Henriette Henriette komentáře u knih

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Spíše než hvězdičky bych vyplňovala počet otazníků. Knížka by pak měla zaručeně plný počet. Stejně jako u knížky "Na řadě je Max" nevím, jak ji vlastně zhodnotit. Byla šokující, strhující a to i přesto, že děj nebyl nijak komplikovaný. Jen se prostě nemohu rozhodnout, jestli se mi líbila, či nikoli. Rozhodně však stojí za přečtení, neboť jste takovou knížku určitě nikdy nečetli. Pokud bych mohla přirovnat propojení s fotografiemi a to s velmi podivnými, napadá mě "Sirotčinec slečny Peregrinové".

04.04.2014 3 z 5

Podezřelý Podezřelý Robert Crais

Mé první setkání s autorem proběhlo nad očekávání dobře. Body má nejen za kvalitní detektivku, svižný styl psaní a správně dávkované napětí, ale především za krásně popsaný vztah člověka a psa.

01.04.2014 5 z 5

Na řadě je Max Na řadě je Max Leena Parkkinen

Přemýšlela jsem poměrně dlouho, co o knize napsat. Dalo by se říci, že je výborná, jenže... mně se nelíbila. Přečetla jsem ji jedním dechem, nedokázala ji odložit a přece už jsem zažila knihy, které se mi líbily víc a dostaly se mi "pod kůži". Příběh siamských dvojčat Izáka a Maxe je v každém případě zajímavý, ale neseděl mi styl vyprávění, přeskakování z roku do roku a z místa na místo, vracení se v čase atd. Když jsem se souvisle začetla, musela jsem se vracet na začátek kapitoly, abych si oživila kde právě jsme a v jakém roce...

28.03.2014 3 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Mnohonásobně lepší než Dům u jezera. Sice mi ze začátku dělalo problémy to nelogické střídání časů, ale zvykla jsem si. Opravdu nádherná knížka, která dokáže chytit za srdce.

25.03.2014 5 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Mé druhé setkání s Urban fantasy a velmi příjemné. Nutně potřebuji druhý díl. :)

21.03.2014 4 z 5

Strážci dnů Strážci dnů Alberto Granados

Tak asi budu první s kladným hodnocením, ale mně se ta knížka fakt líbila. Pravda, podobných námětů je teď sepsáno už spousta, ale mayská tematika mě hodně bavila, rozhovory se sice opakovaly, ale byly k věci a plynuly svižně, knížka se nedala odložit a chtěla jsem vědět, jak to dopadne, poněvadž tady to fakt mohlo dopadnout velmi velmi různě. Takže super!

13.03.2014 4 z 5

Ostrov kostí Ostrov kostí Imogen Robertson

Zatím nejlepší kniha z pera Imogen Robertsonové. Skvělý napínavý zamotaný příběh, temné rodinné tajemství, přírodní léčitel, čarodejky a lesní víly - zkrátka tradiční místní legendy. Krásné a poutavé čtení.

08.03.2014 5 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Říkala jsem si, je to tenká knížka, budu si ji vozit v autobuse a postupně číst při cestě do práce. Omyl. Jakmile jsem se zakousla, už jsem nemohla přestat. Přečteno za dva dny. Skvělá knížka. Těším se na další. :)

06.03.2014 4 z 5

S vlčí hlavou v erbu S vlčí hlavou v erbu František Niedl

Z celé série se mi nejvíce líbit Čas vlků, ale zklamal mě konec. U této knihy jsem pociťovala mírné zklamání na začátku, ale konec mě naprosto dostal. Skvělá knížka.

02.03.2014 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Konečně po dlouhé době pětihvězdičková kniha. Nádherná, poutavá. Kniha která vás naprosto dostane!

27.02.2014 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Zajímavá zápletka, dobře načasované odhalování příčin, ale nějak mě tahle kniha nechytla. Neděsila mě, ani moc nenapínala... Nic, co by mě nutilo číst dál a dál... snad jen to, že jsem chtěla vědět, kdo to udělal a zda je můj odhad správný, ale spíše jsem se ke čtení nutila... Ani šokující odhalení jako ve Zmizelé se nekonalo... :(

21.02.2014 3 z 5

Naše heslo Apokalypsa Naše heslo Apokalypsa Veronika Černucká

Knihu jsem měla možnost číst na recenzi ještě před vydáním. Můsím uznat, že je to velice povedený detektivní příběh, kde autor komunikuje se čtenářem, ptá se ho a pobídí k mozkové aktivitě, aby jen pasivně nečetl, ale aby zapojil své mozkové závity a vypátral vraha společně s hlavní hrdinkou Tarou. Já jsem uhádla... :)

15.02.2014

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

Četla jsem všechny díly a musím říci, že poslední všechny předčil. Sice je úplně jiný, než ty předchozí, ale nejkrásnější. Alespoň mě se líbil nejvíc. A musím říct, že je to po dlouhé době kniha, kterou jsem dočetla v noci a od které jsem se nebyla schopna odtrhnout. Kdybych mohla, dám šest hvězdiček!

08.02.2014 5 z 5

Stíny na Nilu Stíny na Nilu Kate Furnivall

Je to pěkná knížka se zajímavou zápletkou. Vykreslení autisty Georgiho se autorce mimořádně vydařilo. Přesto mi v knize chybělo napětí, emoce a náboj, který chytne čtenáře za srdce. V závěrečných scénách by se měly objevit slzy, ale nestalo se tak. Proč? Je to škoda, protože celkový námět i umístění poloviny děje do Egypta je velmi lákavé.

02.02.2014 3 z 5

Sloni mají paměť Sloni mají paměť Agatha Christie

Ač je to jedna z posledních knih autorky, mě se líbila. Řadím ji mezi ty oblíbenější od autorky. Mám ráda rodinná tajemství a záhady a styl zvolený v této knize se mi líbil. I když to nebyla typická detektivka a nestříkala krev.

31.01.2014 4 z 5

Elixír Elixír Alma Katsu

Fantastická kniha o nesmrtelnosti a putování napříč staletími. Dosud jsem nečetla knihu, která by byla taková. Středověký příběh alchymisty trochu připomínal čarodějova učně, u společnosti nesmrtelného Adaira jsem si zase vybavila Interview s upírem. A přesto byla tato kniha originální a nedala se odložit. Ve skutečnosti byl dala nejraději čtyři a půl hvězdičky. :)

26.01.2014 4 z 5

Čas vlků Čas vlků František Niedl

Určitě mě knížka bavila více, než první díl, kdy Hynek teprve hledal sám sebe a bojoval za holý život. nyní je pánem hradu Vlkov, a buduje sám pro sebe a pro své blízké. Konec byl hodně otevřený, ale o to víc se těším na třetí díl.

17.01.2014 4 z 5

Dům u jezera Dům u jezera Kate Morton

Krásně napsaná kniha, u které jsem ale od počátku tušila, kdo je hlavní hrdinka a proč dělá služebnou v Rivertonu právě ona. Trochu škoda, protože se mi tím ztratilo jedno tajemství. Jinak konec velmi velmi drsný, až tak jsem to nečekala a mám z toho spíše smutný pocit. Ale kniha dohromady krásná. Už se těším na Zapomenutou zahradu....

12.01.2014 4 z 5

Dcery hříchu Dcery hříchu Iny Lorentz

Já jsem knihy kupovala všechny v průběhu loňského roku. Na pultech kamenných knihkupectví se stále dají sehnat všechny. :)

04.01.2014 5 z 5

Osvětimská knihovnice Osvětimská knihovnice Antonio G. Iturbe

Knížka mě nezasáhla tak, jak bych očekávala. Možná je to tím, že s vyvraždováním lidí nacisty jsem se mnohem více konfrontovala v knize Obyčejní muži... Přesto je to podle mě kniha, která by měla být zařazena do povinné četby na středních školách. Přibližuje v románové podobě hrůzy koncentračních táborů i zločiny proti lidskosti a neměla by chybět v přečtených knihách každého z nás. Tak si můžeme snáze uvědomit, co skutečně tito lidé prožívali a jak moc je to poznamenalo...

28.12.2013 4 z 5