HoneyBunny HoneyBunny komentáře u knih

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

,,Vaše chůze ať má styl. Správné držení těla je naprosto zásadní. Při chůzi se narovnejte, jako byste své srdce nabízeli nebi."

16.01.2020 5 z 5

Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Sbohem, věci. Nový japonský minimalismus Fumio Sasaki

Kniha není jen o nelítostném vyhazování majetku ale má přesah z motivaček o štěstí, vděčnosti a vědomí přítomného okamžiku.
,,Jedině vděčnost dokáže překonat zevšednění.''

27.10.2019 4 z 5

Muž, který chtěl být šťastný Muž, který chtěl být šťastný Laurent Gounelle

,,Když jednáte v rozporu se svými hodnotami, zabraňuje vám to se jako člověk vyvíjet a dokonce z toho můžete i onemocnět."

Samozřejmě mi příběh silně připomínal Jíst, meditovat, milovat.....akorát mě míň zasáhl do srdce.

,,Kdybych umřel, moji dědicové si mohli přečíst, jaký život bych býval rád prožil."

01.07.2019 4 z 5

Láska je věčná, dokud trvá Láska je věčná, dokud trvá Franz-Olivier Giesbert

Nejperverznější kniha, co jsem kdy četla, zabalená do vzletných slov francouzského spisovatele. Never more.
,,Netřeste se mnou. Jsem plný slz."

28.02.2018 3 z 5

Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Veselou sebevraždu a šťastný Nový rok! Sophie de Villenoisy

Jedna z nejvtipnějších knih, co jsem kdy četla. Hlavní hrdinka ohromně sympatická, Francie, motivace.... Čteno v čekárně na plastické chirurgii (omlouvám se za svůj smích trpícím pacientům). Kéž by Sophie psala víc.........

20.02.2018 5 z 5

Na pouti Na pouti Vlasta Javořická

,,Pane Bože, někdy ukládáš přetěžký kříž na ženina ramena, ale když už není k unesení, umíš jej jedním rázem sejmout."

01.01.2018 5 z 5

Mrtvý holky Mrtvý holky Miloš Urban

Při čtení jsem si uvědomila, že jsem knihu měla půjčenou v době jejího vzniku - tedy před 10 lety a zhrozená ji odložila. I teď pro mě představuje zvláštní směsici lásky, děsu a posedlosti "něčím, někým". Nedoporučuju pro konzervy;)
Za mě nejlepší povídky: Občina, Pražské Jezulátko, To strašný kouzlo podzimu.

,,Přísahal, že nemá kondom ani AIDS. Pochlubila se očkováním proti klíšťatům." Aaaaa:DDDD

31.08.2017 3 z 5

Pád Pád Albert Camus

,,Děkuji, rád bych přijal, kdybych si byl jist, že se nevrátím."

31.08.2017

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Ten příběh je tak úžasnej, že jsem to nevydržela a ještě před dočtením píšu:) Je to o poměrně sobecký kariéristce (jejíž jméno neumím vyslovit) a o krásný Francii a teď po polovině to vypadá i na trochu tý lásky...... Hlavně jsem ráda, že vím jak vypadá français business i z jinýho pohledu než od milovanýho Clarkeho;)
,,Musím jít. Lituji,čekají mě...."

16.08.2017 5 z 5

Všichni jsme hleděli vzhůru Všichni jsme hleděli vzhůru Tommy Wallach

hledět: jedno z nejkrásnějších českých slov

Co byste dělali, kdyby jste se jednoho dne dozvěděli, že za dva měsíce nastane konec světa?

karras: skupina lidí propojená na kosmické úrovni, přestože na povrchu mezi nimi žádné vazby nejsou zřejmé

23.06.2017 4 z 5

Sex v Praze 2: O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy Sex v Praze 2: O lásce a vášni v Srdci roz-korona-vířené Evropy Jana Collins

Ještě o chlup vtipnější než jednička ale chtělo by to víc Hany! Chyběl mi i Kentaur... A že autorka bude tak závidět státním úředníkům v době korony, to bych teda nečekala :D

14.04.2021 4 z 5

Sex ve městě 2 Sex ve městě 2 Candace Bushnell

,,Problém s frází "člověk nikdy neví" je v tom, že často naopak velice dobře ví."

25.06.2020 5 z 5

Máte ráda Brahmse / Jeden úsměv Máte ráda Brahmse / Jeden úsměv Françoise Sagan (p)

,,A vás, vás obviňuji, že jste nevykonala svou povinnost lidské bytosti. Jménem toho mrtvého vás obviňuji, že jste si nechala ujít lásku, že jste zanedbala povinnost být šťastná, že jste se spokojila s náhražkami, že jste živořila a vzdala se. Měla byste být odsouzena k smrti, budete odsouzena k samotě."
...........................
,,Měla bych před ním prchnout, odejít, vylezla jsem z vany. Ale jen proto, abych si vzala opelichaný koupací plášť, který byl cítit po starých venkovských skříních a do kterého jsem se zamotala říkajíc si, že zdravý rozum spočívá v tom, ponechat věcem aby se staly nebo nestaly, že člověk nemá všechno pitvat, že má být klidný a statečný, a plná špatných úmyslů jsem nad tím spokojeností předla."

22.01.2020 3 z 5

,,Drobných radostí bude vždycky víc než velkých starostí, a tak je člověk už od kolébky odsouzen k veskrze veselému životu."

22.01.2020 4 z 5

Jak člověk smýšlí Jak člověk smýšlí James Allen

,,Dokud si člověk myslí, že ho tvoří vnější podmínky, okolnosti ho zasypávají ranami. Ale když si uvědomí, že má tvořivou sílu a že může poroučet skryté půdě a semínkům svého bytí, ze kterých vznikají okolnosti, pak se stává svým pravým pánem."

22.01.2020 4 z 5

Mějte odvahu zvítězit Mějte odvahu zvítězit Jack Canfield

,,Příčinou neúspěchu je negativní vklad z vědomí do podvědomí. Buďte stále negativní a připravíte vaše podvědomí na negativní výsledky. Buďte stále pozitivní a připavíte svoje podvědomí na pozitivní výsledky. Je to přece tak jednoduché."

16.01.2020

Muž na pokraji vzplanutí Muž na pokraji vzplanutí Jiří Hájíček

...tvé oči jsou mé nebe ♥

07.12.2019 4 z 5

Šumava patafyzická Šumava patafyzická Karel Steigerwald

.......veverka na obálce má opravdové chlupy, které silně hřejí.
Neskutečně zajímavé fejetony Karla S. a povětšinou okouzlující ilustrace Mistra Faltuse....

13.03.2019 5 z 5

Tajemné cesty parfémů Tajemné cesty parfémů Cristina Caboni

,,Život nabízí, Bůh řídí, ale my máme poslední slovo."

02.10.2018 4 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

,,Říká se, že to, že jste zamilovaní, poznáte podle toho, že nemůžete spát, protože realita konečně předčí vaše sny....." Aha.

10.09.2018 5 z 5