Herča76 Herča76 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nádherné i přes obrovské množství bolesti a utrpení. Krásně propracovaný příběh tří židovských žen, který se čte jedním dechem. Po zásluze kniha roku 2019. Kdo se rozhodne pro tuto knihu, nakupte do zásoby pár kapesníků :-).

14.01.2020 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Zpočátku jsem měla pocit, že knize Hana se už nic nevyrovná. Hotýlek jí však vkusně šlape na paty. Za mně další velmi povedená kniha paní Mornštajnové a doufám, že zdaleka ne poslední. Rozhodně doporučuji všem, kteří hledají netypický styl psaní, bohatě rozkreslené postavy a rychle plynoucí děj.

03.09.2020 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

První díl mě naladil, tento druhý mě ujistil, že je autorka právem mezi mými oblíbenci. Neskutečná jízda, napětí, dynamicky krátké pasáže, výborný styl psané a zase luxusní zápletka. Možná i o stupínek lepší než první díl. Luxusní počteníčko pro milovníky detektivek.

13.11.2020 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Luxusní detektivka, plná zvratů a překvapivých situací. Jsem moc ráda, že jsem sáhla po prvním díle a můžu tak pokračovat v celé sérii. Výborný hlavní hrdina, špetka arogantnosti mu přidává na zajímavosti, lidskost a logika - co víc si přát. Doporučuji.

18.10.2019 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tedy, velmi vydařené!! Touto první knihou si přidávám Angelu mezi své oblíbené a vrhám se na celou sérii. Pokud máte rádi kvalitní detektivku, kde nemusí stříkat krev na každé druhé stránce, rozhodně DOPORUČUJI.

13.11.2020 5 z 5

Galerie mrtvých Galerie mrtvých Chris Carter

Výborné pokračování. Opět napínavý příběh od začátku do konce, vyšperkovaný do jednotlivých detailů. Z této série dýchá autorovo sebevědomí i příslib dalších nových nápadů. Jednoznačně jeden z těch těch lepších dílů série, konec jsem doslova zhltla. Doporučuji kompletní sérii.

05.11.2021 5 z 5

Konec hry Konec hry Daniel Cole

Tak mám z téhle série rozporuplné dojmy. Nečetla jsem jednotlivé díly ihned za sebou, tudíž jsem se musela hodně snažit, abych navázala nitky tam, kde v minulém díle skončily. Jinak si myslím, že série si zaslouží pochvalu svou netypičností a odlišností od ostatních. Doporučuji. A především nedělejte velké pauzy mezi jednotlivými díly.

27.08.2020 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Naprosto luxusní čtení. Doporučuji všem, kteří hledají v knize postavy reálného života s jejich lepšími i horšími vlastnostmi. Autorův styl je překvapivě uvolněný, čtivý, osudové zvraty hezky rovnoměrně rozložené. Super.

09.09.2019 5 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Námět i zápletka luxusní, mně tato kniha sedla se vším všudy. Proto zaslouženě 5*. Tato autorská dvojice spěje do mého osobního žebříčku TOP 10 autorů.

04.06.2019 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

5* - Kepler opět nezklamal, ale i přesto bych ocenila méně brutálních popisků při likvidaci jednotlivých králíků. A otevřený závěr - super, co víc si přát.

05.02.2020 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Silný příběh napsaný s velkým umem a citem. Co víc si přát. Snad jen spoustu dalších takto krásných námětů. Přečteno jedním dechem.

21.12.2018 5 z 5

Všem, kdo ještě nečetli, navrhuji, aby po knize sáhli s časovým odstupem od předchozích aristokratek. Potom se budete bavit stejnou měrou jako u prvních dílů a nebude Vám to připadat "pořád stejné". Já četla s odstupem roku a náramně jsem se bavila. Super čtenářská vložka mezi lavinou těžkých thrilerů a detektivek.

21.12.2018 4 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Překvapením je pro mě poměrně nízké hodnocení. Musím vyzdvihnout pozvolné odhalování příčin psychické nemoci hlavní hrdinky, to dělalo knihu vkusným způsobem napínavou, že se nedala odložit. I závěr nebyl příliš předvídavý, alespoň mně to hned "nekoplo" :-) Pokud ještě nejste rozhodnuti, zda si knihu vyberete, rozhodně za přečtení stojí.

13.11.2020 4 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Knihovnictví případně knihkupectví = moje srdeční záležitost. Bohužel si svůj sen nikdy už nesplním, proto mi tato kniha připadla jako pohádka. A romantika k tomu :-)

27.04.2020 5 z 5

Poslední paní Parrishová Poslední paní Parrishová Liv Constantine

Příběh střižený různými pohledy dvou žen na život v luxusu se sexy chlapem. Trochu předvídavý děj očima Amber byl vystřídán šokujícím příběhem očima Daphne. Potom už jsem se nemohla od knihy odtrhnout a netrpělivě jsem čekala na závěr – nezklamal. Bylo to super. Otázkou zbývá – může se to skutečně některé z nás stát?

07.11.2018 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Angela Marsons

Šla jsem po jistotě - napínavý děj, zajímavá zápletka, sympatická Kim (klidně bych ji brala za kámošku .-)) a hlavně napětí až do konce, protože až do konce nevíte, kdo je vrah. Všechno jsem v této knize našla a pro mě TOP autorka.

03.10.2018 5 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Nádhera! V poslední době mě žádná knížka neupoutala do postele na tak dlouho. Úžasně napínavá zápletka dokázala, že jsem jen ležela a četla a rodina se starala sama. Takových knih pro nás uštvané matky VÍCE :-) Za mě 100% i Erice s jejím arogantním a místy přehnaným chováním.

19.09.2018 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Autorka pokračuje v překvapivých zápletkách a i přesto, že se jedná o třetí díl, vůbec nepolevuje v napětí a v strhujících scénách. Trilogii hodnotím naprosto skvěle, zároveň i filmové zpracování je velmi povedené.

10.10.2019 5 z 5

Kavárnička na pobřeží Kavárnička na pobřeží Jenny Colgan

Miluji knihy od Jenny Colganové. Jsou naplněny úžasnými popisy ostrova Mure, krásnou přímořskou krajinou a popisy místních lidí a jejich zvyklostí. Skoro jako by jste tam žili nebo alespoň trávili dovolenou. Pak spousta lásky a citů, špetka vzájemných zápletek a knížku odložíte s pocitem sladkého uvolnění a relaxace. Doporučuji, tato autorka za to stojí.

12.11.2020 4 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Celkově dobrý. Kladně hodnotím především zápletku, vyprávnění v 1. osobě i věděcké pasáže, které mi tam vůbec nevadily. O dost méně hodnotím hlavního hrdinu a jeho ustavičnou snahu se do případu vměšovat, závěr mi připadnul zbytečně ukvapený a za ten jediný dávám o hvězdu méně.

16.07.2019 4 z 5