HH77 Online HH77 komentáře u knih

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Ani tato kniha nezklamala. Opět napínavá od začátku do konce. Hodně smutná, což bohužel u knih s válečnou tématikou asi jinak nejde. Oceňuji u autorky, že se tak trochu jednotlivé knihy, resp. hlavní postavy prolínají. Konkrétně zde je to jedna z vypravěček Joanna, která vzpomíná na svou sestřenici Linu z knihy V šedých tónech.

09.01.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

O této knize se hodně mluvilo, a tak jsem zhruba věděla, o co v ní jde. Ale že je az takhle kruty, jsem netušila. A.M. dokonalá popsala hnusný zločin a dění kolem něj. Tolik zvěrstva v jedné rodině, to je něco neskutecneho. O tomto příběhu budu dlouho premyslet. Kéž by ve skutečnosti takové rodiny vůbec neexistovaly.

26.01.2024 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Velmi silný pribeh. Neuvěřitelné, co vse hlavní hrdinka zvládla. Naštěstí se její život otočil k lepšímu a prožila jej pak šťastne.

25.02.2024 5 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Když jsem si tuto knihu půjčovna z knihovny trochu jsem se lekla, jak je tlustá a že jí tak nestihnu vrátit čas. Ale je skvělé napsaná a četla se velmi rychle. Napínavý pribeh ze Španělska za vlády Franca. Krom milostného průběhu se dozvídáme i jak probíhaly adopce děti republikánu. Nic hezkého to nebylo.Víc už však prozrazovat nebudu, ať další čtenáře nepripravim o zážitek ze čtení. DOPORUCUJI.

07.01.2024 5 z 5

Musím tě zradit Musím tě zradit Ruta Sepetys

Další skvělá kniha této autorky. Silný příběh z dob nejhoršího komunistického režimu. Po přečtení je člověk opravdu rád že dnes už komunismus není ani u nás.

07.01.2024 5 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Velmi silný pribeh. Stejne téma jak kniha Za zavřenými dveřmi od B.A.Paris. Za mne však o něco malo lépe propracovany. I když se dalo brzy tušit,kdo je ten zlý,nic pribeh neztratil na napínavosti a byl velmi zajímavý

16.03.2024 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

(SPOILER) Krásný pribeh, který vypadá jako romantika. Happy end se však nekoná. O to více je kniha pro mne překvapením. Je velmi ctiva a nelze se od ní odtrhnout.

22.02.2024 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Silný a mrazivý pribeh. Jeste teď z něj mám husí kůži. Nocméně po přečtení Pomocnice od M. McFadden musím jednu hvězdičku ubrat - ta byla ještě o dost zajímavější.

15.03.2024 4 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Velmi zajímavá kniha. Na 250 stranách se odehrává silný pribeh z konce 2. Sv. Války. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, napětí ke konci gradovalo. Konec přímo otřesný, na němž je nejhorší to, že se to opravdu ve válce dělo.

08.03.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Stejně jako Klekanici jsem tuto knihu přečetla velmi rychle. Napínavý pribeh od začátku do konce. Už se moc těším na Dcerinu kletbu.

03.02.2024 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

I o této knihy jsem se nemohla odtrhnout. Opět velmi napínavá. I mi nedošlo na co odkazuje název knihy. :-).

09.03.2024 5 z 5

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Mi se kniha líbila moc a dávám ji plný počet hvězdiček. Pravda je že i jsem se ze začátku ztrácela v množství postav,ale to se nakonec ustálilo.

24.04.2024 5 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza

Kniha byla ctiva a zajímavá. Čtenáři píšou, že místy byla přehnaná
Ano, pár takových míst by se našlo. Avšak ve srovnání s knihami R. Sklare o realitní makléřce Bo, které jsem četla nedávno, je to pohoda. :-). Dávám plný počet hvězdiček.

19.04.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Tuto knihu jsem přečetla velmi rychle. Opravdu napínavá a konec překvapivý. Odehrává se zde hrozny zločin, který nedokážete pochopit a nikdy nechcete zažít.

19.01.2024 5 z 5

Nebe nad Perninkem Nebe nad Perninkem Štěpán Javůrek

Mi se kniha líbila. Je to něco uplně jiného než předešlé autorovy knihy, ale stejně tak dobře propracovane a velmi čtivé.

26.04.2024 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Opět velmi napínavá kniha autorky, kterou si řadím mezi své oblíbené. Obdivuji, jak je příběh rozehran a jak se napětí stupňuje a jak je konec nečekaný.

10.03.2024 5 z 5

Život po tobě Život po tobě Jojo Moyes

Tato série mne moc a moc baví. Velmi ctiva, nelze se odtrhnout. V jednu chvíli byla Lousa trochu nesnesitelná,ale naštěstí se vzpamatovala. Už se těším na další díl a doufám, že její příběh bude mi šťastný konec.

23.02.2024 5 z 5

Trochu jsem se knihy bala, neboť autobiografie mne většinou moc nevtahnou a nebaví mne. Ale protože je to přeci Chandler, tak jsem do toho šla. A byla to síla. Netušila jsem, že M.P. byl závislý tak moc a že do toho průšvihu spadl tak brzy. Škoda, že nakonec se happy end nekonal a Matty už není mezi námi.

17.02.2024 5 z 5

Pařížská knihovna Pařížská knihovna Janet Skeslien Charles

Krásná kniha na pozadí skutečných události. Knih o 2.sv. válce byla napsaná spousta,a člověk si říká zda se dá dá napsat ještě něco nového. Ale dá, tato kniha je toho důkazem.

27.02.2024 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Uff. Tak nakonec se happy end konal. Opět velmi napínavé čtení. Knize nemam co vytknout.

23.02.2024 5 z 5