HH77 HH77 komentáře u knih

Dceřina kletba Dceřina kletba Tereza Bartošová

T.B. ani tentokráte nezklamala. Její knihy mne baví čím dál tím více. Nechci to tady spoilovat, tak už dál nic nepopisuji. Jen to,že rozuzlení celého případu nakonec bylo docela nečekane. Už se tesim na další autorcinu knihu.

09.02.2024 5 z 5

Kde končí nebe Kde končí nebe Petra Lejsková-Langová (p)

Krásný, romanticky pribeh, který jsem precetla jedním dechem. Na konci skoro i slzicka ukápla. Přála jsem si ho samozřejmě trochu jinak, ale takto to v tomto případě být mělo. Na posmrtný život nevěřím, ale pokud by měl existovat, tak v tomto podání autorky by se mi líbil.

21.01.2024 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Knize se rozhodne nedá upřít ctivost a napinavost. Po pomalejším začátku jsem se nemohla od knihy odtrhnout a vědět, jak vše dopadlo. Take střídání dvou dejovych linek a jejich závěrečné propojení je skvělé. Souhlasím však s autorovou učitelkou češtiny, ze tě fantazie je az příliš moc a dej je v něčem až přehnaný a nereálný. Ve skutečnosti by Bo musela být superhrdina, aby to vše přežila. Za toto tedy strhavam jednu hvezdicku.

30.03.2024 4 z 5

Ty chladné oči Ty chladné oči Scarlett Wilková

Začátek se mi trochu táhl, ale pak me kniha naprosto pohltila a mohu ji tak dat plný počet hvězdiček. Velmi ctiva a napínavá. Chování hlavni hrdinky bylo tedy opravdu přes čáru, jak už tady někdo psal. Chtěla chránit sebe a své nejbližší, ale způsob, který zvolila, byl tedy hodně špatný.

24.03.2024 5 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Oproti jinym knihám autorky byl dej trochu zdlouhavý, neškodilo by mu méně stran. Ale i tak se četla dobře a pribeh byl zajímavý.

22.03.2024 5 z 5

Ztracené dívky z Willowbrooku Ztracené dívky z Willowbrooku Ellen Marie Wiseman

Velmi zajímavá a dojemna kniha na pozadí skutečných událostí. Ještě teď mi z toho běhá mráz po zádech. Ústavní pece byla kdysi opravdu šílená nejen ve Willowbrook. Kéž tomu již nikdy takto nebude.

12.02.2024 5 z 5

Čtenářský kroužek na konci světa Čtenářský kroužek na konci světa Frida Skybäck

Pohodové a napínavé čtení. Začátek pomalejší, ke konci se pribeh cetl rychle. V půlce knihy se již sice dalo tušit, co se v minulosti odehrálo. Ale nevadilo, kniha byla ctiva i tak.

21.01.2024 4 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Kniha se mi na rozdíl od jiných Hrabalových děl četla dobře a dočetla jsem ji tak až do konce. Ale také musím říct, že film se mi líbíl více, samotná kniha tolik vtipných momentů jako film nemá. Natočit Menzel film jen podle knihy, asi by to byla trochu nuda.

05.01.2024 3 z 5

Šikmý kostel 3 Šikmý kostel 3 Karin Lednická

Skvělá kniha stejně jako oba předchozí díly. Tentokrát nas dej zavede do poválečných let a začátku komunismu. Těžká doba, ke které už se už rozhodně nechci vracet.

07.05.2024 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

Velmi zajímavá a ctiva kniha na pozadí historických událostí 50. a 60. let minulého století. Měli by si ji přečíst všichni, co tvrdí jak to bylo ta komunistů fajn. Pravda ve srovnání s podobným Sikmym kostelem je to kniha méně propracovaná, ale linka s Mirkem a tehdejší pohled na autismus zase dava dílu jiný rozměr.

30.04.2024 5 z 5

Vosí hnízda Vosí hnízda Lenka Chalupová

Opět velmi napínavá knihy autorky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Ano, vůdce sekty se dal tušit, knize to však na na ctivosti ani napinavosti neubírá. Líbí se mi rozdeleni knihy na dvě zdánlivě nesouvisející části, které se na konci spojí.

17.04.2024 5 z 5

Anděl smrti Anděl smrti Richard Sklář

Stejně jako Vila na Sadove je i tato kniha ctiva a napínavá. Je ještě o dost brutalnejsi. Z některých scén je člověku až zle. Nedoporučuji citlivým povaham.

05.04.2024 4 z 5

Vyměnit vodu květinám Vyměnit vodu květinám Valérie Perrin

Kniha byla pro mne docela zklamání. Na rozdíl od Zapomeňte na neděli mne moc nebavila. Docela jsem se do čtení nutila. Pribeh byl zajímavý, ale nelíbilo se mi zpracování. Bylo tam plno zbytečných, až nudných momentu, bez kterých by se kniha obešla. Také jsem se ztrácela v ději a musela přemýšlet o jaké době a o kom se zrovna mluví.

13.03.2024 2 z 5

Světla na Labi Světla na Labi Miriam Georg

Velmi zajímavá kniha, která vás naprosto vtáhne do dějě, ale také si při ní uvědomíte, jak jste rádi, že už není 19 století. Ženy nemohly příliš přemyslet, studovat, svět se díval velmi zle na postižené děti, byly velké rozdíly mezi bohatství a chudobou. Za mne je tato kniha velmi podařený roman.

03.03.2024 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Zajímavá kniha. Hezky vysvětleny základy buddhismu vypravěne kočkou. Ze začátku jsem se stejně jako jeden z komentářů zde lekla toho, jak moc se v knize ji. Ale při bližším zamyšlení se domnívám, že i toto mělo své opodstatnění a význam. Myšlenek podnětných tam bylo spousty a nakonec tak dávám 5 hvězdiček.

07.02.2024 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Oddechové čtení jak už to u knih P. Hartla bývá. Kniha se četla dobře a rychle, ale jiné autorovy knihy se mi líbily více. Je sice zajimave, ze chlap dokáže psát o ženách, ale v porovnání s ženskými autorkami mi tam něco chybí a něco je naopak navíc. Hvězdičku také musím strhnout za to, že jiné knihy mnou nedávno čtené byly více propracované. Jako oddechové čtení po náročném dní je však kniha dostačující.

26.01.2024 3 z 5

Polární běsy Polární běsy Greer Macallister

Ženská výprava? V 5o letech v 19 století? Nejdřív jsem si řekla tomu přece nikdo nevěří. To nebude dobrá kniha. Ale kupodivu je. Výprava je to sice fiktivní, ale vystavena na skutečnostech, co se opravdu udály. A to je přesně to, co na knihách tohoto typu miluji. Dozvím se tak nové věci, popř. si rozšířim obzory již skutečnosti známých. Hlavně hrdinka je možná trochu pasivnějšá než by vůdce měl být, ale vzhledem k jejímu mladí a tomu, že to byla první výprava, kterou vedla sama, je to i pochopitelne. Dávám 5 hvězdiček.

14.01.2024 5 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Přiznám se,že to asi není úplně můj šálek kávy. Možná škoda,ale nějak se mi nechce dávat tomu šanci a dočíst to. Slečnu farářku mám ráda a dovedu si představit číst její zajímavé názory formou blogu,ale celou knihu nedávám.

10.01.2024 2 z 5

Bouře na Labi Bouře na Labi Miriam Georg

(SPOILER) I druhý díl této ságy nam dává možnost nahlédnout do konce 19. století a uvědomit si tak, že se nyní máme mnohem lépe. Kniha byla opět velmi čtivá a napínává, četla se velmi snadno. Konec bohužel smutný, ale jinak to asi nemohlo dopadnout. Skončit příběh dobře, nebyl by moc uvěřitelný, tato doba lásce mezi bohatými a chudými nepřála.

25.03.2024 5 z 5

Co zůstane v lesích Co zůstane v lesích Kate Alice Marshall

Za mne velmi napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

24.02.2024 5 z 5