Hermiona419 Hermiona419 komentáře u knih

Babička Babička Božena Němcová

Z Babičky jsem měla vždy tak trochu respekt, bála jsem se, že se bude špatně číst a nebude mě to bavit. Pořád dokola jsem ji odkládala, ale až seriál Božena na ČT mě k tomu přinutil. Opak se stal pravdou, Babička se četla moc dobře, byla čtivá a dost mě i bavila.
Rozhodně jsem jí nečetla naposledy. Vřele doporučuji!!!

03.03.2021 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Strašně moc čtivá a zajímavá kniha. Doporučuji!!

06.05.2020 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Před jistou dobou jsem tuto knihu zkoušela číst, nevím, možná to bylo tím, že jsem ji nečetla v nejlepší době, ale prostě mě neuchvátila a po několika stránkách jsem jí musela odložit. Teď mě k ní dovedla povinná četba. A musím říct, že to bylo naprosto skvělé čtení! Lituji toho, že jsem ji nedočetla už dřív.

22.12.2022 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Jedna z knih, které by si měl přečíst úplně každý! Výborně zpracované, zajímavé rozhovory, spousta děsivých faktů. Obrovské díky paní Špitálníkové za tuto neuvěřitelně skvostnou knihu.

18.10.2022 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Řekla bych, že to byl takový solidní průměr, asi to úplně neurazí a ani nenadchne. Jelikož mám z knihovny vypůjčené další díly této série, tak tomu ještě nějakou šanci dám. Celkově asi ano, na nějakou tu oddechovou četbu asi ideální, rozhodně to ale není ten typ krimithrilleru, který Vám nedá spát.

22.08.2022 3 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Klasika, která chytne snad každého. Četla jsem třikrát a stále mě to neomrzí.

22.11.2021

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Opravdu velmi povedená kniha, troufám si říct, že jedna z nejlepších knih napsaných na toto téma. Je až k nevíře, jak mohli tyhle hrůzostrašné věci dělat lidi lidem,. Tuto knihu by si měli přečíst všichni, hlavně ti, kteří letos na jaře během covidových opatření nosili židovskou hvězdu, aby pochopili jak totálně mísu to bylo.

16.08.2021 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Je to určitě výborná kniha, avšak kdybych ji četla v domnění, že není od paní Mornštajnové, líbila by se mi o trochu víc. Přeci jen jsme od autorky zvyklí na něco jiného, tahle kniha patří mezi ty slabší.

09.06.2023 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Má první Hartlovka!
Doporučuji!!!

21.11.2021 5 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Tady nemá smysl něco řešit, jedním slovem dokonalé!

05.08.2021 5 z 5

Moc se mi líbila!

15.05.2020 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Opět naprosto famózní! Nutně potřebuji další.

27.01.2023 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Knihu jsem četla v dětství, byla skvělá.

22.05.2022 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Opět perfektní kniha s překvapivým koncem! Bryndzovka prostě nikdy nezklame!
Velké díky autorovi za skvělý čtenářský zážitek.

04.05.2022 5 z 5

Inferno Inferno Dan Brown

Dan Brown prostě umí! Opět skvěle, lehce kontroverzně, zpracované téma, které nás má donutit k zamyšlení, obzvlášť v této nelehké době, kdy se svět potýká s pandemií. Za mě je to trošku slabší, než byla Šifra mistra Leonarda, ale i tak klobouk dolů! A na závěr jeden z mých oblíbených citátů od Danta: „Nejtemnější místa v pekle jsou vyhrazena těm, kdo si v časech mravní krize zachovávají neutralitu."

15.01.2022 5 z 5

Klenot jak ruské, tak světové literatury. Doporučuji!!

16.08.2021 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá a oddechová kniha,která mne moc pobavila! Doporučuji přečíst :-)

07.05.2020 5 z 5

Rekonstrukce Rekonstrukce Viktorie Hanišová

Kniha byla čtivá ,ale ten konec mě trochu zklamal.

06.05.2020 4 z 5

Tíživé ticho Tíživé ticho Robert Bryndza