Hopulka Online Hopulka komentáře u knih

Lazar Lazar Lars Kepler

Když Keplera milujete, s přehledem odpustíte i přehnané množství mrtvol a nějaké ty nesrovnalosti.

09.02.2019 5 z 5

Běsa Běsa Dita Táborská

Silná kniha, kterou si budu dlouho pamatovat.
Krásně propracované postavy, spousta osudů a tolik témat v jednom - skvělé!
Běsa se mi líbila více než Malinka. Doporučuji přečtení i těm, které Malka štvala. Netušila jsem, že se o ní v Běse toho dozvím tolik, a mám ji teď mnohem radši.
Docela by mě zajímaly bližší pohledy a osudy mužských postav: Jarýska, Miloše, Honzy, Luboše... Tak třeba v další knize? :-)

08.12.2018 5 z 5

Maus – Souborné vydání Maus – Souborné vydání Art Spiegelman

Úžasné, silné dílo.

27.10.2023 5 z 5

Nikdy Nikdy Ken Follett

Očekávaného veledíla mého oblíbeného autora jsem se nedočkala, naopak mě potkalo zklamání.

Kniha se v dnešní vrtkavé době čte velmi těžce a s obavami, a na čtenáře po dočtení může dopadnout úzkost.

Víc nemám co dodat, lépe než čtenář Forrest bych to neshrnula…

07.11.2022 3 z 5

Tichý zabiják Tichý zabiják Volker Kutscher

Náhodný výběr autora v knihovně a velmi milé překvapení. Sympatický komisař a perfektní vykreslení doby. Těším se na další setkání s Rathem.

21.08.2022 4 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Tato kniha je mou poslední, která mi od autora zbývala přečíst. (I když doufám, že se ještě dočkám dalších.) Musím říct, že je to skvělý příběh o lásce, ale i o tom, že bychom neměli odsoudit člověka jen proto, že si po Volvu pořídil BMW.
Britt-Marie mi ale k srdci přirostla mnohem víc a Medvědín? Tak na ten nemá nic...

25.09.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Noví vyšetřovalé, Dánsko a perfektní zápletka - naprostá paráda! Po dlouhé době thriller, který mě chytl hned na prvních stranách a který jsem musela přečíst prakticky na jeden zátah. Kéž by autor v psaní pokračoval. Doporučuji!

29.04.2019 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Z knihy mám rozporuplné pocity. Pohádkové vyprávění mě nechytlo a chvílemi mi dost vadila Elsa. Moc se mi ale líbilo rozplétání jednotlivých osudů nájemníků (nejvíce jsem si oblíbila Worse, Lennarta, Černou sukni a k nim tátu). Kniha mě opravdu chytla až sto stran před koncem, proto za mě 3 a 1/2 hvězdičky.

23.04.2019 3 z 5

Komturova smrt Komturova smrt Haruki Murakami

Výstižnější hodnocení než již napsali Fortness a cubeice bych nezformulovala. Naprosto se s nimi ztotožňuji.
Krásný čtenářský zážitek.

17.01.2019 5 z 5

Jeden kopeček šmoulový Jeden kopeček šmoulový Marie Doležalová

Kniha má krásnou obálku a ilustrace. Povídání o autorčině rodině mě nezaujalo, a tak jsem ho místy jen přeletěla. Za mne má cenu číst jen modré písmo, tam jsou místy ty slibované devadesátky. Líbily se mi i některé myšlenky, ale jinak bych řekla, že je to tak nějak zbytečná kniha.

07.12.2018 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Kniha mi jako všechna autorova díla zůstane ještě dlouho v mysli. Netušila jsem, že mě zrovna Metro 2033 donutí k zamyšlení se nad životem a společností. Nemůžu se dočkat pokračování!

17.06.2018 4 z 5

Gomora Gomora Roberto Saviano

Šokující, děsivé, rezonující dlouho po dočtení.
Chce to silný žaludek a nečíst před spaním.
Horší čitelnost neodpovídá pěti hvězdám, ale pro statečnost autora nejde jinak. Každá země potřebuje takové hrdiny.

13.03.2024 5 z 5

Pivo na Loiře Pivo na Loiře Tommy Barnes

Letní oddychové čtení, které mě přimělo poohlídnout se po nějaké té nemovitosti ve Francii.

21.08.2022 4 z 5

Marokánka Marokánka Christine Mangan

Škoda, že se díla nezhostil vypsanější autor, byl by z toho naprosto brilantní psychotriller. I přes všechy nedokonalosti je to ale kniha, která mě nutí přemýšlet a která ve mě zanechává silné emoce. Paráda!

08.08.2021 4 z 5

Večer a jitro Večer a jitro Ken Follett

Velmi čtivá červená knihovna z doby temna. Kniha mě bavila především ze začátku a pak až k samému konci. Předchozí díly byly jednoznačně povedenější.

27.07.2021 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Tak tohle byla úplně jiná Třeštíková, než na kterou jsme zvyklí. Po tom, co jsem tak do třetiny knihy chtěla knihu odložit a nedočíst, se něco zlomilo a začalo mě to nesmírně bavit. Paráda.

27.02.2021 4 z 5

Nájezdník z Pustiny Nájezdník z Pustiny Tomáš Sekerka

Ke knize jsem se dostala náhodou, nic nečekala, a to více jsem nadšená. Vůbec se mi nechce věřit, že se jedná o autorovu prvotinu a pokud si psal nějaký čas do šuplíku, moc ráda bych si to přečetla...

Autor perfektně zvládl popis prostředí a postapo světa, který by mohl být dost dobře reálný a ve kterém bych nechtěla strávit ani minutu života. Za popis Vany a soubojů by se nemusel stydět ani Tarantino. Byly tak detailní a parádní, až mi přišlo, jako bych sledovala film. Místy toho na mě ale bylo moc, a tak jsem kvitovala linku s Nikkol, která pro mě byla příjemným osvěžením.

Nesmírně mě zajímá, jak to bylo dál. Nemůžu se dočkat!

01.12.2020 4 z 5

Zakázané ovoce Zakázané ovoce Jojo Moyes

Od začátku krásné čtení. Zklamáním pro mě byl skok od Lottie k Daisy, ale stačilo počkat pár stránek a parádní čtení pokračovalo. Až budu mít zase chuť na romantiku, ráda po autorce opět sáhnu.

31.05.2020 4 z 5

Ana Ana Roberto Santiago

Zajímavá hrdinka, docela sympatičtí padouši, prostředí kasín a soudu, téma k zamyšlení. Brigádničila jsem v kasínu a díky tomu jsem měla velké pochopení pro jednotlivé postavy, také u nás se v nich objevují nekalé praktiky. Klidně bych snesla ještě pár stran navíc.

21.07.2019 5 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Přišlo mi, že čtu průměrnou slohovou práci na téma Můj život. Nejkrásnější na knize je fotografie štěnátek.

25.06.2019 2 z 5