hlentilka hlentilka komentáře u knih

Na obtíž Na obtíž Colleen Hoover

Po přečtení pár stránek jsem si říkala, že tuto knihu odložím, že nemám důvod číst "pubertální" příběh několika adolescentů žijících v kostele a jejich životní problémy. Nakonec mě kniha velmi nadchla a já ji prostě musela přečíst. Psychika dospívající dívky, na kterou je naloženo až příliš těžkostí celé rodiny.

28.12.2020 5 z 5

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Vztah matky a dcery dvou generací a nalézání vzájemného pochopení i odpuštění.

18.12.2020 4 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Zajímavý námět, příliš mnoho sexu, až mě to otravovalo. Přitom nejsem žádná puritánka. Na druhou stranu autorka intimní styk popisuje živočišně, ale bez vulgarit. Celá kniha je napínavě propojená vzpomínkami na minulost hlavního hrdiny - pilota, který tímto objasňuje, proč je nemožné milovat Tate.

18.12.2020 3 z 5

Tiché vody Tiché vody Brittainy C. Cherry

Svět se točí dál díky tlukotu tvého srdce.

26.07.2023 5 z 5

Pozvala mě dál Pozvala mě dál Lucy Clarke

Občas jsem měla strach, občas jsem byla v napětí, možná proto, že jsem četla po nocích. Neuměla jsem rozkódovat pachatele, každá osoba byla pro mě podezřelá.

20.01.2022 4 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Alešův příběh by mohl být kratší. První polovina knihy byla rozhodně lepší. Obdivuji Hartlův tok myšlenek, jeho fantazii. V jedné kapitole je tolik děje, postav, nápadů, námětů - rovnou na samostatnou knihu (pokud by autor vše dopodrobna rozvedl). Chválím, mě kniha nezklamala. Krásné počteníčko na několik večerů.

11.12.2021 4 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Vynikající.

04.10.2021 5 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Zábavná kniha, jen mi bylo líto toho "krátkého namlouvá" obou hlavních hrdinů, mohlo být delší. Styl paní spisovatelky Petrusové se mi moc líbí.

16.09.2021 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Amber - velká mrcha, mi byla nesympatická. Vyprávění od Daphne - v druhé polovině knihy bylo lepší...

05.09.2021 5 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Z knihy mám mnoho pocitů. Cokoliv bych tady napsala, tak by to byl "spoiler". Napínavá, nepředvídatelná kniha s neodhadnutelnými a překvapivými dějovými zvraty.

07.04.2021 4 z 5

Pomněnčino dítě Pomněnčino dítě Amanda Prowse

Souhlasím s komentáři, prvních 100 stránek - co to bylo? Jsem ráda, že jsem vydržela, následoval nádherný příběh lásky v několika podobách. Možná ta největší láska - láska matky, silné pouto s dítětem. Rodičovská láska - velmi sobecká, na druhé straně ochranitelská, plná předsudků dané doby. Milenecká láska - láska Sol a Pomněnky, která je a bude tady navždy. A nakonec rovina manželské lásky.

31.03.2021 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Krásná kniha. Nebyla tam ani jedna nudná pasáž, děj plynul přirozeně, přečteno jedním dechem. Brečela jsem jako želva.

18.02.2021 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Perfektně promyšlená dějová linie, společně s hlavními hrdiny, kteří se postupně proplétají v ději. Cecilie - pro mě nesympatická žena - sluníčkářka, která dokáže vše vyřešit, se postupně v mých očích proměňuje a mění se na silnou ženu. Spisovatelka udržuje u čtenáře velké napětí, co vlastně manžel napsal své manželce v dopise? Nemohla jsem se od čtení této knihy odtrhnout. Překvapivé, mrazivé odhalení pravdy, hra s vlastním svědomím. Osud, který člověka vždy dostihne, v jedné vteřině se změní život malé holčičky. Prolog, který nutí přemýšlet nad absurditou toho všeho.

22.01.2021 5 z 5

Provařená Provařená Simona Votyová

Velmi zajímavě napsaná kniha, kdy autorka prováže dějovou linii prvního setkání s hlavní hrdinkou, nenapravitelnou narkomankou, s příběhem neznámé ženy, která jí chtěla pomoci, ale narkomanka ji ukradla peníze, aniž by věděla, že jí tím život přehodí na úplně jinou kolej. (Velká hra osudu).Po několika letech se obě dvě ženy setkají, aniž by o sobě věděly, že svým jednáním jedna druhé změnila život. Konec - přeslazený happy end.

18.12.2020 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Zajímavá kniha i námět, domácí násilí, Lily asi musela Ryleho velmi milovat, jinak by se k němu nevrátila.

18.12.2020 5 z 5

Báječný čas života Báječný čas života Abby Williams (p)

Oddechovka, sladká, nekonfliktní rozhovory, příliš vleklý děj.

01.01.2022 3 z 5

Toto všechno ti dám Toto všechno ti dám Dolores Redondo

Spíše detektivka než thriller, neustálé vyšetřování, shrnutí poznatků, důkazů.... Popisné pasáže.. Po cca 150 stranách jsem chtěla knihu odložit, ale přesto jsem vytrvala. Kniha ani nenadchla, ani neurazila - na dojemný konec mi stačila jedna jediná věta.

05.11.2021 3 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Láska mezi potetovaným "problémistou a vyznavačem bojových umění" s křehkou Marií se španělskou krví. Konečné rozuzlení .... že by happy end?

26.05.2021 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Mnoho tajemství, každý si chrání to své "soukromí" a nechce vybočit ze své pózy, přátelství dvou žen, týrání ženy, strach o život syna? Je tady vůbec čas na lásku?

01.04.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddychovka, láska dvou lidí, kteří se přitahují, ale navzájem si dávají najevo, že se příliš nemusí.

23.03.2021 3 z 5