HH77 HH77 komentáře u knih

Vzpurná dcera Vzpurná dcera Lori Banov Kaufmann

Knihu jsem bohužel dočetla jen do půlky. Nějak jsem se do ni nemohla začít. Ne, že by nebyla vůbec ctiva, ale mi se ten dej díky popisu valek mezi Židy a Římany dost táhl. Ale to už tak se mnou je, i u historických filmu u válečných scén usínám. Milovníkům daleké historie se kniha jistě bude líbit.

26.02.2024 2 z 5

Prospěchářka Prospěchářka Elyse Friedman

Uff. Tak toto bylo úplně něco jiného než jsem očekávala. Jedna intriky za druhou. Pro mne konec nečekaný, zápletka mistrně popsana.

11.02.2024 5 z 5

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Z knihy jsem nadšená. Přečetla jsem jedním dechem. Na konci i slzicka ukapla. Těším se na druhý díl.

10.02.2024 5 z 5

Dívka s tetováním na zádech Dívka s tetováním na zádech Amy Schumer

Vlastně ani nevím,proč se vždy do knih tohoto typu pouštím. Dokážu přelouskat pár stran a pak to odkládam. Kniha je sice psaná zajimavě a vtipně, a fanoušky Amy jistě zaujme. Já to prostě jako knihu nezvládám. Knihy tohoto typu mi úplně stačí jako blog, jehož zapisky si přečtu občas pro zlepšení dne. Ještě snesu knihu o max 150 stránkách,delší už ne.

17.01.2024 2 z 5

Chlad Chlad Scott Carson (p)

Knize dávám 3 hvězdičky. Námět skvělý, propracovani již méně. Chvílemi byla kniha velmi zajímavá, chvílemi nudná tak, že jsem ji nechtěla dočíst. Klidně mohla mít o něco méně stránek.

17.01.2024 3 z 5

Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Nordickou blondýnu jsem nikdy nelízala Svatava Antošová

Knihu jsem si stáhla do čtečky, neb byla zdarma a hodila se do výzvy. Přečetla jsem však jen pár stránek. Nezajímavá obsahem, příliš mnoho sprostých slov. Ze čtečky jsem si ji pak hned smazala.

04.01.2024 odpad!

Návrat domů Návrat domů Yaa Gyasi

Asi půjdu trochu proti proudu, ale mi se to dost blbě četlo a v postavách i ději jsem se ztrácela. Nápad to byl zajímavý, to nepopírám, ale četla jsrm to silou vůle díky veskrze kladným recenzim.

29.05.2024 3 z 5

Zahrada dávných tajemství Zahrada dávných tajemství Kelly Bowen

Zajímavá a ctiva kniha. Pár pasazi z části o odboji se mi sice trochu vlekly, ale jako celek je kniha dojemna a napínavá.

19.05.2024 4 z 5

Katova smrt Katova smrt Laura Noll

Kniha zajímavá a ctiva. Nicméně to asi není úplně můj šálek kávy a četla jsem ji spíše ze zvědavosti, zajímal mne pohled na události na Heydrichuv atentát pohledem vyšetřovatelé.

12.05.2024 3 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Na rozdíl od Dalaj. Kočky se do této knihy ne a ne zacist. Zvládla jsem o něco více než půlku, a to jsem nezizim přečetla 2 jiné knížky. Hvězdičky tentokráte nedávám vůbec, odpad to není, ale ani nic, co bych doporučila ke čtení.

29.02.2024

Žlutý ptáček zpívá Žlutý ptáček zpívá Jennifer Rosner

Kniha je opravdu dojemna. Ne vše je asi uvěřitelné, nevím, zda by ve skutecnosti Roza pobyt v lesích opravdu přežila. Ale je to roman, tak to lze odpustit. Konec byl hrozně rychlý,ale taky to tady tolik nevadí. Taky mne trochu jako i jiné komentujicí zarazi že Shira neznala jména svých rodicu, ale celkově knihu hodnotím jako velmi dobrou a doporučuji k přečtení.

16.02.2024 5 z 5

Mutr Mutr Renata Spustová

Byt je kniha velmi tenká, vzdala jsem to po pár stránkách. Oceňuji sice snahu o autorcinu autencitu,ale ta směs všech jazyků dohromady mne irituje. V reálném životě fajn, vždy se dá nějak domluvit, ale v knize mi to prostě nesedí. Škoda, zážitky jedne delegátky mohly být fajn,ale pro mne tímto způsobem napsané naprosto nečitelné. Nicméně dávám aspoň dvě hvězdičky za snahu. Nekomu me výtky možná vadit nebudou a u knihy se pobaví.

04.02.2024 2 z 5

Vazač vzpomínek Vazač vzpomínek Bridget Collins

Mysteriózní roman to sice nebyl, ale zajímavý příběh to byl. Za námět tedy dávám plný počet bodů. Ale strhávám body za to, že ne vždy se kniha četla lehce. Začátek se táhl, 2 část byla velmi zajímavá a dobře napsaná, poslední část se mi opět četla hůře. Shrnuto, námět velmi zajímavý, propracovani pokulhává. Celkově hodnocení je tedy 3 až 4 hvězdičky.

02.02.2024 3 z 5

Průměrný index štěstí Průměrný index štěstí David Machado

Nemohu asi úplně objektivně hodnotit neboť mi nesedí styl vypravování a knihu po pár stránkách odkladam. Není to můj žánr, ale své posluchače si kniha jistě najde.

17.01.2024 1 z 5

Dámy z Tajného cirkusu Dámy z Tajného cirkusu Constance Sayers

Kniha ctiva a celkem i zajímavá. Ale chvílemi jsem byla zmatená, o čem to vlastně je. Při čtení se u mne střídaly stavy nadšení se stavem nudy. Občas jsem chtěla knihu uložit do nedoctenych, ale zvědavost mě nutila do čtení dal a dal. Jsem ráda, že jsem se donutila číst žánr, který nevyhledavam, ale příště to číst nemusím.

15.05.2024 3 z 5

Ach, ty matky Ach, ty matky * antologie

Některé povídky slabé, některé velmi dobre. Celkově hodnotím 3 hvězdičkami.

26.02.2024 3 z 5

Čas písku Čas písku Edith Blais

Velmi zajímavá kniha na základě skutečných událostí. Únosy v Africe jsou vždy silné téma a ne vždy se rukojmí navrátí. Tento příběh naštěstí dopadl dobře. Avšak vůbec by k němu nemuselo dojít, kdyby se hlavní hrdinové drželi původního plánu a nesjeli z plánovane cesty. Knihu tak jako čtivou hodnotím pěti hvězdičkami, ale ta hloupost hlavních hrdinů nechť je varováním pro ostatní dobrodruhy.

22.02.2024 5 z 5