Hema Hema komentáře u knih

Bývali jsme bratři Bývali jsme bratři Ronald H. Balson

Je pravda, že se nešlo od knihy odtrhnout. Byla ale příliš krutá a drsná. Místy jsem ji musela odložit a obsah rozdýchávat. Jinak ji ale doporučuju každému jako povinnou četbu.

01.04.2024 5 z 5

Jen jednou mladá Jen jednou mladá Ivanka Devátá

Není to špatné, je to velmi oddechová kniha a provází nás postoji ordinérní herečky, jejiž postoje nenadchnou, ani neurazí.

09.12.2023 3 z 5

Na křídlech větrného mlýna Na křídlech větrného mlýna František Kožík

Čtu teď zcela záměrně romány o umělcích a moc si užívám tu rozmanitost v pojetí. Tento román hodnotím níže z toho důvodu, že styl, který autor zvolil považuji za mírně zastaralý. Děj se vleče, zvraty žádné. Ale není to špatná kniha. Zdeňka by si zasloužila film!

17.11.2023 3 z 5

Vzdorující Toskánsko Vzdorující Toskánsko Phil Doran

Itálie, seriály, objevování svého vnitřního světa. Zní to jako klišé a ono to také klišé je, nicméně jsem si čtení užila, dost jsem si u něj oddychla a pobavila se. Myslím, že to by to bylo hezké i jako film.

13.06.2023

Sněžný levhart Sněžný levhart Sylvain Tesson

Dokonalá kniha plná zajímavých myšlenek o člověku a přírodě. Hodněkrát jsem se během četby musela zastavit a zamyslet se nad autorovými slovy. Z knihy jsem opravdu moc nadšená.

22.02.2021

Valčík s Bašírem Valčík s Bašírem Ari Folman

Mistrovské dílo, ilustrace jsou skvělé, zde ale musím poznamenat, že film je lepší než kniha. Hudba, zvuky i slova, která jsou slyšet umocňují celý zážitek. Takže doporučuji nejdřív film a potom knihu na dotřídění myšlenek a taky jednotlivých faktů.

08.02.2021 5 z 5

Sovětská zima a náčelník Apačů Sovětská zima a náčelník Apačů Vlasta Lišková

Fascinující postavy, kniha se mi líbila. Nejvíc asi tím; že byla tak jiná než ostatní.

Hra pro tvoje modré oči Hra pro tvoje modré oči Ľubomír Feldek

Prekrasne, ale opravdu prekrasne ilustrace, kniha; ktera me provazi zivotem od detstvi diky tete ze slovenska. Doporucuju

Velká kniha slovenských pohádek Velká kniha slovenských pohádek Ľubomír Feldek

Miluju všemožné národní pohádky, vetšinou platí, čím dál, tím líp. Tyhle mě mě ale bavily, přestože jestě nedávno se o nich dali mluvit jako o "našich" pohádkách. Dozvěděla jsem se i pár nových, které jsem nikdy dřív neslyšela. Jsou o něco míň mystické než ty naše, ale jsou krásné.

Jižanská kuchařka Jižanská kuchařka Marsha Kocábová

Plno těch jídel jsem neznala, takže pro mě byla tato kniha jednoznačně obohacující.

Projdi vodou, projdi ohněm Projdi vodou, projdi ohněm Christian Unge

Dobře se mi to četlo. Nechybělo napětí.

Vnitřní Mongolsko Vnitřní Mongolsko Daniel Soukup

Další kniha básní, kterou jsem nevím proč dostala. Ale přečtení stálo za to.

Matkou ve vyšším věku Matkou ve vyšším věku Lucie Šilhová

Skvělá a trefná kniha, která se mi líbí i když nejsem matkou a ani nejsem ve vyšším věku.

01.01.2021 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Proč dávám dvě hvězdičky? Protože to bylo poměrně krátké, děj nerozvinutý, mělo to větší potenciál. Také mi vadil přebal - asi jsem úzkoprsá, ale připadá mi děsivý, ale hlavně, a to je důležitější - laciné vyvedení celé knihy. Nekvalitní inkoust i papír. Motto má navíc, vzhledem k velikosti mediálního domu.

05.10.2020 2 z 5

Beru to na sebe Beru to na sebe Lucie Šilhová

Není to úplně můj styl, ale musím uznat, že na dovolené mi tato kniha přišla vhod, protože jsem u jejího čtení nemusela tolik přemýšlet. Příběh nic moc, ale autorka používá hezký jazyk.

05.10.2020 5 z 5