Holly.W Holly.W komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

Super! Horor není úplně můj šálek kávy, čekala jsem co z toho vyleze, ale z knihy jsem byla velice příjemně překvapená. Bylo to hodně napínavé. Postavy všechny perfektní. Líčení putování lesem bylo popsané věrohodně a mrazivě, všechno jsem si to dokázala živě představit. Konec mě velice překvapil. Řekla bych, že to byl spíše velice dobrý thriller než horor. Knihu jsem si moc užila, skvělý čtenářský zážitek!

04.11.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Joona Lina je jedním z mých nejoblíbenějších knižních vyšetřovatelů. Veliký sympaťák, těším se na každou další knihu. Co bych knize malinko vytkla, je, že u některých pasáží jsem měla pocit, jako bych je už někdy četla, že už se to opakuje. Nicméně prostě Joona je Joona, mistr dedukce a mistr vyšetřovatel. Skvěle stupňované napětí až do konce. A ten konec mě dostal, kdo je vrah jsem neuhodla. Skvělé, už teď se moc těším na Pavouka.

28.10.2022 5 z 5

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Ach .. můj .. bože .. nemám slov .. tohle bylo GENIÁLNÍ. Jednoznačně nejlepší kniha z celé série. Tento autor mě vždycky dokonale vyšokuje a to se při těch kvantech knih co už mám přečtených, povede jenom výjimečně.
Samantha, která se po 15 letech od svého zmizení zase objeví, a za pomoci profilovače Greena pomalu oživuje vzpomínky na to, co zažívala v labyrintu, kde ji věznila odporná zrůda. Sympatický soukromý detektiv Genko, kterému každou minutou hrozí smrt, a který se snaží odčinit své 15 let staré selhání.
Člověk si při čtení některých pasáží říká, že to snad ani není možné, jaké jsou lidé neskutečné zrůdy, co dokážou udělat, aby utišily svoje zvrhlé choutky. Ale asi mě to ve skutečnosti nepřekvapuje, protože lidé jsou to největší zlo, co tuto planetu potkalo.
A ten závěr? Neskutečný, grandiózní, famózní. To jsem skutečně nečekala. Posledních 30 stran jsem musela přečíst 2x, abych se ujistila, že jsem to správně pochopila.
Těm kdo toto čtou, bych ale doporučila, aby si přečetli celou sérii od začátku, aby pochopili……
Úžasné, jak si tento autor dokáže s takovou lehkostí pohrávat s myslí svých čtenářů….. už těď se nemůžu dočkat další knihy, pane Donato Carrisi.

25.01.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Výborné. Napínavé od první do poslední stránky. Nemohla jsem se odtrhnout. Tak dobrý thriller už jsem dlouho nečetla. Neodvažovala jsem se ani tipovat, kdo by moh být vrah.

18.11.2021 5 z 5

Paříž pro jednoho a jiné povídky Paříž pro jednoho a jiné povídky Jojo Moyes

Moc milá knížka plná velice povedených povídek. Každá povídka má nějaké poselství. Některé jsou vtipné, některé jsou zamilované, některé jsou smutné. Jsou ze života. Čtení jsem si užívala.

11.03.2024 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Byla jsem na knihu hodně zvědavá, díky vysokému hodnocení a množství převážně pozitivních reakcí.
Bohužel u mě převládlo spíš zklamání. Třičtvrtě knihy se neskutečně vleklo. Nic moc se tam nedělo, kromě sladkobolného blábolení hlavní hrdinky a jejího strážce. Štvalo mě, že tam nebylo vysvětleno, co obnáší "Povznesení". Nechápala jsem, čím je hlavní hrdinka tak zvláštní a jedinečná, že zrovna ona má na bedrech osud celého království. No dozvěděla jsem se to skoro až na konci.
Knížka by měla docela dobrý potenciál, čtenář se ocitá v zajímavém světě. Ovšem tento potenciál je dost zadušen milostným příběhem. Milostné eskapády hlavní hrdinky se opakují, dialogy jsou si hodně podobné. Toto si mohla autorka odpustit, nemuselo to být tak zdlouhavé.
A když už jsme u hlavní hrdinky, tak mi moc k srdci nepřirostla. Naivní, hloupoučká, hormony ovládaná holčička.
Zajímavější zvrat přišel až ke konci. Nicméně ani tento zvrat nedokázal moje mínění o této knize příliš zvednout.
Popřemýšlím, zda má vůbec cenu číst další díl.

03.10.2023 3 z 5

Jedna dobrá vec Jedna dobrá vec Alexandra Potter

Pokaždé když vyjde novinka od Alexandry Potter, tak ji musím mít. Její příběhy jsou krásné, dojemné, vtipné, k zamyšlení, prostě ze života. Hlavní hrdinka této knihy - Olivia se po bolestném rozvodu stěhuje na anglický venkov, aby zde začala znovu. Koupí polorozpadlý domek u hřbitova ve vesničce, kterou zná ze svého dětství. Adoptuje starého a nemocného pejska Harryho, kterého někdo opustil a vyhodil. A právě díky Harrymu a procházkám s ním se seznamuje se starým a osamnělým Valentinem a bojácným chlapcem Stanleym. Olivia se také seznámí s Mayou - nerudnou teenagerkou a znovu se setká i se svou dávnou platonickou láskou. Příběh plyne, Oliviin život se pomalinku zlepšuje, a nejen jí, ale i dalším lidem ve vesnici, a to díky ní. V knize je plno drobností a nenápadných větiček, u kterých si člověk někdy řekne "to je pravda", nebo "to znám", nebo "jako bych četla o sobě". Prostě taková moudra k zamyšlení. Je to příběh, který se může stát každému z nás. Každý z nás někdy může skončit na dně a díky jedná malé úžasné věci se od toho dna zase odrazí.... A ano, i jako pejskařka, která má taky jednoho doma dávám tak vysoké hodnocení :)

23.01.2023 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Strašně jsem se těšila na nového Keplera! A moje srdíčko zaplesalo, Joona opět pracuje se Sagou. První polovina knihy ubíhá v neuvěřitelném tempu, čtenář napětím zadržuje dech a nemůže se odtrhnout, jedna brutální vražda za druhou. Ovšem pak se to začne kazit. Až příliš brzo se dozvídáme kdo je pachatel. Kde je to hádání? A když už víme kdo je pachatel, tím víc se to stává neuvěřitelné a strašně přitažené za vlasy. Pachatel má až nadpřirozené schopnosti (snad má křišťálovou kouli) a je rychlejší, silnější a chytřejší než všichni ostatní. A to co jsou schopni překonat Joona i Saga.... no já bych se na jejich místě už několikrát zasebevraždila. Shrnuto: Jako detektivce tomu nic nechybí. Ale pro mě lehké zklamání, asi nejslabší dílo od Keplera. A upřímně, kdyby to nebyl Joona, tak dám jenom tři hvězdičky.

30.12.2022 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Kniha, která ve čtenáři vyvolá spoustu emocí. Kniha, ve které je toho spoustu k zamyšlení – přiměla mě k přemýšlení nad tím, o kolik to máme my bílí lidé v životě jednodušší, než lidé jiné barvy pleti. Celá kniha je vyprávěna z pohledu tří osob. Právnička Kennedy mi byla velice sympatická. Číst pasáže z pohledu Ruth, o tom co cítí a jaký je její život, je ohromně zajímavé. I když teda musím říct, že mi místy už trošku lezlo na nervy, jak si Ruth každou, byť sebenevinnější poznámku vztahovala na sebe, že je mířená proti ní. Turk a jeho žena mi byli od začátku hodně nesympatičtí. Části vyprávěné z pohledu Turka jsem chtěla mít rychle za sebou. I když na konci mě Turk překvapil. Silná kniha, se silným tématem, kterou stojí za to si přečíst. V mysli ji budu mít ještě dlouho.

18.10.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Úžasná kniha na kterou jsem se moc těšila a jsem nadšená. S Norou jsem se v mnoha ohledech ztotožnila. Moje Kniha výčitek by byla opravdu hodně objemná. Kéž bych se také mohla ocitnout v této úžasné knihovně a vybrat si některý jiný život.... Přesto mi z této nádherné knihy vyplynulo i několik ponaučení. I kdybychom žili jiný život, nebyl by bez bolesti, smutku, hněvu, bolesti a těžkých rozhodnutí. Žádný život nemůže být dokonalý a stále šťastný. Věřím, že vše v našem současném životě má smysl, že si máme něčím projít, učinit některá rozhodnutí, abychom potom byli silnější, vážili si sami sebe a neopakovali stále stejné chyby. Nejdůležitější je, milovat sám sebe, neřídit se tím, co si přejí a co chtějí ostatní, ale tím co chceme my.
"Otázka není, na co se díváš, nýbrž co vidíš".

05.06.2022 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Lars Kepler je pro mě už jednoznačně jedním z nejlepších spisovatelů současnosti. U této knihy jsem se trošku bála, že bude bez joony, naštěstí to nebyla pravda. A hypnotizér Erik je zpět, super! Napětí se stupňuje od prvních stránek postupně až do infarktového finále. Některé pasáže jsem zapomínala i dýchat, tak mě kniha vtáhla do děje. Kdo je vrah jsem začala tušit ke konci knihy. Takže opět úžasná kniha a už se těším na Lovce králíků!

03.04.2022 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

S každou další přečtenou knihou od Larse Keplera se laťka zvedá nahoru. Zatím nejlepší kniha této série. Joona Linna je čím dál větší sympaťák a Sagu jsem si taktéž velice oblíbila, a ta v této knize hraje docela velkou roli. Napětí se stupňuje od prvních stran knihy až do nervy drásajícího finále. Jurek je záporák se vším všudy. Děj odehrávající se v psychiatrické léčebně je velice napínavý. Co mi malilinko vadilo bylo, že v léčebně, kde jsou zavření takoví nebezpeční zločinci by se mohly stávat takové neuvěřitelné přehmaty a pochybění personálu, ale to odpusťme. V knize zase nechybí překvapivé a nečekané zvraty. Ten konec byl skutečně infarktový a zároveň velice smutný, musím se přiznat, že mi ukápla slza.... ale nemůžu nevědět, co bylo dál. Musím co nejdřív do knihovny pro další díl!

12.03.2022 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Výborná detektivka. A zároveň moje druhá přečtená kniha od Larse Keplera, první byla Hypnotizér. Hypnotizér mi místy přišel chaotický, nepřehledný, zmatečný. Ale tohle byla jízda, velké zlepšení, napínavé od začátku až do konce. Mnohem méně chaotické. A mnohem více zaměřené na Joonu Linnu, sympaťák, kterého jsem si velice oblíbila. Těším se na další knihu.

04.11.2021 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Musím se připojit k nadšeným ovacím. Výborná kniha. Napínavá od první do poslední stránky. Strhující a překvapivý závěr. Těším se, až si pod autorky přečtu nějakou další knihu.

08.04.2021 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Nebavilo mě to. Přesto jsem to dočetla. Hrozně rozvláčně napsané, ale pro mě naprosto nezajímavý a nudný děj.

12.02.2021 2 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Na knihu jsem se moc těšila a je jedním slovem, dechberoucí. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout a to se mi (bohužel) stává velice málo. Carter je prostě nejlepší, mistr svého řemesla. Kéž by bylo více takových spisovatelů, kteří píší detektivky. Kniha má obrovské tempo, děj je nepředvídatelný. Smekám. A těším se na další!

03.01.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha se mi líbila. Byla napínavá, plná překvapivých momentů. A konec překvapí též. Takže dobrý, hodnotím pozitivně, nenudila jsem se ani jedinou stránku.

13.03.2024 4 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Po dlouhé době knížka, které můžu bez rozmýšlení udělit nejvyšší hodnocení.
Cormoran a Robin jednoznačně patří mezi nejlepší ze současných knižních detektivů!
Kniha je opravdu rozsáhlá, ale já bych nevyškrtla ani stranu. Stálo to za to. Při čtení jsem se nenudila ani chvíli, naopak, bylo to čtivé a skvěle napsané, neskutečně jsem si to užila!
Rozhodně doporučuji koupit si poznámkový blok a dělat si poznámky, protože postav a možných podezřelých je tady opravdu požehnaně.
Vypravěčské umění Galbraitha (Rowlingové) je skutečně fenomenální! A ano, kromě Pottera umí úžasné detektivky.
Čtenář sleduje postupné sbírání drobečků chleba, sledování, výslechy obrovského množství postav. Nechybí napětí. Prostě detektivka, jak má být. A rozhovory na chatu hry tomu dodávají jakousi šťávu navíc.
Kdo je vrahem se čtenář dozví až v samotném závěru knihy. A to je jediná drobná výtka, kterou ke knize mám. Konec mi přišel uspěchaný a vrah trošku neuvěřitelný. Nebylo tam úplně takové to wow, kdy mi spadne brada, vše zapadne do sebe a autorka mě vyšokuje tím, kdo je vrah (jako u většiny minulých dílů).
Nicméně Cormorana a Robin jsem si zamilovala už od prvního dílu a baví mě sledovat vývoj jejich životů i vzájemného vztahu.
Takže jsem nadšená a nemůžu se dočkat dalšího dílu! V Británii už vyšel a doufám, že na něj nebudeme muset čekat zase několik let.
Četla jsem, že tahle série má mít 10 dílů, takže se ještě máme na co těšit!

23.02.2024 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Milá knížečka z pera mojí oblíbené Jojo. Sledujeme osudy tří žen - babičky, dcery a vnučky.
Příběh babičky se odehrává v přítomnosti v Irsku a v minulosti v Hongkongu, kde vyrůstala a kde potkala svoji osudovou lásku.
Dcera - Kate zažívá vztahové trable.
Vnučka - Sabine je poslána do Irska k prarodičům, kde byla naposledy hodně dávno. Nejprve je naštvaná a nenávidí celý svět, postupně ale zjišťuje, že život s prarodiči není vůbec tak špatný, jak čekala.
Příběhy všech tří žen jsou zajímavé a hezky se prolínají. Celkově je to příjemné počteníčko.

12.12.2023 4 z 5

Spřádači snů Spřádači snů Barbara Erskine

Erskinová je jedna z mých nejoblíbenějších autorek a píše překrásné příběhy kde se minulost prolíná s přítomností. Vše je popsáno do nejmenšího detailu, takže si čtenář může všechno živě představovat a je vtažen do magického příběhu. Tentokrát máme v současnosti Beu, která žije se svým manželem farářem, snaží se pomoci jedné mladé dívce a přitom sleduje příběh princezny a později královny Eadburh v devátém století a její obrovské lásky, jejíž ozvěny přetrvávají dlouhých dvanáct století. Líbilo se mi to mystično, které z knihy dýchá. Toto mám ráda, věřím na duchy i minulé životy. Zajímavé bylo také zakomponování náboženství. A konečně, oceňuji, že autorka vychází ze skutečných historických postav i míst, které skutečně existovali a existují.

04.01.2023 5 z 5