Honzik111 Honzik111 komentáře u knih

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých P. J. Parrish

Do knihy jsem se nemohla začíst, je plná cizojazyčných vsuvek, které bez znalostri latiny, španělštiny a angličtiny není možné pochopit děj. N evím jak to myslí překladatel, ale normální Čech není zcela negramotný, ale co je moc, to je moc.. Za to autor knihy nemůže, zcela určitě je jeho kniha zajímavá ale zcela ztratila na kvalitě překladem.

17.01.2019

Suchej tam, mokrej ven Suchej tam, mokrej ven Tony Fenelly

ISBN 80-7198-105-2

05.11.2018

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Malé doplnění k vydání z roku 1974 - vyčetla jsem ve slovníku České literatury nakladatelství Svoboda, že vydavatelem bylo toto nakladatelství v rámci jejich Členské knižnice. Edice Členská knižnice (ČK), založená v roce 1960, byla první klubovou edicí v Československu, která kromě beletrie nabízela i společenskovědní literaturu. Kmotr byl vydán v nákladu 120 000 výtisků, druhé vydání v roce 1990 dosáhlo počtu 270 000 výtisků.

22.09.2018

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Tak knihu jsem si stáhla a přečetla, jsou to hezké vize, bohužel v naší zemi za současné politické garnitury neuskutečnitelné. Je to svým způsobem předvolební agitka, ale v žádném případě nesnižuji inteligenci českých čtenářů na úroveň nízkého IQ jak píše xelzax, podle sebe soudím tebe. Každý ať si udělá obrázek sám a kritiku ať nechá povolaným.

22.08.2017

Hrdinové táhnou do boje Hrdinové táhnou do boje Karel Poláček

Vůbec se nedovážím hodnotit toto dílo, protože nás ve škole neučili německy a bez znalosti tohoto jazyka nejsem schopna pochopit děj. Nemám nic proti němčině, ale překladatel by měl vzít na zřetel, že žijeme v České republice a zde se mluví převážně česky. Proto nehodnotím ani jednou hvězdičkou.

10.05.2017

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Pro Janu Pokornou
Nevím do jaké školy jste chodila, ani v jaké době, ale tato kniha byla vydána už "za komunistů",
v Klubu čtenářů v letech 1964-1966 a nevidím proto důvod - dle vašeho komentáře - jejího zakazování na školách.

26.06.2016

Lovci Lovci František Kotleta (p)

Nejsem válečněj štváč, ale ty hrubky mi dost vadí, úplně zkazí dojem.

28.02.2016

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

Očima jsem přelétla hodnocení čtenářů a nikde jsem nepostřehla to, že je kniha plná anglických vsuvek v textu, které tam zcela určitě mají svůj smysl, ale pro většinu Čecháčků by k tomu byla potřeba anglicko-českého slovníku, nebo to jen přeskákat a postrádat kontext. Je to záměr překladatele? Možná je kniha dobrá, ale mne velice zklamala, vinu ovšem nedávám autorovi.

20.01.2016

Plástev jedu Plástev jedu Josef Pecinovský

V seznamu všech knih autora jsou omylem zařazeny publikace týkající se výpočetní techniky, jejichž autorem není nikdo jiný než Pecinovský RUDOLF, prosím pokud můžete, tak to opravte.

27.08.2015

Zákony silnějšího Zákony silnějšího Jiří Brossmann

K tomuto dílku je nutno říci, je zajímavé, ale doporučovala bych autorovi, aby se vrátil do základní školy a zopakoval si pravidla českého pravopisu, chybami se to v knize jen hemží, ať promine, ale číst se to nedá.

21.08.2015