bláha přehled

Sympaťák Josef Bláha
https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89133/sympatak-josef-blaha-89133.gif 4 6 6

Přezdívali mu „Bosňák“, i když vlastně z Bosny nebyl. Jeho maminka byla Slovinka a tatínek byl Čech. Herce Josefa Bláhu, známe z divadelních prken pražského Vinohradského divadla, z filmového plátna, především však z televizních inscenací a seriálů. Připomeňme si elegantního inspektora Brůžka v „Hříšných lidech města pražského“, nebo přísného a pedantského akademika Filipa, velitele výpravy v seriálu „Návštěvníci“, který právě teď uvádí Česká televize, nebo třeba starostlivého otce ve filmech Můj brácha má prima bráchu a Brácha za všechny peníze…těch filmů a televizních inscenací bylo mnohem víc; poprvé se před filmovou kameru postavil už začátkem padesátých let ve filmu Velké dobrodružství. Přesto i k němu byla filmová a televizní kamera v určitých letech macešská. Jeho velký přítel a kolega z divadla Vlastimil Brodský o něm prohlásil, že je ztělesněním fantazie, gejzírem nápadů… setkal jsem se s ním několikrát při rozhovorech, kdy nikdy neopomněl zdůraznit, že herectví je o životě a divadlo o partnerství… hereckém partnerství, o pokoře..... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sympaťák Josef Bláha. Přihlašte se a napište ho.

hvezdyn
19.09.2012 3 z 5

Kniha je to zajímavá a psaná čtivou formou. Seznamujeme se s jedním z interpretů slavné pražské mordparty. Bohužel v této chybě se vyskytují i faktické chyby, které knihu snižují. Např. popisek u fotky z tv pohádky "O princezně, která ráčkovala". Na té fotce je Jiří Krampol, nikoliv Josef Bláha. Tedy, ta fotka do knihy vůbec neměla být zařazena.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Sympaťák Josef Bláha v seznamech

v dalších seznamech2x