houston houston komentáře u knih

Lovci diamantových stínů Lovci diamantových stínů Richard Marks

Opravdu blbost. Příběh nudně průměrný, zpracování (stylistika) je skutečně příšerná. Dočetl jsem to jen s největším sebezapřením. Brak toho nejhoršího kalibru.

04.03.2012 odpad!

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Úžasný jazyk. Tuto knížku mám moc rád a často se k ní vracím.

22.02.2012 4 z 5

Hezký víkend Hezký víkend Jon Davis

Vtipné, bohužel mi trochu vadí skutečnost, že spoustu toho "vtipného" autor nezamýšlel a jednoduše to vyplynulo z neznalosti jazyka. Každopádně čitelné, ideální například do vany.

Afterdark Afterdark Haruki Murakami

Toto mě zklamlalo. Možná od Murakamiho čekám až moc sofistikované věci.

120 dnů Sodomy 120 dnů Sodomy Donatien Alphonse François de Sade

Od určitého momentu je to neustálé opakování již sděleného. I tak velmi vtipné a provokativní. Nutno nevnímat povrchně.

V melounovém cukru V melounovém cukru Richard Brautigan

Úžasná surrealistická show s hlubokým podtextem. Půl palce široké řeky a obří sochy zeleniny.

22.02.2012 5 z 5

Tady už nemá cena cokoliv dodávat. V mém případě se jedná o srdcovku. To nejlepší z pera Tolkienova.

22.02.2012 5 z 5

Patrně nejlepší díl z celé série. Skvělá atmosféra.

22.02.2012 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Začátek série nebyl vůbec špatný. Má to příjemnou magickou atmosféru a dokáže to pohladit po duši.

22.02.2012 4 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Velmi, skutečně velmi depresivní. Atmosféra na jedničku, ale knížka naprosto bezpointově vyšumí a zmizí. Taková postapo pohlednice.

22.02.2012 2 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Americká literární klasika.

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Inteligentní a vtipná kniha, ke které se velmi rád vracím.

Da Vinciho kód Da Vinciho kód Dan Brown

Asi jsem si od knihy sliboval příliš. Je dynamická, má spád, ale něco jí chybí. Neuspokojila mě.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Velice nevyzrálá kniha mladého fanouška fantasy literatury. Nešikovný kompilát již dávno napsaného. A taky důkaz toho, že pokud uděláme dostatečnou reklamu i naprosto nehodnotnému braku, stane se z něj bestseller.

22.02.2012 2 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Tuto Kingovu knihu hodnotím spíš jako slabší. Některé nápady a myšlenky jsou fajn, ale jako celek mě to čtenářsky neuspokojilo.

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Fantastické. Mnohem lepší než filmová adaptace. Toho, kdo nejprve viděl filmovou adaptaci určitě překvapí, že hlavním hrdinou knížky je náčelník Bromden.

Dějiny ošklivosti Dějiny ošklivosti Umberto Eco

Umberto Eco má hodně co nabídnout i jako autor odborné literatury. Velmi zajímavá kniha.

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Gotické mysteriózní krimi, disponující ohromným spádem. Napínavé, temné a velmi příjemné čtivo.

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Milé a nesmírně atmosférické. Autor seznamuje čtenáře se svými rodiči a jejich světem. Ke knížce se často vracím a přemýšlím, co je fabulace a co založeno na skutečnosti. Doporučuji všem.

22.02.2012 5 z 5

Špičkové dílo mistra Hrabala. Spontánní, humorně sebeironické a neskutečně pravdivé. Tuhle knížku mám opravdu rád.