Horselen Horselen komentáře u knih

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Knihu jsem dostala darem a jelikož, se o historii moc nezajímám, měla jsem trochu obavy se pouštět do jejího čtení. Nicméně, příběh mě velmi mile překvapil a určitě mohl být v lecčem historicky poučný, ačkoli já jsem se v konkrétních datech, jménech a událostech poněkud motala. Na druhou stranu, byla celkem náhoda, že zrovna o historii Velké Británie (a sousedních zemí) jsem četla ve škole anglický článek, takže alespoň některá fakta mi byla srozumitelná.
Jediné co bych vytkla (ale příčinnou je zároveň i moje neschopnost orientovat se), bylo to, že mi pokaždé chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, jestli je to "příběh v příběhu" nebo přítomnost. Musím však pochválit autorku, jak se tohoto tématu zhostila.

05.11.2016 4 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Na jednu stranu jsem neměla problém se začíst, na tu druhou mě příběh zrovna dvakrát nenadchnul a nebavil. Možná, že knihu nedokážu řádně ocenit, ale mám radši díla, kde se více či méně pořád něco děje. Musím však dodat, že konec mě poněkud překvapil a byla to asi nejzajímavější a nejemotivnější část knihy.

02.10.2016 2 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Jak již zmínili ostatní čtenáři, až na některé poměrně nudné pasáže, které bylo radno přeskočit, mě kniha celkem bavila. Nicméně do čtení jsem se pustila s tím, že ji opravdu CHCI přečíst.
Pokud se zamyslíme nad některými výroky a umíme hledat mezi řádky, můžeme se v této knize dopátrat i zajímavých myšlenek a názorů. Filozofii v díle najdeme od začátku po konec. Avšak ne všechny informace pro mě byly dokonale srozumitelné.

15.09.2016 3 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Nemůžu si pomoci, ale Don se mi zdál ze začátku hrozně protivný - hlavně tím, že měl naplánovanou téměř každou minutu svého života a jeho stereotypní chování mě dohánělo k šílenství :D (ale chápu, že právě v tom tkvěla jedna z hlavních myšlenek knihy).
Oproti ostatním jsem z titulu nebyla nijak zvlášť unešená, nicméně knížka je příjemná, oddychová a poměrně dobře čtivá. Pasáže z genetiky a vytříbený slovník jí přidaly na originálnosti.

07.09.2016 3 z 5

Aliance Aliance Veronica Roth

Zpočátku mě strašně mátlo, že se po kapitolách střídalo vyprávění Tris a Tobiase, ale po chvíli jsem si zvykla. Největší problém byl, že jsem se nemohla začíst. Určité informace jsem navíc pochopila až v této knize.
Někde uprostřed příběhu jsem si uvědomila, že nejsem schopná od knihy odtrhnout oči. Líbilo se mi, že jsem byla neustále napjatá, jak to bude pokračovat. A co se týče konce - no co dodat!
Když opomenu začátek, tento díl byl asi nejlepší ze všech.

20.07.2016 4 z 5

Čekání na zázrak Čekání na zázrak Stacey Kade

Místy se mi kniha zdála příliš zdlouhavá, ale možná, že to ovlivnily receze, které jsem již přečetla. Oceňuji, že v celé sérii byly zapojeni duchové místo jiných přízračných bytostí jako upírů, vlkodlaků atd. Celý děj byl poněkud nečekaný, poutavý, čtivý a stránky velice rychle ubíhaly :) Úplný závěr mě až tak nepřekvapil a jsem s ním spokojená, ale události, které se děly předtím jsem vážně nečekala. Také se mi líbilo, že kniha nebyla klasický dívčí románek. Odpočinula jsem si u ní a moc jsem si ji užila.

16.07.2016 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Zpočátku jsem si nemohla zvykout na to, jak je mi Eadlyn strašně nesympatická. Chovala se jako pubertální spratek, co má všechno, na co si ukáže. Pravý zlom nastal ve chvíli, kdy začalo přijímání nápadníků k soukromému rozhovoru - nemohla jsem se přestat smát nad jejím krásným sarkasmem :D. Nečekala jsem, že mě kniha bude tolik bavit, měla jsem obavu, zda bylo moudré se pouštět do dalšího pokračování, ale autorka mě nezklamala. Dcera byla stejně tak dobrá jako předchozí knihy, ne-li ještě lepší. No a jako vždycky - ta OBÁLKA, BOŽE!!! Je tak krásná, že jsem na ní musela koukat snad 10 minut :)

13.07.2016 5 z 5